דף הבית > קהילה > הקרב על בית הכנסת

הקרב על בית הכנסת

המאבק על הקצאת הקרקע לבניית בית הכנסת במזרח המושבה נמשך. שני הצדדים המבקשים את הקרקע יצאו בקמפיין לגיוס תמיכה והתנגדות ציבורית לבקשת הצד השני

כזכור, קהילת יוב”ל, הקהילה הרפורמית המקומית בגדרה פנתה, לאחר שנים של ניסיונות לקבל הקצאת קרקע לבית כנסת לבית המשפט על מנת לחייב את המועצה להקצות לה קרקע לבניית בית כנסת לקהילה.

הקהילה נאותה למשוך את העתירה לבית המשפט לאחר שהובהר לה שבקשתה תעלה לדיון בוועדת הקצאות הקרקע.

משניים יצא אחד

עם זאת, מהפרסום הרשמי בנושא עולה כי על אותו המגרש הציבורי מתמודדות שתי קהילות שונות המבקשות להקים במקום בתי כנסת מזרמי יהדות שונים. לצד קהילת יוב”ל המבקשת להקים במקום בית כנסת רפורמי ראשון במושבה, מבקשת עמותת ‘שועלי תורה’ המבקשת להקים במקום בית כנסת אורתודוכסי.

שני הצדדים הטוענים לקרקע נוטים לחשוב שככל שיקבלו תמיכה ציבורית רחבה יותר כך ישתפר הסיכוי להכרעת הועדה לטובת בקשתם ובהתאם יצאו לקמפיין גיוס תמיכה ברשת.

אך בכך לא די. עמותת ‘שועלי תורה’ פנתה לציבור להתגייס להגשת התנגדות לעצם הרעיון של הקמת בית כנסת רפורמי. קהילת יוב”ל, אשר מבינה שמצטברות כנגד מיזם בית הכנסת שלה התנגדויות בעוד אין מתנגדים רבים לבית הכנסת האורתודוכסי במקום פנתה לתומכיה בבקשה להצטרף להתנגדות מקבילה שתקזז את ההתנגדות הציבורית הצפויה לעלות בועדה על ידי עמותת ‘שועלי תורה’.

ממתינים שנים לבית כנסת רפורמי ראשון בגדרה. קהילת יוב”ל

משפט שלמה הכרחי?

לא ידוע מתי תתכנס הועדה אך גם לא ברור מדוע המועצה אשר בתחום שיפוטה מגרשים המיועדים למבני ציבור רבים שטרם הוקמו מנתבת את שתי הבקשות לאותו המגרש ומכתיבה לוועדת הקצאת הקרקע את הבחירה הקשה בין שתי המבקשות.

רבים גורסים כי טוב תעשה המועצה אם במקום לשסות את קהילות המושבה זו בזו, ימצאו הקברניטים את הקצאות הקרקע שיספקו מקום לכולם. במושבה שכבר מצאה מקום ליותר מ-40 בתי כנסת, האם אין מקום במושבה לשניים נוספים על מנת לתת מענה לשתי הקהילות?


בדוק גם...

התכנית הכלכלית היישובית

לא מחכים למדינה. פורסמה תכנית כלכלית יישובית מקיפה המקילה על בעלי העסקים ומשקי הבית ביוזמת …

שינוי גודל גופנים