דף הבית > תשתיות > התחזית – צפיפות חניה בגולדה

התחזית – צפיפות חניה בגולדה

תושבי שכונת גולדה מאיר צופים בעיית חניה קשה בשכונה ויוצאים בעצומה ציבורית בדרישה לתיקון המצב

שכונת גולדה מאיר במזרח המושבה החלה באכלוס זה מכבר.

למרות שמרבית התושבים עדיין לא נכנסו לשכונה כבר ניכר, כפי שהיה ברור כבר בשלבי התכנון של השכונה, כי בשכונה צפויה בעיית חניה משמעותית.זאת בשל העובדה כי בשכונה, שהתחבורה אליה תלויה מאוד ברכבים פרטיים, מתוכננות מעט מידי חניות ביחס למספר הדירות.

עשרות חתמו על העצומה בתוך שעות ספורות

תושבי השכונה יצאו היום בעצומה ציבורית בקריאה לרשויות להסדיר את הבעיה כבר כעת לפני שהצפיפות תבוא לידי ביטוי בהמשך השנה עם השלמת האכלוס.

בעצומה, הזמינה בקישור באתר עצומה, כתבו:

“טרם כניסתם של מרבית תושבי שכונת גולדה מאיר בגדרה, אנו מופתעים מכמות חניות דלה ביותר! הופתענו לגלות כי בשכונה חדשה לגמרי קיימת מצוקת חנייה ותכנון השכונה לקוי.

למרבית הדירות קיימת חנייה אחת בלבד. לאחר סיבוב בשכונה ניתן לראות כי קיימת מצוקת חנייה קשה. אין חניות ליד הבניינים ואין די מגרשי חנייה באזור המגורים.

דבר זה יגרום לחיפוש אחר חנייה במשך זמן רב במהלך היום, לחניה במקומו לא חוקיים שונים – חסימות מכוניות אחרות במגרשי חניה, חניה על המדרכה, חניה עם שני גלגלים על המדרכה, חניה על או בקרב מעברי חצייה ועוד.

עבורנו מדובר בחוויה מתסכלת ברמה היומיומית הגורמת לאיחורים, עצבנות, ורגשות כעס ותסכול.

חניות על המדרכה וחסימה חלקית או מלאה שלה גוררת פגיעה בהליכתיות וגורמת להגברת אי הנוחות והסכנה של הולכי רגל, במיוחד אוכלוסיות חלשות כמו נכים, ילדים, הורים עם עגלות וקשישים. חניות לא חוקיות בסמוך למעברי חציה מסכנות הולכי רגל שמנסים לחצות את הכבישים. כמו כן חניות לא חוקיות גורמות לפגיעה בתשתיות שונות כמו עצים, עמודים, מדרכות ועוד.”

להצטרפות לעצומה – לחצו על התמונה

בעיה לא מפתיעה

למרות שהפער הברור במספר החניות היה ברור בדיוני הועדה לתכנון ובניה כבר בשלבי התכנון, לא השכילו בהנהלת המועצה המקומית לתת מענה לנושא וזאת למרות ההתרעות המפורשות בנושא שהוצפו על ידי גורמי האופוזיציה בוועדות.

נראה שההרחבה המשמעותית באכלוס גדרה, בעיקר באזור שכונת גולדה מאיר, אשר מתבצעת ללא הרחבת צירי הגישה וללא מתן מענה של מקומות חניה מספקים, צפויה להעסיק מאוד את תושבי המקום במהלך השנים הקרובות.

האכלוס החל כבר בשנה שעברה, התושבים החלו להבין את היקף הבעיה כבר כעת

בדוק גם...

יירוטים בשמי גדרה

חיסול ממוקד – פטריות עשן בשמי גדרה

התקיפות נמשכות, מטחי רקטות נוספים לעבר האזור לאחר סיכול ממוקד נרחב ברצועת עזה לקראת השעה …

שינוי גודל גופנים