דף הבית > חי מהשטח > הקיץ בפתח, השריפות והנחשים בדרך?

הקיץ בפתח, השריפות והנחשים בדרך?

גל שריפות נורא כבר פקד את המדינה. האם גדרה ערוכה למניעת שריפות ונחשים?

נזקי השריפות האחרונות אשר פקדו בעיקר את היישובים באזור מודיעין עדיין מהדהדים. האביב, הכל כך קצר כאן, מסתיים והקיץ כבר כאן. זמן מצוין לבחון, כל אחד בחצרו ובביתו, האם גדרה ערוכה למניעת נזקי הקיץ?

300,000 ₪ לחישוף והדברה

גדרה גובלת בהרבה מאוד שדות ובשטחים הפתוחים בתוך המושבה צומחת עשבייה רבה לאורך חודשי החורף. הדרך הבטוחה ביותר להרחיק את נשקי השריפות האפשריות ואת הזוחלים היא לבצע חישוף של השטחים האמורים.

מועצת גדרה מכירה בסיכון האמור ואישרה במליאת המועצה במהלך מרץ האחרון תקציב בסך 300,000 ₪ לביצוע מבצעי חישוף והדברה. אם באיזור שלכם טרם בוצעה עבודת חישוף והדברה בשטחים הפתוחים דעו שלמי שעונה לכם במועצה יש סעיף תקציבי שאמור לתת לכם מענה בדיוק לצורך הזה.

חשוף עדיף משרוף – פרסום רשות הכבאות וההצלה להעלאת המודעות לחישוף השטחים הפתוחים

בתחילת הקיץ הנחשים מסוכנים יותר

כבכל שנה, תחילת הקיץ מסמלת את עליית הסיכוי למפגש בלתי רצוי עם נחש ארסי. העשבייה שצמחה בחורף רווי הגשמים והתייבשה בסמוך לבתי המושבה מזמינה את הזוחלים עד למפתן הבתים. מי שמכיר את עולם הנחשים מכיר שבתחילת הקיץ הנחשים מסוכנים יותר משום שכמות הארס שלהם גדולה וכמות ארס רבה עלולה להשפיע באופן קשה על מערכת העצבים ושרירי הגוף.

תמונת אילוסטרציה

ננשכתי על ידי נחש – מה עושים?

בעת הכשת נחש, חלילה, יש לקבל עזרה ראשונה, ובינתיים, להקטין מאמץ, לא לצעוד ברגל או לאמץ את הגפה הפגועה. באופן זה מצמצמים את זרימת הדם הגורמת להתפשטות הארס. אין לקשור חוסמי עורקים, ובטח שלא למצוץ את הארס ולירוק, לא לחמם או לקרר את האזור. כאשר אדם הוכש ונמצא במקום מרוחק מחדר מיון, עליו לחבוש את אזור ההכשה עם תחבושת אלסטית, כפי שחובשים נקעים — מעשרה ס”מ מתחת למיקום ההכשה ועד עשרה ס”מ מעל האזור, על מנת לנסות להאט את ספיגת הארס ולהחיש את הבאתו של הפצוע לטיפול רפואי.

תמונת השער צולמה השבוע בגדרה

 


בדוק גם...

הפסקת פורים

שוב, הפסקת חשמל נרחבת ברחבי גדרה הפסקת חשמל נוספת דווחה היום ברחבי גדרה. הפעם השכונות …

שינוי גודל גופנים