דף הבית > תרבות > הרצאה בהפתעה – הרצאה מלאה בהשראה

הרצאה בהפתעה – הרצאה מלאה בהשראה

עשרות תושבים הגיעו אמש להרצאה בביתם של בועז וורד איתן מבלי לדעת מה הנושא ומי המרצה ולא התאכזבו

מתי הגעתם בפעם האחרונה להרצאה מבלי לדעת מראש באיזה נושא תעסוק ומי הוא המרצה?

זה בדיוק מה שעשו אמש עשרות תושבי גדרה, חברי תנועת הגדרתים וחברים של ורד ובועז איתן אשר נענו להזמנתם ובאו לשמוע הרצאה בהפתעה בחצר ביתם המדהימה, ‘הבית עם הכבאית’.

בדיוק בזמן שעל במת האירוויזיון עלתה להקת שלווה שכוכביה הן זמרות עיוורות ולקויות ראייה, את המיקרופון בחצר של משפחת איתן אחז רן ניטקה, כבן 43 אשר סיפר את סיפור חייו המרתק והמטעין בהשראה רבה. רן, אשר התעוור באופן סופי לפני מספר שנים, סבל לאורך מרבית חייו מלקות ראייה שהלכה והתגברה לאור השנים. “החל מכיתה ט’ כבר לא ראיתי את הלוח, ידעתי לאורך כל השנים שמתי שהוא הרגע הזה יגיע ולא אוכל לראות יותר כלום.”

רן סיפר על המאבק שלו לחיים נורמליים, זוגיות עם מי שיודעת שבן זוגה הולך ומתעוור, תעסוקה בתפקידי ניהול שהפכו מורכבים יותר ויותר עד לנקודה שבה הבין שלא יכול להמשיך ולבצעם במצבו הבריאותי ושיתף מהחוויות היומיומיות שהכניסו את הקהל לפורפורציות.

בניגוד למה שניתן לחשוב על מידת המוגבלות שעיוורון מטיל על אדם, עוסק רן בשנים האחרונות בתחביב אשר הפך לעיסוק העיקרי באופן שמבטא באופן מלא את היצירתיות ואת כישרונו הרב. רן מפסל פסלי ענק מרובי פרטים וצבעים מבלונים ואף זכה במספר תחרויות בינלאומיות עם שותפו לפיסול.

רן ניטקה לאחר זכייה בתחרות פיסול בבלונים

אבי דנקו, אשר השתתף בהרצאה: “קמתי הבוקר עם תחושה עוצמתית ומוזרה, תחושת הודייה, דגדוג של שמחה מוזרה בלב. לקח לי זמן להבין שאלה תחושות שאני נושא עימי מאתמול בערב ושאיתן הלכתי לישון אתמול בלילה. זו באמת הייתה הרצאה כל כך עוצמתית החודרת לתוך נימי נפשנו וגורמת לנו לומר: 1. רבאק, כנס לפרופורציות! 2. תודה על הקיים והכאילו מובן מאליו. 3. טרוף את החיים!”

פורפורציות!

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

נפטרים

ארבעה נפטרים בספטמבר

מניין הנפטרים מסיבוכי הקורונה בגדרה עלה גם החודש ועומד על 42 תושבים. ירידה לאורך החג …

שינוי גודל גופנים