דף הבית > חי מהשטח > העלאת ארנונה חריגה לתושבים ובעלי העסקים בגדרה!

העלאת ארנונה חריגה לתושבים ובעלי העסקים בגדרה!

טיוטת צו המיסים לשנת 2020 פורסמה אמש. התכנית של ראש המועצה – העלאת מיסי הארנונה בשיעור חד של 6.7%

משרד הפנים פרסם באחרונה את שיעור עליית הארנונה המתוכנן ברשויות המקומיות, שיעור המבטא את עליית המדדים השונים ונקבע לשנת 2020 בגובה 2.58%.

עלייה בכמעט 10% לבעלי העסקים

היום אנו מפרסמים כי עלייה זו, בה יישאו תושבי מרבית הרשויות קטנה משמעותית ביחס לעלייה שיחוו תושבי ובעלי העסקים בגדרה. ראש המועצה מתכוון להביא בשבוע הבא לאישור המליאה את צו המיסים לשנת 2020 ובו תכנית להעלות את שיעור המס למגורים ב4% נוספים כך שהעלייה המשוקללת תהא למגורים 6.67% ואילו לעסקים עלייה נוספת של לא פחות מ 7% נוספים כך שהעלייה המשוקללת לבעלי העסקים צפויה להיות 9.76%.

פירוט כלל העלאות הארנונה המתוכננות לפי סוג העסק

רצף של העלאות מצטברות

כזכור בעשור כהונתו של גמליאל בגדרה הארנונה כבר עלתה ב 30.8%. כבר פעמיים הצליח ראש המועצה להעלות את הארנונה בשיעור חריג מעבר לשיעור העלייה הנומינלי של משרד הפנים. יחד עם העלייה המתוכננת ל2020 יגיע שיעור עליית הארנונה למגורים ב 11 שנות גמליאל ל 39.5%.

העלאת הארנונה למ”ר אינה העלייה היחידה שחוו תושבי גדרה עד כה. לפני כ-3 שנים בוצע שינוי באופן מדידת השטחים וחלק גדול מבתי המושבה ‘גדלו’ לצרכי חישוב הארנונה בעשרות אחוזים נוספים.

“המדינה אשמה!”

ראש המועצה ממשיך לתלות את האשמה במדינה אשר קיצצה את מענקי האיזון לגדרה. השינוי במענקי האיזון הוא פועל יוצא אוטומטי לשינוי במדרג הסוציואקונומי של גדרה, מדרג אשר השתפר בשנים האחרונות ובשל כך מוריד את מענקי האיזון הנדרשים לגדרה.

העלייה החריגה בשיעור הארנונה עדיין כפופה לאישורו של שר הפנים, אישור אשר טרם התקבל ולא ברור בנסיבות המערכת הפוליטית הלאומית מתי צפוי.

אפשר גם אחרת

בתוך כך התפרסם היום שאפשר גם אחרת. ראש העיר הוד השרון החדש, אמיר כוכבי החליט שלא להעלות את שיעור הארנונה בהוד השרון כלל, גם לא בשיעור הנומינלי שאושר לכלל הרשויות על ידי משרד הפנים.

הצעות האינפלציה הדרסטית בשיעורי הארנונה, בעוד רמת השירותים המתקבלת לתושבים בגדרה אינה משביעה רצון חלק רחב מהתושבים והתקציבים הקיימים מנותבים לצרכי ציבור מצומצם לא צפויה לעבור בשקט.

“עד כאן”

תנועת הגדרתים פרסמה בשעות האחרונות קריאה חדה וברורה תחת הכותרת ‘עד כאן’ לכל חברי המועצה להצביע נגד הצעת המיסים שתעלה לדיון במליאת המועצה ב 30/6. נראה שהשמועות על הצטרפות קרובה של הגדרתים לקואליציה מוקדמות ושגם בנושא הזה המחלוקות העקרוניות בין הנהלת המועצה בראשות גמליאל לבין האופוזיציה בראשות סהר פינטו עמוקות ורחוקה הדרך לשיתוף פעולה בין הגורמים.

סהר פינטו, יו”ר תנועת גדרתים ויו”ר האופוזיציה בגדרה: “כל מערכת הבחירות התרענו על הגרעון המצטבר ועומס המלוות העצום של המועצה. כעת הציבור נאלץ לשלם על התנהלות בזבזנית, על כלכלת בחירות ועל מתן שני ג’ובים של סגן ראש מועצה בעלות שכר של 50,000 ₪ כ”א, מה שלא היה בקדנציה הקודמת. אשר יגורנו, בא. אנחנו קוראים לראש המועצה ולחברי המועצה, לשנות את סדר העדיפויות ולא לפגוע בתושבי גדרה. הזמן קצר – אני קורא לכל התושבים להירתם למאבק הציבורי בעניין ולהגיע לישיבת המועצה שתדון בנושא. רק מחאה ציבורית רחבה תעצור את גזירת הארנונה של הקואליצה הזו.”

 

בדוק גם...

רמון חוזר לשגרה

בית הספר חוזר לשגרה לאחר יום השבתה בשל התפרצות קורונה לאחר יום אחד של השבתת …

שינוי גודל גופנים