דף הבית > צרכנות > בריאות > הצילה את חייה
בזכותה

הצילה את חייה

״כשתוצאות הבדיקה הגיעו חשכו עיניי״: בזכות תושיית האחות במרפאת מכבי חייה של היולדת מגדרה ניצלו

נטע פלשקס בשנות ה-40 לחייה, הגיעה לביקורת שגרתית במרפאת מכבי בגדרה, שם היא מתגוררת, כשבוע לאחר שילדה את בנה השני. היא התלוננה על כאבי בטן, בצקות ברגליים וכאבים נוספים שנראו לה כשגרתיים כפי שקורה לאחר לידה. את נטע קיבלה אחות מכבי במרפאה, אידה ורונו, אשר הפנתה אותה לבצע בדיקת שתן ולאחריה הציעה לה לערוך בדיקת לחץ דם. המטופלת שמיהרה לעיסוקיה העדיפה שלא להמתין לתוצאות הבדיקה. כך מתארת אידה: ״בעקבות הניסיון שלי ממקרי העבר, לא נשארתי אדישה. התעקשתי בנחישות וברגישות שהיא תבצע את הבדיקה ותמתין עד לתוצאות כדי שנוכל לשלול דברים חמורים חלילה. אחרי שהתקבלו התוצאות, חשכו עיניי״. לחץ הדם של נטע היה גבוה במיוחד ולאחר התייעצות עם רופא המשפחה היא הופנתה באופן בהול לאשפוז בחדר מיון.

לאחר שהגיעה המטופלת לבית החולים התברר כי היא סובלת מרעלת הריון חריפה, אשר ממנה לא סבלה בעבר במשך תקופת ההיריון, ולמעשה כך בזכות תושיית האחות חייה של המטופלת ניצלו.

“היו קשובות לאינסטיקטים”

כך סיכמה נטע פלשקס:

״למעשה בזכות כך שאידה שכנעה אותי להמתין במרפאה, האירוע נגמר בצורה טובה ואני רוצה מאוד להודות לה על כך. אני קוראת לנשים נוספות להיות קשובות לאינסטינקטים, לא לחשוב שהכל נגמר אחרי הלידה ובעיקר להיות מודעים לכך שרעלת הריון יכולה להתפתח לאחר הלידה. גם יש ילדים נוספים בבית לדאוג בהם, תדאגו לטפל בעצמכן ולא להזניח״.

מחקרים רבים מראים שנשים אשר סבלו גם ממצב של רעלת הריון אחרי הלידה הן נשארות עם השפעות ארוכות טווח מהמחלה, אז הן גם נכנסות לקבוצות הסיכון לחלות במחלות לב וכלי דם. כמו כן , תוחלת החיים של אישה שלקחה במחלת רעלת הריון אחרי הלידה או לפניה, קצרה יותר מאשר של אישה שלא לקחתה במחלה. מחקרים שנערכו לאחרונה גילו שנשים אשר סבלו ממחלת רעלת הריון  אחרי הלידה או לפניה נמצאות בסיכון גבוה פי 2 מנשים שלא לקו במחלה לקבל התקף לב או שבץ מוחי.

אידה ורונו מכבי גדרה

“אם יש ספק אין ספק” אחות סניף מכבי גדרה אידה ורונו שבזכותה ניצלו חייה של המטופלת

“אם יש ספק אין ספק”

אידה ורונו, אחות מרפאת מכבי בגדרה סיכמה:

״אני שמחה שעלינו על הבעיה בזמן והמטופלת זכתה לטיפול מהיר אשר הציל את חייה. אני מפצירה במטופלים שלי, אם יש ספק אין ספק. גשו להיבדק, תשאלו שאלות ובעיקר תסמכו על המלצות הצוותים הרפואיים אשר מטפלים בכם. אני מאחלת לנטע שתגדל את בנה בנחת ובהמון בריאות״.

(צילום: דוברות קופת חולים מכבי)

 

זכויות יוצרים
המספר האדום

בדוק גם...

תרגיל מלחמה חברת חשמל

תרגיל הערכות לחירום בחברת החשמל

תרגיל מלחמה. חברת החשמל פתחה הבוקר בתרגיל מלחמה ראשון מסוגו שיתנהל לאורך 5 ימים ובמספר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים