דף הבית > פוליטיקה > הקרב על התלוש

הקרב על התלוש

החלפת האשמות קשה בין סהר פינטו והגדרתים לבין סגן ראש המועצה סהר רווח סביב ההצבעה על שיעור הארנונה לשנת 2020

ביום ראשון השבוע הצביעה מליאת מועצת גדרה בעד העלאת הארנונה בשיעור חד על מנת לממן את הוצאות היישוב. שמונת חברי קואליציית גמליאל, בינהם חבר סיעת היחיד ‘למען גדרה’ ציון ידעי שכנגדו הוגש השבוע כתב אישום חמור וסהר רווח, סגנו של גמליאל, הצביעו בעד הצעת ראש המועצה להעלות את הארנונה למגורים בשיעור של למעלה מ6.5% ואת שיעור הארנונה לבתי עסק בכמעט 10%.

תלוש מול תלוש

מול הגדרתים שנראה כי התייצבו לדיון כחלק מהמאבק שהם מובילים על גודלו של תלוש הארנונה של תושבי גדרה הם מצאו את סגן ראש המועצה אשר לטענתם ממוקד רק בתלוש השכר שלו. כך או כך, על פי החלטת המועצה תלוש הארנונה של כולנו צפוי לתפוח בקרוב באופן משמעותי.

מי שהשתתף בישיבה יודע להעיד כי ההצבעה לא התנהלה על מי מנוחות. חברי האופוזיציה בראשות עו”ד סהר פינטו העלו טענות קשות כנגד ראש המועצה גמליאל ורווח סגנו וכנגד התכנית להעלות את שיעור הארנונה שלטענתם, כפי שפרסמו לציבור בטבלה השוואתית, הוא מהגבוהים באשכול היישובים אליו משתייכת המושבה.

מצביעים בעד העלאת הארנונה, השבוע בישיבת מליאת מועצת גדרה

טבלה מול טבלה

מנגד טען סהר רווח במהלך הישיבה ובפרסום שהוציא מיד בתום הישיבה, כי הנתונים שהביאו הגדרתים לדיון הם בגדר ‘פייק ניוז’ וכי “באמצעות הפחדה, שנאה ושקרים לא מנהיגים ולא מנהלים יישוב! “. בטבלת ההשוואה הנגדית שהפיץ רווח בחר להשוות את שיעור המס בגדרה לשנת 2019, לפני ההעלאה שהיא נשוא המחלוקת, עם שיעורי ארנונה ממוצעים ביישובים אחרים. על פי ההשוואה הזו משפחה ממוצעת ברחובות משלמת פי 1.5 ממשפחה בגדרה ואפילו ביישובי אשכול 5 כמו קריית גת ונחל שורק משלמים יותר מאשר בגדרה.

שיעורי הארנונה בכל היישובים מחויבים בפרסום לציבור כך שכל אחד יכול לאתר את המספרים האמיתיים. עם זאת, בחלק מהיישובים שיעורי הארנונה דיפרנציאלים ומשתנים מאזור לאזור ומשתנים לפי גודל הבית כך שההשוואה מורכבת ליישום.

“עוצם עיניים ומצביע”

סהר פינטו לא נותר חייב ופרסם הבוקר פוסט תקיף ביותר המקעקע את טענות סהר רווח ומזכיר לציבור חלק מהבטחותיו שטרם קיים. רווח, על פי סרטון הקמפיין שלו עצמו שהופץ בשנית בדף הגדרתים טוען שטענות החבירה שלו לגמליאל, אשר בפועל התבצעה לאחר הבחירות, הן בגדר אגדה.

עוד הזכירו הגדרתים בדבריהם כי רווח הצביע בעד קיצוץ 60% מתקציב תנועות הנוער, קיצוץ השאטלים וקיצוץ נוסף בספורט. מהלך נוסף שנזקף על פי הגדרתים לחובתו של רווח הוא בנושא מחיר הקייטנות, אשר נמצאות תחת אחריותו הישירה כיו”ר מרכז אופק. הגדרתים מצטטים מהבטחות קמפיין רווח “קייטנה במחיר שווה לכל כיס”, וטוענים כי ברגע האמת הוא “עוצם עיניים ומצביע בעד כשהקייטנות בגדרה הן מהיקרות בארץ“.

אם לשפוט על פי תגובות הציבור לפרסומים השונים, נראה שלסהר רווח, סגנו של יואל גמליאל, משימה מורכבת ביותר לשיקום אמון הציבור בו על רקע שורת ההבטחות שלכאורה לא קוימו לפני שיצליח לשכנע באמינות הנתונים שהציג לציבור. בפני סהר פינטו והגדרתים עומדת משימה לא פחות מורכבת בשכנוע משרד הפנים בצדקת הטיעון שיש לפסול את העלאת הארנונה החריגה לתושבי גדרה.

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

כשמיכאל פגש את יובי

נפגשים בבית הנשיא

מיכאל בן שיטרית ויובי תשומה כ”ץ נפגשו בבית הנשיא בערב לכבוד פורום 929, פורום לימוד …

שינוי גודל גופנים