דף הבית > חינוך > הפעם לא מצטרפים

הפעם לא מצטרפים

הנהגת ההורים בגדרה החליטה שלא להצטרף למחאת החינוך המיוחד המתוכננת להיערך ביום שישי הקרוב. הלימודים בגדרה צפויים להתקיים כסדרם

המשבר המתמשך בחינוך המיוחד עדיין עמנו. לאחר שהמחאה שהביאה להשבתת שעת לימודים במהלך ספטמבר האחרון לא הועילה והמשבר בחינוך המיוחד נמשך החליטו בהנהגות ההורים על השבתת הזדהות נוספת ביום שישי הקרוב.

בגדרה הפעם החליטה הנהגת ההורים היישובית שלא להצטרף למחאה. גם הפעם הנהגת ההורים בחרה לקבל את ההחלטה בעניין באופן דמוקרטי וקיימה משאל בקרב הנהגות הבית ספריות ופרסמה את ההודעה הבאה:

הורים יקרים,
בימים האחרונים פורום ההורים הארצי קורא להשבתת הלימודים בשעה הראשונה ביום שישי הקרוב (21.2) כמחאת הזדהות עם ילדי החינוך המיוחד.
להזכירכם, הנהגת ההורים היישובית גדרה השתתפה בעבר במחאת הזדהות בת שעה בנושא רפורמת החינוך המיוחד מהידיעה שהרפורמה תפגע בכל ילדי ישראל.
אין כל ספק, שהמאבק נכון וחשוב.

“העיתוי שנבחר לשביתה בעייתי”

בעקבות הקריאה הנוכחית להשבתה ביום שישי הקרוב, קיימתי הצבעה פתוחה עם היו”ר של ביתי הספר ביישוב. הוחלט, ברוב קולות (9 ביתי ספר נגד ו 1 נמנע) שילדי גדרה לא ישתתפו בהשבתת ההזדהות, הלימודים ביום שישי בגדרה יתקיימו כסדרם.

ההחלטה התקבלה מהסיבות:
1. פעילות הפורום מתקופת השבתת ההזדהות הקודמת שהתקיימה ב 13.9 לא סימנה מאבק או אקט הפגנתי, נהפכו, התקימו פגישות הסברתיות משותפות עם משרד החינוך וכנסים שקידמו את הרפורמה במתכונתה הנוכחית דבר שלדעתי אותת למקבלי ההחלטות על קבלת רוע הגזרה.
2. העיתוי שנבחר בעייתי, ההשבתה הקודמת וגם הנוכחית תואמו כשבועיים לפני בחירות.
הורים רבים התלוננו שהעיתוי להשבתה (הקודמת והנוכחית) מעלה סימני שאלה,
האם מטרות ההשבתה הם רק כהזדהות עם ילדי החינוך המיוחד!?

בברכה,
אביעד זקרי
יו”ר הנהגת ההורים היישובית גדרה

הפרסום לקראת השביתה בספטמבר

ביישובים אחרים חושבים אחרת

החלטת הנהגת ההורים בגדרה עומדת בניגוד להחלטות של חלק מהנהגות הורים ברחבי הארץ אשר החליטו שדווקא כן להצטרף למחאה שתצא לדרך ביום שישי הקרוב.

בחיפה למשל פרסמה הנהגת ההורים את החלטתה: “בניגוד לפעם הקודמת, בה היינו מפולגים, הפעם אנו מצטרפים למאבק הארצי במטרה לשנות את החלטת משרד החינוך”. בחיפה נימקו את ההצטרפות להשבתה “תנאי בסיסי והכרחי ליישום החוק הוא בהכשרה מוקדמת ומראש, ולא תוך כדי ביצוע, של צוותי ההוראה בבתי הספר ובגני הילדים לשילוב התלמידים. כל ניסיון ליישם את החוק ללא הכשרת צוותי ההוראה ותוך פגיעה בסל שעמד עד כה לטובת הילדים – סל אישי, ולא לבית הספר – יוביל לקריסת מערכת החינוך. מבלי להיתפס להגזמה, זו שעת חירום של מערכת החינוך”.

“הענקנו 1.3 מיליארד ש”ח לנושא”

ממשרד החינוך נמסר: “יום הלימודים בכלל מוסדות החינוך יחל בשעה 08:00 שבשגרה ויום הלימודים יתקיים כסדרו. התיקון לחוק החינוך המיוחד כולו מטיב עם ההורים ועם התלמידים. הוא מעמיד לרשותם. חופש בחירה בבחירת המוסד החינוכי והוא אף מעניק לתלמיד סל תקציב גדול יותר. הסל מאפשר לתלמיד לקבל שורה רחבה של מענים, כגון מרפאים בעיסוק או טיפול באמצעות אומנות או קלינאי תקשורת. הטיפולים נעשים במרחבי הכלה שהמשרד בנה ובונה במיוחד. לשם כך, הענקנו השנה עוד 1.3 מיליארד שקל לטובת הנושא. באשר לסוגיית ההכשרות, מעבר להכשרות שעובד ההוראה יעבור, לרשותו עומד צוות מקצועי שמלווה אותו וייתן לו את המענים הטיפוליים הנדרשים. מחנך/ת יכולים להסתייע בגורמי המקצוע המלווים את בית הספר, כגון: יועצת, רכזת השתלבות, מורת השילוב, פסיכולוגית, הדרכה מהמתי”א על ידי מומחית תחום ומדריכית הכלה-אל”ה. לרשות המורים עומדות אפשרויות רבות לפיתוח מקצועי בתחום הרלוונטי במרכזי הפסג”ה, בהשתלמות הבית ספרית ובאמצעות קורסים מקוונים בנוסף לייעוץ טלפוני”.

כך או כך, תלמידי גדרה יצאו ללימודים כסדרם ביום שישי הקרוב אך המשבר בחינוך המיוחד צפוי להימשך גם אל תוך שעתה של הכנסת ה-23.

בדוק גם...

מיליון חולים, מיליון מובטלים

רק לפני שבועיים היקף החולים בעולם עמד על כ-200,000 אנשים, היום חצה המספר לראשונה את …

שינוי גודל גופנים