טלי כהן שגרירה אוסטרליה

השגרירה

טלי כהן הגיעה עד לאוסטרליה כדי להסביר על תחושות תושבי גדרה במבצע ‘שומר החומות’

טלי כהן מגדרה על מבצע שומר החומות שהסתיים לפני שבוע בדיוק אך בשטף ההתרחשויות נראה שכבר חלף זמן רב מאז שפסק ירי הטילים על האזור.

עכבר המושבה באנר

המבצע, שהעסיק את כל העולם, העסיק במיוחד את הקהילות היהודיות ברחבי הגלובוס, כולל את קהילת יהודי אוסטרליה אשר הגיעו באמצעות תחנת רדיו מקומית ביבשת לטלי כהן רביבו מגדרה, כדי לשמוע על חוויות העורף ביישובים המטווחים מעזה.

למעט העובדה שגדרה נשמעת לאוסטרלים כמושב בעוטף עזה, נראה שטלי, דודתה של שגרירה ספורטיבית מעולה בפני עצמה, הצליחה להעביר היטב את החוויה הישראלית המטווחת לקהל השומעים.

“זה כמו להיות בתוך סרט מלחמה”

טלי, המשמשת כמורה בבית ספר יסודי, שיתפה את השומעים על החוויות של לימוד מרחוק תוך כדי שמירה על מרחק בטוח מהמרחב המוגן ועל החוויה של חיים בצל יירוטי כיפת ברזל:

“יש לנו חדר שהוא כמו מקלט. אני מלמדת מרחוק את תלמידי ונמצאת איתם בקשר רציף ותומכת בהם רגשית ולימודית. תוך כדי האזעקות אני מספרת להם בדיחות ומשתמשת בהמון הומור ודאגה כדי להפיג את הפחד הזה כאשר הם נכנסים לממ”ד.”

“זה כמו להיות בתוך סרט מלחמה, הבית רועד, החלונות רועדים, הכל זז. מפחיד. תפסה אותי אזעקה ברחוב ונאלצתי לשכב על הרצפה ולאחר מכן למצוא מחסה בחדר מדרגות של בניין סמוך.”

טלי כהן

“זה כמו להיות בתוך סרט מלחמה”. טלי כהן

טלי נשאלה גם לגבי ההתפרעויות בערים המעורבות:

“יש כשני מיליון ערבים ישראלים שחיים איתנו. לא כולם פורעים. יש מיעוט משועמם שמחפש שיתסיסו אותו. יש ביישובים רבים מצבורים של נשק ומאחורי הפורעים עומדים גורמים קיצוניים שמצליחים לסחוף אותם. נציגי הציבור הערבי התנהגו במהלך ההתפרעויות באופן לא אחראי ולא הרגיעו את השטח.”

להאזנה לדבריה (בעברית) – לחצו על הקישור.

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

לא מתוחזקת

על רקע התרבות תלונות התושבים על ברזיות לא מתוחזקות בכל רחבי המושבה יצאנו לבדוק אחת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים