דף הבית > קורונה > התכנית הכלכלית היישובית

התכנית הכלכלית היישובית

לא מחכים למדינה. פורסמה תכנית כלכלית יישובית מקיפה המקילה על בעלי העסקים ומשקי הבית ביוזמת ראש העיר אשדוד

אמש עלו לבמה ראש הממשלה ושר האוצר עם שורת הבטחות חדשה לכלל המגזרים הכלכליים שנפגעו ממגיפת הקורונה. לאור האיטיות והחלקיות של יישום החלטות קודמות רבים מטילים ספק האם שלב הביצוע יראה מבטיח כמו שלב ההכרזות הבומבסטיות.

בחלק מהיישובים, כולל אשדוד העסוקה מאוד גם במאבק במשור הרפואי, לא מחכים לממשלה ומפרסמים תכנית כלכלית יישובית המוסיפה על הצעדים הכלכליים ברמה הלאומית.

50 מיליון ₪ מתקציב העירייה לטובת התמודדות הציבור עם משבר הקורונה הכלכלית

התכנית, אשר מסגרתה הכללית היא בהיקף 50 מיליון ₪, מפרטים בעיריית אשדוד את הצעדים להקלות על התושבים במישור בעלי העסקים ומשקי הבית.

כלל הסכום המוצג, כך על פי העירייה, הוא תוספת על צעדי ההקלות ברמת המדינה הן לבעלי העסקים והן למשקי הבית בדמות הנחה בארנונה עד 70% מסכום הארנונה.

50 מיליון ש”ח מתקציב היישוב מופנה לסיוע לתושבים במאבק בקורונה. מתוך התכנית של עיריית אשדוד

מעלים ומקלים

לצד הסיוע הכללי העירייה יוזמת גם צעדי סיוע למעבר עסקים לשיווק און ליין.

יש לציין שלצד סל ההטבות המרשים עולות כלפי העירייה גם שורה של טענות במישור ההתחשבות בתושבים לאחר שזו אישרה באחרונה את העלאת הארנונה בשיעור ההצמדה למדדים בגובה 1.1% כפי שמתיר משרד הפנים ואף מתכוונת להתחיל ולגבות דמי חנייה בחניוני חופי אשדוד, חניונים שעד היום התבלטו ביחס לחניונים בערי חוף אחרות בכך שהיו פתוחים בחינם לכל המבקרים.

מה איתנו?

לא מוכרת נכון להיום תכנית כלכלית כלשהיא ברמת המועצה המקומית גדרה. הצעת סיעת הגדרתים לבלום את העלאת הארנונה לשנת 2021 עדיין מונחת על השולחן וטרם נידונה.

האם תיושם התכנית הכלכלית המדינית? האם יקבלו תושבי אשדוד את המובטח להם על ידי ראש העיר? האם יאמוץ הרעיון ותושק תכנית כלכלית גם בגדרה? נותר להמתין ולראות…

התכנית הכללית של אשדוד זמינה בקישור

 


בדוק גם...

הקומונה של גדרה

מחזור נוסף, 17 במספר, של קומונת הצופים בגדרה מסיים בימים אלו את המשמרת שלו ומתפזר …

שינוי גודל גופנים