דף הבית > קהילה > נוער > הקומונה של גדרה

הקומונה של גדרה

מחזור נוסף, 17 במספר, של קומונת הצופים בגדרה מסיים בימים אלו את המשמרת שלו ומתפזר לשירות צבאי משמעותי, המחזור הבא, למרות הקורונה, כבר בפתח

17 שנים רצופות מפעילה תנועת הנוער הצופים קומונה בגדרה. בקומונה חברים בכל מחזור שישה בוגרי שבטי צופים מכל הארץ אשר תורמים שנה שלמה של התנדבות בקהילה לפני השירות הצבאי שלהם.

שנה שלמה של תרומה לקהילה

בשנה האחרונה, שנה ייחודית לכל הדעות, נהנו ילדי גדרה מהקומונה י”ז, 6 בוגרות ובוגרים אשר מסיימים בימים אלו את שנת השירות שלהם בגאווה ומתגייסים בקרוב לצה”ל.

בימים האחרונים נפרדו חברי הקומונה מכלל המסגרות שבהן לקחו חלק פעיל השנה ומהגורמים אשר עבדו איתם לאורך שנת הפעילות. אירועי פרידה צוינו יחד עם מחלקת הנוער של גדרה, שבראשה עומדים חגית אמסלם ושמוליק אליה, שני בתי הספר התיכוניים ‘בגין’, ‘רמון’ ובית הספר “פינס”, שלוש מועדוניות רווחה ובית חם לנערה.

שנה שלמה של פעילות התנדבותית. הקומונה יחד עם ילדי שכונת שפירא בעידן טרום מסיכות הפנים

וכבר מתגעגעים לארוחות השבת בגדרה

פרידה מרגשת צוינה כאשר הגיעו ראשי שבט הצופי בגדרה, אלון לבבי ורחלי קראוס לביקור פרידה מהקומונה בדירתם אשר בשכונת שפירא.

מראשי השבט נמסר:

“חברי הקומונה, במהלך כל השנה תרמו רבות בפעילותם במסגרות השונות בגדרה, בזמני החירום לישוב, לשבט שחר ושלוחת שפירא וכמובן לכל קהילת גדרה. אנחנו מעריכים ומוקירים את כל פועלם, מאחלים להם הצלחה רבה לקראת צאתם לשירות משמעותי כל אחד במסלולו וכבר מתגעגעים.”

פרידה מרגשת במיוחד נערכה מהמשפחות המארחות של חברי הקומונה, משפחות מתושבי גדרה אשר מארחות בכל שישי בו חברי הקומונה נשארים לשבת בגדרה את השינשינים לארוחת שבת.

נפרדים. הקומונה עם ראשי השבט לבבי וקראוס

מחזור י’ח בדרך אלינו

קומונת הצופים בשכונת שפירא בגדרה פועלת כבר 17 שנים רצופות. בשבוע הבא מתחיל קורס שינשינים וחפיפה לקומונה הנכנסת לתפקיד, שבמהלכו ילמדו השינשינים, הפעם7 במספר, על גדרה ועל הקהילה בה יפעלו לאורך השנה הקרובה.

לאחר שבוע של קורס וחפיפה, חברי הקומונה הנכנסת יעברו שבוע הכשרות לתפקידיהם המקצועיים השונים לאורך השנה.

 

נפרדים. עם שמוליק אליה וחגית אמסלם ממרכז אופק. (תמונות: חברי קומונת הצופים)

שישי קומונות בזום

‘שישי הקומונות’ השנתי- פגישה של כל הקומונות בגדרה מכל השנים, שמתרחשת בדרך כלל במרכז הרוחני ברחוב שפירא, שבמהלכה כל קומונה מספרת על פועלה בשנת השירות שלה, מעלים זכרונות יחד ומעדכנים במתרחש בשנה האחרונה. השנה, כמו הרבה מסורות אחרות, גם ה’שישי קומונה’ ייערך דרך אפליקציית הזום.

“כבר מתגעגעים”. קומונה י”ז בהרכב כמעט מלא

‘ציפורי הלילה’ מסיימות משמרת

“החלק הכי מהותי מבחינתנו הוא הפרידה מהנוער של שכונת שפירא.” סיפרו לנו השינשינים המסיימים, “בשבוע האחרון אנו יורדים על בסיס יומי לשכונה בלילות לפרויקט שנקרא ‘ציפורי לילה’ במסגרתו אנחנו יושבים עם הנוער בגינה הציבורית (עם מסיכות כמובן) ומדברים ומשחקים עם הנוער, על מנת ליצור מרחב חינוכי ולמזער התנהגויות סיכוניות. בנוסף, אנו עורכים בימים הקרובים, לפי ההנחיות, ‘בית פתוח’- יומיים בהם דירת הקומונה, הבית שלנו, פתוח לכל מי שרוצה להגיע ולהיפרד.”

נערכים לשנת הקורונה השנייה

אחרי שנראה כי האיום על תקציב תנועות הנוער הוסר מעל הפרק, בוגרי שבט הצופים, ראשי השבט ואיתם גם שאר מובילי תנועות הנוער הרבות בגדרה, נמצאים בעיצומן של הכנות לשנת פעילות שונה ומיוחדת, שנת הקורונה השנייה. נאחל להם שנת פעילות מוצלחת.

 

 


בדוק גם...

פצוע דקירה בגדרה

ניידות משטרה ואמבולנסים הוזעקו הערב בשל פצוע דקירה לרחוב סטרומה במשטרת ישראל התקבל הערב דיווח …

שינוי גודל גופנים