דף הבית > פוליטיקה > הרפורמות של השר כחלון מגיעות לגדרה: נטו משפחה

הרפורמות של השר כחלון מגיעות לגדרה: נטו משפחה

יו”ר כולנו ושר האוצר, משה כחלון ל”גדרה היום”: “ממשיכים ליישם בכל הכח את תכנית “נטו משפחה”. כבר בחודשים הקרובים ההורים מגדרה ירגישו תוספת של אלפי שקלים להכנסה הפנויה”.

מוזמנים להצטרף בקליק לקבוצה ולהיות תמיד הראשונים לדעת!

בגדרה יזכו לסבסוד של 300 שקלים בחודש לילד עבור צהרון מגיל 3 עד גיל 8.כלומר, המשפחות ייהנו מתוספת של 3,000 שקל לשנה לשכר הנטו. עבור כל ילד מגיל 3-8. עד הגיעו של הילד לכיתה ב’, תסתכם התוספת לשכר הנטו של המשפחה ב- 15,000 שקל לחמש שנים.

חברת הכנסת ד”ר יפעת שאשא ביטון ממפלגת כולנו, יושבת ראש הוועדה לזכויות הילד: “העלאת נקודות הזיכוי במס והורדת המכסים על מכשירי הסלולאר, ביגוד לפעוטות והנעלה, כמו גם סבסוד הצהרונים – כל אלה ועוד יעניקו לאותן משפחות את האוויר לנשימה, שלו הן היו זקוקות כל כך עד עכשיו”.

הממשלה אישרה את יוזמתו של שר האוצר ויו”ר כולנו, משה כחלון להרחבת סבסוד הצהרונים במסגרת תכנית “נטו משפחה”.

מטרת התכנית היא להגדיל את ה’נטו’ לכל משפחה בישראל. באמצעות הוספת נק’ זיכוי, סבסוד צהרונים, הגדלת מענק העבודה והורדת מכסים בסלולר, בהנעלה ובבגדי תינוקות. התכנית מתמקדת בשתי אוכלוסיות: משפחות עם ילדים שאינן מגיעות לתקרת המס וזכאיות למענק עבודה (מס הכנסה שלילי) ומשפחות מעמד הביניים שעוברות את סף המס. תוכנית זו, המהווה צעד נוסף של משרד האוצר להפחתת יוקר המחייה ולחיזוק מעגל העבודה, נועדה להוציא משפחות ממעגל העוני ולצרפן למעמד הביניים באמצעות הגדלת שכר הנטו בצורה משמעותית מידי חודש.

יו”ר כולנו ושר האוצר, משה כחלון: “ממשיכים ליישם בכל הכח את תכנית “נטו משפחה”. כבר בחודשים הקרובים ההורים מגדרה ירגישו תוספת של אלפי שקלים להכנסה הפנויה. הזדמנות שווה אמיתית מתחילה באפשרות לתעסוקה וסבסוד הצהרונים הוא הקלה נוספת עבור המשפחות העובדות. הצעד הזה מצטרף לתכניות להפחתת הצפיפות בכיתות ותוספת סייעת שנייה בגנים שהובלתי יחד עם שר החינוך נפתלי בנט ואלו לא הצעדים האחרונים. נמשיך ונקל על המשפחות העובדות בישראל בהרחבת השירותים והפחתת יוקר המחייה.”

במסגרת התכנית שגובשה יחד עם מרכז השלטון המקומי, החל משנת הלימודים הקרובה, ספטמבר 2017, ייהנו הורים עובדים ממחיר מופחת בעבור צהרונים לילדים. המדינה תסבסד את התשלום בגין הצהרונים באופן דיפרנציאלי כך שסיוע גדול יותר יינתן למשפחות הגרות ביישובים חלשים. סבסוד הצהרונים יגדיל את שכר הנטו של כל משפחה באלפי שקלים בשנה.

שר החינוך, נפתלי בנט: ״אני מברך את ידידי שר האוצר משה כחלון על תוספת חשובה לחינוך, שתסייע בהפעלת צהרונים במחירים מסובסדים.

משרד החינוך כבר נערך להפעלת התכנית באופן מיטבי בשנת הלימודים הקרובה וימשיך לפעול למען הורי ישראל, תלמידי ישראל ואיכות החינוך. חינוך איכותי ונגיש הוא מטרה משותפת לכל העוסקים בחינוך במדינת ישראל ואני מודה לכל מי שמצטרף למלאכה החשובה הזו״.

המצב כיום: עד היום נעו התשלומים של ההורים בעבור צהרונים בין 900 ל – 1300 ש”ח לחודש (בהתאם ליישוב).

ח”כ ד”ר יפעת שאשא ביטון (כולנו),יו”ר הוועדה לזכויות הילד, ממובילי התכנית להוזלת מחירי הצהרונים ומי שמקדמת את החקיקה בנושא זה לצד ח”כ יעקב מרגי (ש”ס) ובשיתוף עם משרד האוצר, המרכז לשלטון מקומי, פורום ועד ההורים הישוביים, אמרה בתגובה לאישור הממשלה את תכנית השר כחלון לסבסוד הצהרונים:

“מאז ימי המחאה החברתית ב-2011 ועד היום, לא מצא הציבור אוזן קשבת במשרד האוצר. מהיום שבו הגיע השר כחלון למשרד, מנשבות שם רוחות של שינוי ותקווה. בניגוד לטיעוני המקטרגים, עמלו הגורמים הרלוונטיים, שהיו שותפים לגיבוש המתווה לפיקוח ולהוזלת מחירי הצהרונים במסגרת תכנית “נטו משפחה”, תקופה לא מבוטלת. התכנית היא בשורה אמיתית עבור הורים צעירים לילדים קטנים מגדרה, שקורסים תחת הנטל ונעזרים לרוב בהוריהם המבוגרים. העלאת נקודות הזיכוי במס והורדת המכסים על מכשירי הסלולאר, ביגוד לפעוטות והנעלה, כמו גם סבסוד הצהרונים – כל אלה ועוד יעניקו לאותן משפחות את האוויר לנשימה, שלו הן היו זקוקות כל כך עד עכשיו. מצבן הכלכלי ישתפר והן ירגישו הפחתה משמעותית ביוקר המחיה כבר בזמן הקרוב”.

השינוי בעקבות תוכנית נטו משפחה של משרד האוצר: בישראל 255 רשויות מקומיות המחולקות לפי רמתן הכלכלית חברתית ל-10 אשכולות. באשכול 10 מדורגים הישובים המבוססים ביותר בישראל, ובאשכול 1 הישובים החלשים ביותר.

בגדרה יזכו לסבסוד של 300 שקל בחודש לילד עבור צהרון מגיל 3 עד גיל 8. כלומר, המשפחות ייהנו מתוספת של 3,000 שקל לשנה לשכר הנטו עבור כל ילד מגיל 3-8. עד הגיעו של הילד לכיתה ב’, תסתכם התוספת לשכר הנטו של המשפחה ב-15,000 שקל בחמש שנים.

*צילום: אלעד מלכה.


בדוק גם...

הביל”ועם

הפאב החברתי הראשון נפתח במושבה למרות הקורונה ואולי אפילו לאור השינויים שמחייבת הקורונה נפתח לפני …

שינוי גודל גופנים