דף הבית > חי מהשטח > הסוף ל’חגיגות’ יום העצמאות?

הסוף ל’חגיגות’ יום העצמאות?

רשימת הרשויות שמאמצות את קריאת משרד הפנים להגביל את התשלום לאמנים במסגרת חגיגות יום העצמאות הולכת ומתארכת. בשלב זה גדרה אינה ברשימה

כמידי שנה עולה לתודעת הציבור השכר השערורייתי שגובים אמנים בעלי שם להופעות קצרות במהלך חגיגות יום העצמאות היישוביות.

היישובים מתחרים בינהם ובין עצמם וראשי היישובים הנאבקים על דעת הציבור מחלקים בידור להמונים כמעט ללא הגבלת תקציבים כדי לזכות לאהדת הציבור לרגע.

מגבילים הוצאות מיותרות

לגדרה היום נודע כי בעקבות פניית חברת הכנסת יוליה מלינובסקי, חברת ‘ישראל ביתנו’, לפני כשנתיים פרסם משרד הפנים מכתב לרשויות המקומיות, בו הוא ממליץ להן לקבוע רף שכר אמנים ביום העצמאות, עד 70 אלף ש”ח להופעה של שעה. משרד הפנים קרא לרשויות לעודד אמנים מקומיים על פני אמנים בעלי שם המוזמנים מחוץ ליישוב.

עד כה הודיעו 9 רשויות מקומיות, ערים ומועצות, על אימוץ הסטנדרט החדש והגבלת ההוצאה שלהם על חגיגות יום העצמאות. בין היישובים שאמצו את הסטנדרט החדש עד כה עיריית הוד השרון, עיריית רמת גן, עיריית תל-אביב-יפו, עיריית ראשון לציון, עיריית גבעתיים, מועצה אזורית באר טוביה, מועצה אזורית מטה יהודה, עיריית כפר סבא ומועצה מקומית זיכרון יעקב.

פחות אמנים בעלי שם. יותר תוכן מקומי? הופעת להקה מקומית על במת גדרה. יום העצמאות 2018

אמנים מיובאים, מפיק מקומי

בנתיים בגדרה לא נרשמה כל התרגשות ממהלך ארצי זה. תקציב חגיגות יום העצמאות לא קטן ביחס לשנה שעברה ועומד על חצי מיליון ₪ ועוד 50,000 ש”ח לבמה דתית נפרדת. בסך הכל גדל התקציב ב10% ביחס לשנה שעבר ועומד על 550,000 ש”ח לערב חגיגות יחיד.

למרות שמארגני החגיגות בשנים האחרונות לא מוותרים על אמנים בעלי שם המוזמנים מחוץ למושבה, בתפקיד מפיק הערב זוכה שנה אחר שנה זיו דאלי מפיק אירועים תושב גדרה.

האם הנהלת המושבה, המצהירה על מצב תקציבי בעייתי מספיק כדי להימנות על 5 הרשויות המקומיות שהגדילו השנה את שיעור הארנונה בשיעור החד ביותר, תקבל החלטה לאמץ את הסטנדרט הצנוע ולהעלות לבמה אמנים מקומיים במקום להעשיר את אמני השורה הראשונה בסכומים שערורתיים?

נמתין ונראה

“גורר הוצאות שאינן תואמות את מצבה הכלכלי של הרשות”. מכתבו של משרד הפנים כמענה לפניית חברת הכנסת מלינובסקי. 2018

בדוק גם...

אינדקס העסקים הגדול במושבה

אינדקס העסקים של גדרה היום – לשימושכם כבכל ימות השנה, גם בתקופת הקורונה, ‘גדרה היום’ …

שינוי גודל גופנים