דף הבית > פוליטיקה > הרווח כולו של גמליאל

הרווח כולו של גמליאל

כתבת ‘7 ימים’ שעסקה במעורבותה של השרה גמליאל בבחירות המקומיות בגדרה חשפה את התיאום המוקדם וההדוק שבין גמליאל לסגנו, סהר רווח

היום, ה-30 באוקטובר, קואליציית גמליאל מציינת שנתיים בדיוק לבחירות האחרונות שהתקיימו ב-30/10/2018, שנתיים בהם למד הציבור בגדרה כי בפוליטיקה המקומית בגדרה יש הרבה יותר התרחשות מאחורי הקלעים מאשר הוצג לציבור הבוחרים בבחירות האחרונות.

על פי חשיפתם של עמיחי אתאלי ויעל גלעדי בידיעות אחרונות בסוף השבוע האחרון נראה כי השרה גילה גמליאל פעלה נמרצות, בסיוע אנשי לשכתה, עובדי מדינה בשכר מלא, במסגרת הקמפיין של אחיה, ראש מועצת גדרה לקדנציה שלישית כראש מועצת המושבה ב-2018.

פצל ומשול

בכתבה מתברר כי קמפיין גמליאל חשש להפסד לעו”ד סהר פינטו וכי משפחת גמליאל בחרה לנקוט בשיטת ‘פצל ומשול’. את התושבים שביקשו להחליפו התאמצו לנתב ולבחור בסהר רווח, שברור היה שזוכה לתמיכה מצומצמת בלבד ולבלום בכך את הסחף לכיוון תנועת הגדרתים בראשות סהר פינטו שהיתה קרובה לניצחון.

אם לא יואל, אז הצביעי סהר רווח

בהקלטה שהגיעה לידי ‘7 ימים’, ואשר תמלולה נפרס בכתבה, נשמעת שיחה בין עובד לשכת השרה, אסף שטרית, לד’ תושבת גדרה שבה הוא מציג את עצמו כעוזר של השרה גמליאל. ד’, שהביעה תמיכה בסהר פינטו לראשות המועצה המקומית בפוסטים שהעלתה ברשת החברתית, הסכימה לקבל את השיחה “זו הייתה שיחה של רבע שעה שבה היא ניסתה לשכנע אותי לבחור באחיה. הפתיע אותי מאוד לקבל שיחה כזאת, הרי אנחנו בבחירות מקומיות.”

“אם לא יואל, אז הצביעי רווח”. גמליאל והמתמודד להחליפו במהלך השבועות האחרונים לפני הבחירות האחרונות

איך התנהלה השיחה הראשונה איתה?

בראיון לתחקיר ידיעות אחרונות נזכרה ד’:

“הייתי קצת צינית בהתחלה. אמרתי לה ‘וואו, איזה כבוד, השרה מתקשרת אליי עם כל מה שיש לה על הראש’. היא ענתה בשיא הרצינות שהיא מקדישה לזה זמן, התחילה להסביר לי שיואל מועמד ראוי ומלכלכים עליו, שהיא גדלה בגדרה ואחיה קידם את היישוב. היא הבטיחה לי שתטפל בתלונה שהייתה לי על ספורט ביישוב והציעה לי לבחור במועמד השלישי ולא בזה שרציתי.”

תיאום מלא מאחורי הקלעים, מאבק ‘אידיאולוגי’ בחזית

העידוד לבחור בסהר רווח על פני סהר פינטו לראשות המועצה מאחורי הקלעים בוצע במקביל לקמפיין של סיעת ‘גדרה מתחדשת’, סיעתו של רווח, שהשמיעה באוזני הציבור דברים אחרים לחלוטין לפיהם רווח התעתד להחליף את גמליאל ואת שיטות פעולותיו ואף הבטיח לבוחר כי על פי סקרי העומק שערך הוא המועמד המוביל להחליפו.

בונים גדרה מתחדשת. פעילי מפלגת ‘בונים עתיד’ בראשות גמליאל וופעילי מפלגת ‘גדרה מתחדשת’ במהלך קמפיין הבחירות

הקמפיין הצליח

בפועל זכתה ‘גדרה מתחדשת’ לתמיכה בהיקף של מנדט וחצי אל מול 5 מנדטים לתנועת הגדרתים אשר מיוצגת עד היום על ידי הסיעה הגדולה ביותר במועצת המושבה כאשר לראש המועצה עצמו סיעה בת 4 חברים בלבד.

בבחירה לראשות המועצה קמפיין הפיצול הצליח ולמרות שיותר תושבים בחרו להחליף את ראש המועצה בראש מועצה חדש, ראש המועצה זכה בקדנציה שלישית כאשר הקולות התפצלו:

  • יואל גמליאל – 6,278 קולות.
  • סהר פינטו – 4,929 קולות.
  • סהר רווח – 1,479 קולות.

גדרה מתחדשת?

לאחר הבחירות חברה סיעת גדרה מתחדשת לסיעתו של ראש המועצה כדי להקים את הקואליציה המנהלת את גדרה עד היום. סהר רווח עצמו, למרות התוצאה בבחירות שהיתה נמוכה משמעותית מהסקרים בהם התגאה, התמנה לסגן ראש המועצה בשכר והותיר את מי שקיווה שבחירה בו תוביל את גדרה לשנות כיוון – מאוכזב.

החשיפה של ידיעות אחרונות על התיאום המוקדם בין השניים מציפה שוב, בחלוף שנתיים בדיוק מאז הבחירות את השאלה – מה בדיוק התחדש כאן עם צירופה של ‘גדרה מתחדשת’ לזירה הפוליטית ולקואליציית גמליאל?

(הצילומים בכתבה צולמו באוקטובר 2018, שבועות ספורים לפני הבחירות המקומיות האחרונות)

 

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

כשמיכאל פגש את יובי

נפגשים בבית הנשיא

מיכאל בן שיטרית ויובי תשומה כ”ץ נפגשו בבית הנשיא בערב לכבוד פורום 929, פורום לימוד …

שינוי גודל גופנים