דף הבית > איכות הסביבה > הפסד למועצה בתביעה ייצוגית, המועצה תחזיר מיליוני שקלים

הפסד למועצה בתביעה ייצוגית, המועצה תחזיר מיליוני שקלים

המועצה גבתה סכומי כסף בגין פינוי ‘פסולת עודפת’ מבית אבות במושבה ללא הסדרת הנושא בתקנות המועצה המקומית. בית המשפט קיבל את טענות התביעה וקיבל את הסכם הפשרה בתובענה הייצוגית

שוב מבוכה למועצת גדרה בבית המשפט. הפעם במסגרת החלטת בית הדין לאשר הסכם פשרה בתובענה ייצוגית אשר גורר בור תקציבי של מיליוני שקלים בתקציב היישוב.

בית הדין אישר הסכם פשרה בתובענה ייצוגית של עמותת ‘עטרת’, העמותה המפעילה את בית האבות ‘נווה אורנים’ בדרום המושבה. כחלק מהסכם הפשרה תחזיר המועצה 50% מהסכום שנגבה מקבוצת עסקים במושבה בגין פינוי פסולת עודפת לאורך 4 שנים, החזר בגבוה של למעלה מ-2.5 מיליון ₪. בנוסף חויבה המועצה לשלם לתובעים את שכר טרחת עורכי דינם בגובה של מעל 100,000 ₪.

מעל 2.5 מיליון ש”ח החזרים על גבייה עלות פינוי פסולת עודפת שלא כדין. צילום אילוסטרציה

אסור למועצה לפעול בניגוד לתקנות שלה עצמה

בית המשפט קיבל את הטענה שלא הוגן שכלל התושבים יישאו בעלות פינוי פסולת עודפת אשר מיוצרת על ידי עסקים. עם זאת, אסר בית הדין על המועצה לגבות תשלום בניגוד לחוק ובניגוד לתקנות העירוניות שלה עצמה.

על פי החוק, המחייב עדכון הציבור בפסיקות בתובענות ייצוגיות, התפרסמה באחרונה עובדת הסכם הפשרה בתביעה הייצוגית על מנת לאפשר למחזיקי נכסים נוספים אשר חויבו בגין פינוי פסולת עודפת לתבוע החזרים בדומה לאלו שנפסקו לתובעת הייצוגית, עמותת עטרת. בהנחה שלא נעשתה גבייה סלקטיבית מבית האבות הספציפי, צפויים ארגונים נוספים בגדרה לתבוע החזרים נוספים אשר יגדילו משמעותית את ההחזרים שנדרש כולנו לשלם בגין ההתנהלות המועצה שנפסלה בדין.

מי יישא בעלות ההחזרים?

בית אבות נווה אורנים הוא מבין הוותיקים בארץ והוא נוסד עוד לפני קום המדינה. בית האבות נמצא בבעלות עמותת ‘עטרת’ והוא תחת פיקוח משרד הבריאות ומשרד הרווחה. המוסד נחלק לשש מחלקות, מחלקות סיעודיות, מחלקות לקשישים תשושים ומחלקות המיועדות לתשושי נפש.

פסיקת בית הדין ניתנה באפריל השנה, זמן קצר לפני החלטת המועצה להגדיל את תשלומי הארנונה באופן גורף לכל בתי האב ולכל בתי העסק במושבה.

בתמונת הכתבה – בית האבות המדובר בצילום מלפני מספר שנים

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

עליה במאושפזי הקורונה

בבית החולים קפלן מודאגים מהעלייה העקבית בהיקף חולי הקורונה המאושפזים במחלקה הייעודית מאושפזי קורונה בקפלן …

שינוי גודל גופנים