דף הבית > חי מהשטח > השנה ההורים משלמים פחות

השנה ההורים משלמים פחות

במושב הכנסת האחרון הועבר חוק פיקוח על הצהרונים שמגביל את מחירי הצהרונים מ-650 שקלים עד 935 שקלים בחודש (לכל שכבות הגילאים) בנוסף לכך, תקבל כל רשות סבסוד ממשרד האוצר בהתאם לאשכול הסוציו-אקונומי שהיא נמצאת. הסבסוד יהיה בין 150-350 שקלים בחודש (בין גילאי 3 ל-8).

גדרה, אשר הצטרפה לאחרונה לאשכול 7 תזכה לסבסוד של 200 שקל בחודש בעבור ילד בצהרון בכיתות א ו-ב. התוספת לשכר הנטו היא 2,000 שקל בשנה עבור כל ילד בכיתות א’-ב’. עם סיום כיתה ב’, תסתכם התוספת לשכר הנטו של המשפחה ב-4,000 שקל בשנתיים.

מוזמנים להצטרף בקליק לקבוצה ולהיות תמיד הראשונים לדעת!

חוק הפיקוח על מחירי הצהרונים של ח”כ יפעת שאשא ביטון(כולנו) הוא מרכיב מרכזי בתוכנית “נטו משפחה” שיזם שר האוצר, משה כחלון לצד סבסוד הצהרונים, הגדלת נקודות זיכוי להורים עובדים, הגדלת מענק העבודה והוזלות בהנעלה, סלולר ובגדי תינוקות.

החל משנת הלימודים הקרובה, ספטמבר 2017, ייהנו הורים עובדים ממחיר מופחת בעבור צהרונים לילדים. בעקבות סיכום עם מרכז השלטון המקומי, תסבסד המדינה את התשלום בגין הצהרונים באופן דיפרנציאלי כך שסיוע גדול יותר יינתן למשפחות הגרות ביישובים חלשים. סבסוד הצהרונים יגדיל את שכר הנטו של כל משפחה באלפי שקלים בשנה.

שר האוצר, משה כחלון :”מדובר בבשורה של אלפי שקלים בשנה למשפחות בשנים הכי קשות להן כלכלית. בדיוק בשנים האלו הן צריכות את עזרת המדינה. הגיע הזמן שהמשפחות הצעירות גם יקבלו מהמדינה ולא רק יתנו. חוק הצהרונים הוא צעד משמעותי בהשלמת תכנית ‘נטו משפחה’. הילדים יקבלו צהרונים טובים ואיכותיים רק במחירים שפויים. הזדמנות שווה אמיתית מתחילה באפשרות לתעסוקה וסבסוד הצהרונים הוא הקלה נוספת עבור המשפחות העובדות. הצעד הזה מצטרף לתכניות להפחתת הצפיפות בכיתות,הגבת מחירי הצהרונים ותוספת סייעת שנייה בגנים ואלו לא הצעדים האחרונים. נמשיך ונקל על המשפחות העובדות בישראל בהרחבת השירותים והפחתת יוקר המחייה”.

המצב לפני התוכנית ‘נטו משפחה’:
התשלומים נעו של ההורים בעבור צהרונים בין 900 ל – 1300 ש”ח לחודש (בהתאם ליישוב).

השינוי:
בעקבות תוכנית נטו משפחה של משרד האוצר: בישראל 255 רשויות מקומיות המחולקות לפי רמתן הכלכלית חברתית ל-10 אשכולות. באשכול 10 מדורגים הישובים המבוססים ביותר בישראל, ובאשכול 1 הישובים החלשים ביותר. משרד האוצר יעניק סבסוד דיפרנציאלי עפ”י הדירוג הסיוציואקונומי של הישוב.

חלוקה על פי אשכולות
השינוי בעקבות תוכנית נטו משפחה של משרד האוצר: בישראל 255 רשויות מקומיות המחולקות לפי רמתן הכלכלית חברתית ל-10 אשכולות. באשכול 10 מדורגים הישובים המבוססים ביותר בישראל, ובאשכול 1 הישובים החלשים ביותר. משרד האוצר יעניק סבסוד באופן דיפרנציאלי.


בדוק גם...

הביל”ועם

הפאב החברתי הראשון נפתח במושבה למרות הקורונה ואולי אפילו לאור השינויים שמחייבת הקורונה נפתח לפני …

שינוי גודל גופנים