דף הבית > חינוך > העם דורש קשר חברתי

העם דורש קשר חברתי

בכפר הנוער כנות מצאו דרכים יצירתיות להתמודד עם האתגרים שהציבה תקופת הקורונה בקשר שבין הצוותים החינוכיים לתלמידים. לצד הלימודים, בחודשים האחרונים קיימו בכפר שלל פעילויות חברתיות בהשתתפות התלמידים, ההורים והמורים – והכל דרך ה-ZOOM

עכבר המושבה באנר

כפר הנוער כנות, הממוקם במרחק הליכה מגדרה, מעולם לא נאלץ למתוח מרחק גדול כל כך בין הצוות לתלמידים ובין התלמידים לבין עצמם כמו שנאלץ בתקופת הקורונה. למרות הקורונה והקשיים שהיא מכתיבה מצליחים בכפר לשמור על קשר חם אבל קצת אחרת.

מאז שפרצה מגפת הקורונה לחיינו, מערכת החינוך פועלת בהילוך נמוך והלימודים מתקיימים לסירוגין. הקשר האישי בין המורים לתלמידים הפך למאתגר במיוחד – כאשר אלו רואים את אלו רק דרך מסכי המחשב והסמארטפון. בכפר הנוער החקלאי כנות מצאו דרכים יצירתיות להתמודד עם המציאות החדשה, ואירגנו פעילויות הפגה מיוחדות לתלמידים ולהוריהם – דרך ה-ZOOM ובהתאם להנחיות משרד הבריאות.

“הלמידה דרך הזום אינה פשוטה עבור התלמידים וגם עבור המורים, והעובדה שכמעט ואין למידה פרונטלית בחודשים האחרונים חידדה את הצורך לקיים פעילות הפגה לצד הלמידה”, אמרה רויטל סקגיו, סגנית מנהלת חטיבת הביניים בבית הספר הפועל בכפר הנוער כנות. לאור זאת, הפיקו בבית הספר שורה ארוכה של פעילויות חברתיות שנועדו לסייע לתלמידים לצלוח את תקופת הקורונה בהצלחה.

במרחק הליכה. כפר הנוער עיינות

הפתעה בפתח הבית לזוכי החידון

בשבועות האחרונים קיימו בכפר הנוער חידון נושא פרסים בהשתתפות הורים, מורים ותלמידים, כאשר התלמידים שזכו במקומות הראשונים קיבלו מתנה במשלוח אישי עד הבית. בצוות המקצועי של בית הספר ביקשו לשלב פעילות ערכית בחידון, ולכן הנושא שנבחר היה ההיסטוריה של כפר הנוער כנות. התלמידים, אם תהיתם, הפגינו ידע רב ונרחב שלעיתים הפתיע אפילו את המורים הוותיקים בבית הספר.

בנוסף, מאות התלמידים נהנו ממופעי סטנדאפ של כוכב ‘הישרדות’, הקומיקאי בני ברוכים והסטנדאפיסטית כוכבת התכנית ‘צחוק מעבודה’, הדר לוי. גם מועצת התלמידים של בית הספר נרתמה למשימת הפקה משלה, ואירגנה ערב כישרונות צעירים שהונחה על ידי התלמידים עצמם, שהציגו קטעי נגינה, שירה ומשחק. הורי התלמידים צפו בהרצאה על “הורות בעידן קורונה”, בה קיבלו טיפים וכלים להתמודדות עם ילדיהם בתקופה בה הלימודים מתקיימים מרחוק.

שומרים על קשר חם אבל קצת אחרת. כפר הנוער כנות

“מציאות חדשה”

מנהלת חטיבת הביניים בכפר, גרסיה סוויסה: “המציאות החדשה שבה אנו חיים מזמנת לכולנו אתגרים חדשים, זה מצריך מכולנו חשיבה ‘מחוץ לקופסה’ איך שומרים על קשר ועל חיבוק גם מרחוק עם הצוותים החינוכיים, התלמידים וההורים. החשיבה שעומדת מאחורי הפיילוט הייתה ליצור זמן איכות, מענה ייחודי ומותאם להורים ולתלמידים ולחבר אותם לקהילת בית הספר והכפר. מה שדחף אותנו להמשיך עם המיזם אלו התגובות החמות שקיבלנו מההורים והתלמידים”.

בכפר הנוער כנות לומדים כיום כ-600 תלמידים, בינהם רבים תושבי גדרה, כאשר רבים עוד יותר מתמודדים על מקום בבית הספר לשנת הלימודים הבאה. בשנים האחרונות שינה הכפר את פניו, כאשר אחוזי הזכאות לבגרות המריאו אל מעבר ל-82% זכאות – נתון גבוה בהרבה מהממוצע הארצי. עדות להצלחת המוסד החינוכי – שלצד ההצלחה הלימודית שם בראש סדר יומו את החינוך לערכים – ניתן למצוא בגידול הדרמטי במספר התלמידים בו, שיותר מהכפיל את עצמו בחמש השנים האחרונות.

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

לא מתוחזקת

על רקע התרבות תלונות התושבים על ברזיות לא מתוחזקות בכל רחבי המושבה יצאנו לבדוק אחת …

שינוי גודל גופנים