דף הבית > חי מהשטח > התושבים יוצאים לנקות את המושבה

התושבים יוצאים לנקות את המושבה

בהעדר מענה מספק של רשויות המושבה נכנסת יוזמת תושבים לפעולה

תושבים רבים מתלוננים בתדירות הולכת וגוברת על רמת הלכלוך וההזנחה של המרחב הציבורי בגדרה. את התלונות שומעים ברחובות, שומעים נציגי המועצה במוקדי המענה ורואים הרבה ברשתות החברתיות.

אם בתקופה שלפני הבחירות המקומיות היה מי שדאג שהמרחב הציבורי יתוחזק ברמה סבירה ואף הרחיב לשם כך את תקציב הגינון באופן מופלג, היום, אין לתושבים הכועסים מענה מנבחרי הציבור שלהם.

אנחנו ננקה

בקבוצת הפייסבוק הותיקה, קח-תן גדרה, עברו מטרוניות למעשים. חברי הקבוצה שיתפו זה את זה באבחנה שלהם לגבי חוסר הניקיון, הזנחת הגינון, תרבות התושבים הקלוקלת בפיזור פסולת בכל פינה וחוסר אכיפה מוחלט של ימי פינוי הגזם, חובת איסוף צואת כלבים וכדומה.

אך לא די בכך, לאור חוסר המענה של הרשויות לתלונות בדבר חוסר האכיפה וחוסר הניקיון החליטו לקחת את היוזמה לידיים. “אם המועצה לא מנקה, אנחנו ננקה” ומארגנים מפגשים לניקיון משותף של המרחב הציבורי.

ההיענות הרחבה למבצע הניקיון הקהילתי אולי מפתיעה חלק מהתושבים אבל את חלקם רק מכעיסה יותר. הפוסט הויראלי זכה לתגובות רבות שחלקן קבע שהבעיה היא תרבות הלכלוך שלנו כתושבים את המרחב הציבורי וחלקן תהה בקול “על מה אני בדיוק משלם ארנונה. זה התפקיד של המועצה לנקות את הרחובות.”

בדוק גם...

מה יש כאן להסתיר?

מליאת המועצה אישרה ברוב קולות את הצעת ראש המועצה לאסור צילום וידאו בישיבות המליאה סערה …

שינוי גודל גופנים