דף הבית > פוליטיקה > הקואליציה מתרחבת

הקואליציה מתרחבת

הנהלת המועצה החליטה בהצבעת רוב על צירוף סיעת גשר בראשות שלום אזרד לקואליציה

בישיבת הנהלת המועצה שהתכנסה אתמול אושרה בהחלטת רוב הצעתו של ראש המועצה לצרף את סיעתו של שותפו הותיק, שלום אזרד, לקואליציה.

אזרד, מי שהיה חבר הקואליציה וחבר הנהלת מרכז אופק ואחראי תיק צעירים ונוער בקדנציה הקודמת, חוזר לקואליציה בכוח מוכפל לאחר שבבחירות האחרונות זכה בשני מנדטים, פי שניים מכוחו הפוליטי בקדנציה הקודמת. אזרד, אשר רבים העריכו שישתלב בקואליציית גמליאל מלכתחילה, נותר במהלך השנה האחרונה בחוץ ופעילותו הציבורית הצטמצמה באופן ניכר ביחס לפעילות הדומיננטית שלו במהלך הקדנציה האחרונה.

מארבעה נותר אחד

סיעת גשר, עם זאת, מצטרפת לקואליציה בפנים שונות מאוד מפניה במהלך קמפיין הבחירות האחרון. במהלך מערכת הבחירות הציגה הרשימה לציבור את ארבעת המועמדים שהוצבו במקומות הראשונים, עם זאת המועמדים אשר הוצבו במקומות 2,3,4, זיו ווינברג, גילה בן עובד ודניאל גרוס פרשו לאחר הבחירות וכחבר מועצה הושבע לתפקיד מי שמוקם במקום החמישי, עוזרו הקרוב של אזרד, הראל דוד.

סמכויות נרחבות

עם ההצטרפות לקואליציה צפוי אזרד לקבל לידיו סמכויות נרחבות. הנהלת המועצה אישרה את מינויו כממלא מקום ראש המועצה וכסגנו, מחזיק תיק ההנדסה, ממלא מקום יו”ר וועדת התכנון והבניה, תיק הפיקוח העירוני וחברות בוועדת ההנחות, כל זאת בנוסף לתפקידים שהחזיקה סיעת גשר עוד בהיותה סיעת אופוזיציה. עם זאת, אזרד לא צפוי לקבל תפקיד המקנה שכר, שני תפקידי הסגן בשכר האפשריים במועצה מקומית מאוישים זה מכבר על ידי סהר רווח ועו”ד יקותיאל תנעמי.

מי בעד?

את המינוי אישרה הנהלת המועצה בהצבעת רוב כאשר סהר רווח, סגן ראש המועצה נעדר מהדיון וחבר המועצה ציון ידעי, מי שעומד כנגדו כתב אישום על סחיטה באיומים, מצביע נגד המינוי. הצירוף ושורת המינויים שבעקבותיו יעלה להצבעה פורמלית גם בישיבת מליאת המועצה הצפויה כמובן לאשר את החלטת ההנהלה.

התנגד להרחבה. ידעי

מרוב דחוק לרוב מוצק

עם צירופה של סיעת גשר מותיר ראש המועצה רק את סיעת הגדרתים כסיעה יחידה באופוזיציה ויחס החברים לראשונה משתפר 8רוב דחוק של 8 חברי הנהלה מול 7 חברי אופוזיציה ליחס של עשרה חברים מול 5 חברי אופוזיציה בלבד.

 

 


בדוק גם...

תחלואה סמויה בגדרה

מכון ויצמן מתריע – תחלואה סמויה בשיעור גבוה בגדרה על פי מודל שפיתח מכון ויצמן …

שינוי גודל גופנים