דף הבית > פוליטיקה > התוצאות בגדרה משקפות את השינוי בדפוס ההצבעה במדינה

התוצאות בגדרה משקפות את השינוי בדפוס ההצבעה במדינה

לאחר ספירת למעלה מ-92% מהקולות של תושבי גדרה משתקף השינוי בדפוס ההצבעה במדינה כולה גם במעבר הבין גושי שנרשם בקלפיות המושבה

וועדת הבחירות פרסמה, עד לשעת פרסום כתבה זו, את תוצאות הספירה של כ-92% מבעלי זכות הבחירה בגדרה.

התוצאות, על רקע השינוי בתוצאות הכלליות במדינה, מפתיעות במידת התאימות שלהן את השינוי שנרשם בישראל כולה.

תוצאות הבחירות בגדרה לאחר ספירת למעלה מ 92% מהקולות. מקור – וועדת הבחירות המרכזית

שתי מפלגות בלבד יורדות, השאר עולות

שתי מפלגות בלבד רשמו ירידה באחוזי התמיכה שלהן בגדרה:

  • הליכוד/כולנו אשר זכו יחדיו ל 4946 קולות באפריל רשמו ירידה חדה של כ-13%, רובה ככל הנראה בשל תומכי כולנו אשר לא מיהרו להזדהות עם העברת התמיכה של כחלון בליכוד.
  • העבודה/גשר אשר זכו יחדיו ל 999 קולות באפריל רשמו ירידה חדה לא פחות, ככל הנראה מסיבה דומה, עת מצביעי גשר התפזרו לתמיכה במפלגות אחרות וחלק ממצביעי העבודה עברו גם הם לתמוך במפלגות הגוש האחרות.

המפלגה שרשמה על ההתחזקות הגדולה ביותר היא כמובן מפלגת ישראל ביתנו אשר יותר מהכפילה את התמיכה שנרשמה לה בקרב תושבי גדרה, ביטוי להתחזקות הכללית שנרשמה במפלגה במדינה כולה.

בנטרול כלל המפלגות שלא עברו את אחוז החסימה בסיבוב הקודם ובסיבוב הזה מתקבלת תמונה חדה עוד יותר בה רק הליכוד מאבד תמיכה ושאר המפלגות לכאורה מקבלות תמיכה גדולה מאשר התמיכה שקיבלו באפריל.

הנרמול שבוצע להצבעות ספטמבר מניח ליניאריות בהתפלגות ההצבעה בין הקולות שנספרו עד למועד כתבה זו לקולות מצביעי גדרה כולם. ייתכנו שינויים קלים לאחר התבררות ההצבעה הסופית.

גדרה כמיקרוקוסמוס

בניתוח הגושים, אשר בוצע במערכת גדרה היום, ניכרת גם בגדרה התמונה המשתקפת במדינה כולה. בעוד באפריל גוש מפלגות הימין זכה לתמיכה של יותר מ 50% המקבילים לכ-61 מנדטים ואילו גוש המרכז זכה רק ל-41% תמיכה המקבילים ל49 מנדטים בלבד, 4 מנדטים עברו במהלך פרק הזמן מאז הבחירות האחרונות מגוש הימין כאשר 3 מהם עברו למפלגות המרכז, כחול לבן וישראל ביתנו ומנדט 1 התווסף למפלגות השמאל.

תמונת מצב זו דומה לשינוי במדינה כולה המסתמן כשינוי שכלל מעבר של 5 מנדטים מגוש הימין למפגות המרכז והשמאל.

ניתוח הגושים בוצע בניכוי המצביעים למפלגות שלא עברו את אחוז החסימה (עוצמה יהודית בסיבוב שני ומפלגות גשר והימין החדש בסיבוב ראשון).
איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

עליה במאושפזי הקורונה

בבית החולים קפלן מודאגים מהעלייה העקבית בהיקף חולי הקורונה המאושפזים במחלקה הייעודית מאושפזי קורונה בקפלן …

שינוי גודל גופנים