דף הבית > פוליטיקה > הצבא של פינטו

הצבא של פינטו

הניסיון הצבאי שסהר פינטו מביא עימו, כולל שירות חובה בגרעין נח”ל של תנועת בית”ר לאחר שנת שירות משמעותית.  אבל  פינטו, המועמד לראשות גדרה, הצליח לסחוף אחריו לא רק תושבים מובילים בתחום הניהול, החינוך, התרבות והספורט, אלא גם שורה ארוכה של קצינים בכירים, תושבי גדרה, אשר מזהים את מנהיגותו כמנהיגות הנכונה למושבה בעת הזו.

הם לא קיבלו הבטחה למקום ברשימה ולא מבקשים דבר לעצמם, שמונת הקצינים הבכירים בכוורת של סהר פינטו עמלים, בהתנדבות, כבר תקופה ארוכה על תכנון עתידה של גדרה והערכות לניהול המושבה ברמה מתקדמת ביום שאחרי הבחירות הקרבות.

פגשנו אותם השבוע לשיחה פתוחה על עתיד גדרה ועל הסיבות שהביאו אותם להתקבץ סביב סהר פינטו.

הבכיר שביניהם הוא תא”ל במיל’ בני מר. בני שירת במסלול פיקודי מפרך בשטח כקצין תותחנים וסיים את שירותו כראש מטה פיקוד הצפון, תפקיד מנהיגותי-ניהולי מהשורה הראשונה מתפקידי השדה בצה”ל. בני, ששקל בעצמו לרוץ לראשות המועצה, פגש את סהר פינטו והשתכנע. “30 שנה אני חי ונושם פיקוד ומנהיגות. ראיתי מנהיגים גדולים וראיתי גם כאלה שנחשבו בעיני עצמם למצביאים דגולים נכשלים אל מול קשיים שונים. סהר פינטו אמנם מתנהל בשדה אחר אבל מורכב לא פחות. בשמונת החודשים שאני לצידו, למדתי להכיר אדם מרשים ביותר אבל חשוב מכך מנהיג טבעי. מנהיג המפנים את חובתו להיות המבוגר האחראי ולא נגרר אחרי דעת הרוב או שיח הרחוב, מנהיג שלא נלחץ ולא נשבר גם אל מול לחצים אינספור מכיוונים שונים, מנהיג הנותן דוגמא אישית לאנשיו מחד ויודע להוציא מהם את המיטב מאידך.”

שמוליק רוטשס, שירת את בטחון המדינה 23 שנה במגוון תפקידי פיקוד ניהול והדרכה במשרד הבטחון ובצה״ל -בין השאר היה אחראי על ייצור טנק המרכבה ונגמ”ש הנמר ,הספיק להיות ראש לשכתו של האלוף ישראל טל , בנוסף הקים וניהל את בית הספר האחוד לניהול פרויקטים במשרד הבטחון .
שמוליק, אשר שימש בבחירות 2008 כמנהל יום הבחירות של יואל גמליאל, הינו איש עסקים המייצג חברות בטחוניות באוסטרליה חזר לאחרונה להתגורר בישראל שקל גם הוא את כל החלופות, פגש בסהר פינטו וקבע בהחלטיות: “לסהר פינטו יש את כל הכלים להוביל את גדרה ולהפוך אותה מיישוב המתקדם בעצלתיים למושבה מתקדמת כראוי לנו כתושבי המקום בשנת 2018.”

סא”ל במיל’ יפעת ברנשטין פיקדה על גופי הדרכה מרכזיים בצה”ל ,וסיימה את שירותה כמפקדת צוות בקורס פו”ם (פיקוד ומטה) ‘אפק’. לאחר שחרורה אף הייתה ממקימי המדרשה הלאומית למנהיגות בשירות המדינה. כמומחית למנהיגות, פיקוד וניהול היא אומרת- “כשהכרתי את הגדרתים, בהנהגתו של סהר פינטו, ראיתי כיצד מיישמים בזירה המקומית, זירה הרוויה באתגרים כלכליים, חברתיים, פוליטיים ואחרים, את אותם עקרונות ניהול מקצועי ומנהיגות משמעותית אשר אותם הנחלתי במכללה למנהיגות בצה”ל ובמדרשה הלאומית למנהיגות. אין לי צל של ספק שסהר פינטו הוא המנהיג הראוי לגדרה שלנו.”

רס”ן אייל תורג’מן הוא בוגר שירות בחיל האוויר. אייל שירת כמכונאי מוטס בטייסות מסוקים, פיקד וניהל צוותי עבודה טכניים שתפקידם היה להבטיח כשירות טכנית של מטוסים ומסוקים. בתפקידו האחרון שימש כמפקד בית הספר למכונאי מוטס שאמון על הכשרה והסמכת מכונאים מוטסים חדשים לח”א. במסגרת התפקיד למד לזהות את בעלי כושר הניהול עליהם מבסס חיל האוויר את המערך הטכני המוטס. עם שחרורו הצטרף לגדרתים לאחר שזיהה שדור העתיד להנהגה בגדרה הוא סהר פינטו. “אחד הדברים הבולטים ביותר שלמדתי בשירותי הוא ההקפדה על סטנדרט ביצוע ברמה גבוהה. כאשר כל דבר שאתה עושה באופן חסר עלול להביא לאסון אתה לומד להבטיח איכות בלתי מתפשרת. כשהצטרפתי לגדרתים הרגשתי בבית. סהר והגדרתים מתנהלים, למרות שכולם כאן בהתנדבות, באופן שיטתי ומסודר. לי ברור מאוד שהגדרתים מגיעים מוכנים לניהול המושבה שלנו.”

סא”ל במיל’ שבתאי בן בוחר, הנשוי לחברת המועצה דורית בן בוחר, הוא מפקדו הראשון של גדוד כיפת ברזל בחיל האוויר. על תרומתו הייחודית למערך כיפת ברזל אף זכה להכרה כחתן פרס ביטחון ישראל. שבתאי שפרש לאחרונה משירות קבע הצטרף גם הוא לפעילות אינטנסיבית בצוות המוביל של התנועה. “אני בגדרתים בזכות אשתי, אני מאמין בפינטו בזכות המנהיגות והמקצוענות. כדי להצליח בכל מקצוע אדם חייב להיות מקצוען, להיות בעל ידע, ניסיון וגישה מקצוענית. כמי שמכיר את העשייה במועצה מקרוב, אני יודע להעיד שהעשייה הציבורית היא מקצוע מורכב ביותר. אני בטוח שסהר פינטו והגדרתים הם מקצוענים בתחום הניהול המוניציפאלי ובעלי היכולת להצעיד את גדרה קדימה.”

רס”ן במיל’ קרן שאול סיימה לאחרונה את שירותה הצבאי בתפקיד קצינת בריאות נפש פיקודית של זרוע היבשה. קרן ממשיכה להתייצב אחת לשבוע לשירות מילואים במקביל לתפקידיה השוטפים כמומחית בטיפול בטראומה ובבריאות הנפש במרכז חוסן לטיפול בטראומה בשדרות, כמדריכת סטודנטים בביה”ס לעבודה סוציאלית במכללת ספיר וכפסיכותרפיסטית בקליניקה עצמאית בגדרה. “מבחינתי זה צו השעה להצטרף ולתמוך בסהר פינטו. אני רואה עין בעין את הערכים שהוא מוביל. ערכים של סובלנות, יושר, יושרה ומצוינות וכל אלה ממקום של ראייה לטווח רחוק את המקום שבחרנו לחיות בו ולגדל בו את ילדינו. הגיע הזמן לשינוי ואני כאן כדי לסייע בכל מה שאוכל כדי לגרום לו לקרות”.

סא”ל במיל’ ד”ר אורי ממן השלים בשנה האחרונה שירות קבע ממושך במערך הטכני בחיל האוויר במגוון תפקידי ניהול והנדסה. “לאורך השנים שלי בחיל האוויר למדתי להבחין בקלות בין מנהלים שיודעים למצות את היכולות של אנשיהם ובין מפקדים אשר מתנהלים מכוח הסמכות בלבד, מרחיקים מעצמם פקודים חזקים ומחלישים בכך את הארגון עליו הם ממונים. לסהר פינטו יש את המנהיגות הטבעית ואת היכולת הנדירה לרתום את האנשים סביבו ולטעת בהם מוטיבציה לעשייה והתנדבות. אין לי ספק שראש המועצה פינטו יקיף עצמו באנשי מקצוע מהמעלה הראשונה אשר יסייעו לו לקדם את גדרה למקומות שכיום נראים בלתי ניתנים להשגה.”

אברהם שי, המכונה בפי כל שיו, הוא ותיק הווטרנים בצבא של פינטו. שיו שהשלים לפני שנים ארוכות שירות בן 20 שנים בחיל האוויר בתחום התעופה, המשיך וממשיך לעשות חיל בתחום זה כמומחה בינלאומי לתעבורה אווירית: “בגילי אני יודע לומר שמה שהכי חשוב כדי להצליח זה הניסיון. בבחירות האחרונות הגדרתים הגיעו חסרי כל ניסיון ולכן פעלתי לבחירתו של יואל גמליאל, יואל הבטיח הרבה ואכזב בגדול. לבחירות הפעם הגדרתים מגיעים עם ניסיון מוניציפאלי עשיר ובראשם עומד סהר פינטו שהוא היחיד מבין כל המועמדים שמגיע עם ניסיון אמיתי במסדרונות של משרדי הממשלה. אני משוכנע שהניסיון שהוא מביא איתו יאפשר לגדרה להתפתח נכון ובקצב שמגיע לנו.”

סא”ל במיל’ הרצל חן, מנהל מפעל, בעל קריירה ניהולית ופיקודית עשירה ביחידות חי”ר מובחרות בצה”ל ובהייטק. בנה את ביתו והקים את משפחתו בגדרה לפני 25 שנה. הרצל הצטרף זה מכבר, תורם מזמנו וממומחיותו ופעיל בתנועת הגדרתים. הרצל מכיר היטב את הדרוש על מנת לנהל ארגון גדול באופן איכותי וקובע חד משמעית – “גדרה כבר אינה יישוב קטן, רק לסהר פינטו יש את הכלים לנהל ולקדם את גדרה לעידן אחר”.

תא”ל בני מר מסכם וקובע: ” סהר הוא מנהיג שיודע לדבר בגובה העיניים עם כל קצוות הקשת ועם כל שכבות האוכלוסייה. ראיתי אדם שזוכה להכרה והערכה עמוקה מכל מי שעובד לצידו או עבד אתו בעבר. אין פלא שכולנו כאן, המביאים יחד מעל 150 שנות ניסיון צבאי מנהיגותי, הצטרפנו כאיש אחד למאמץ של הגדרתים להציב למושבה מנהיגות ברמה אחרת. אני שמח מאוד שסהר פינטו יהיה ראש המועצה הבא של כולנו.”

 


בדוק גם...

המבצע לבלימת הגל השלישי

מאות רבות של בדיקות קורונה נערכו אתמול במתחם הבדיקות הפתוח שהוקם לקראת החזרה לבתי הספר …

שינוי גודל גופנים