דף הבית > חינוך > התלמיד שריגש את המנכ”ל

התלמיד שריגש את המנכ”ל

מנכל משרד החינוך, אלמ (במיל‘) עמית אדרי, ביקר היום בכפר נוער כנות הצמוד לגדרה יחד עם מנהלת האגף לחינוך התיישבותי ופנימייתי במשרד, אילנה נולמן. אחד התלמידים סיפר כי ההגעה לכפר הצילה לי את החיים“, והמנכל התרגש ואמר לצוות המקצועי: “ניכר שידיכם מלאות בעשייה למען התלמידים

הביקור של מנכ”ל משרד החינוך, אל”מ (במיל’) עמית אדרי, בכפר הנוער כנות היה אמור להיות עוד ביקור רגיל במוסד חינוכי. אבל האירועים במהלך הביקור הפכו אותו למרגש באופן מיוחד ואפילו בלתי נשכח, כשאחד התלמידים פנה לאדרי, סיפר לו על הקשיים עימם הוא התמודד, וכיצד רגע לפני שהמערכת ויתרה עליו – הוא הגיע לכפר הנוער כנות ועשה שינוי גדול ומשמעותי בחייו.

מנכ”ל משרד החינוך הגיע לסיור בכפר ביום שלישי השבוע, יחד עם מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד, אילנה נולמן. בתחילה הוא פגש את אנשי הצוות המקצועי בכפר, בראשותו של מנהל הכפר ד”ר חזי יוסף. בהמשך הגיע למפגש עם התלמידים. אלו הציגו בפניו את תפיסת עולמם כפי שגיבשו במהלך לימודיהם בכנות. התלמידים סיפרו כי הצוות המקצועי בכנות מאפשר להם עצמאות אישית, ומסייע להם בפיתוח כישורים וערכים כמו לקיחת אחריות והתמודדות עם קשיים ומשברים ועידוד של מוטיבציה ללימודים.

“המערכת כמעט ויתרה עלי”

שיאו של הביקור היה ללא ספק שיחה שהתקיימה בין המנכ”ל לבין אחד התלמידים בכפר. התלמיד סיפר לאדרי את סיפור חייו כילד וכנער, ותיאר את הקשיים הרבים עימם הוא התמודד לאורך הדרך. במהלך חטיבת הביניים, תיאר הילד, הוא כמעט ונשר מהלימודים לאחר שהמערכת “ויתרה” עליו. אז, רגע לפני הנשירה, הוא הגיע לכפר הנוער כנות – החלטה שלדבריו שינתה לו את החיים. מאז, מסלול חייו עלה על הכיוון הנכון וכיום הוא נמצא על המסלול הבטוח להצלחה גדולה במבחני הבגרות, בתוספת פעילות התנדבותית וחברתית. מנכ”ל משרד החינוך התרגש מאוד מסיפור חייו של התלמיד ואמר בתגובה לאנשי הכפר: “ניכר שאתם עושים פה עבודה מעולה ושידיכם מלאות בעשייה למען התלמידים שלכם”.

מנכ”ל משרד החינוך אדרי (במרכז התמונה) ביחד עם מלויו ומארחיו בסיור היום בכנות

“התרשמתי מאוד”

מנכ”ל משרד החינוך, עמית אדרי:

“התרשמתי מאוד מהכפר ומהעשייה הרבה, אני מאמין שלבחור ולקחת אחריות זו אחת המיומנויות החשובות בחיים. הסיפור הוא הילדים, המערכת חייבת לכוון עצמה לטובת הנוער ופה בכפר רואים את התלמיד באופן אישי. הצוות מכיר ויודע הכי טוב מה צריך לעשות, כי הם מכירים היטב את בני הנוער. פה ניכר כי התלמיד הוא במרכז ומרגישים זאת בעוצמה מאוד גבוהה”.

בדוק גם...

תפילה כחול לבן

תנועת אורי גדרה תקיים תפילת ערבית חגיגית בבית הכנסת שבתיכון רות בשכונת גולדה לכבוד יום …

שינוי גודל גופנים