דף הבית > קהילה > נוער > הנוער החקלאי והלומד

הנוער החקלאי והלומד

בקן הנוער העובד והלומד בגדרה בחרו להתנדב בחקלאות מקומית בגדרה. היה תותים

מאז פרוץ משבר הקורונה בארץ, מיד לאחר חג הפורים האחרון, הושבתה כלל פעילות תנועת הנוער בכל התנועות במושבה ובכללן גם בתנועת הנוער העובד והלומד.

אך שום נגיף לא יכול לעצור את הנוער של גדרה. גם בנוער העובד והלומד, וגם בתנועות המקבילות, הביא המשבר פרץ של יצירתיות באופן העברת פעולות אינטרנטיות ותנופה גם בכל הקשור להתנדבות בקהילה.

עם כובע ושרוך תואם לצבע התות. חברי הקן באגרונן, יום שישי האחרון בשדות גדרה

במכבי אופים עוגיות, בנוער העובד קוטפים תותים

השבוע מיקדו בתנועות הנוער את הפעילות ביום הזיכרון לשואה ולגבורה. בתנועת הצופים לדוגמא, פרסמו סרטון זיכרון שבו חברי השבט מקריאים את שמות הנספים, קרובי משפחותיהם.

לאחר יום הזיכרון חזרו בתנועות הנוער להתמקד בהתנדבות בקהילה. בתנועת מכבי צעיר למשל, התגייסו למען האזרחים הוותיקים והכינו עוגות ועוגיות. בשבוע האחרון הגיעו, תוך שמירת מרחק ביטחון כמובן, לחלק את העוגיות והחבילות גם למאושפזים במרכז הרצפלד במושבה.

האדום הזה, אדום מאוד. בקטיף

קורונה? החיים תותים

בתנועת הנוער העובד והלומד החליטו השבוע להפשיל שרוולים ולסייע לחקלאים המקומיים, מי שנותר עם לא מעט פירות על העצים והשיחים אך עם מעט מאוד ידיים עובדות בימי הקורונה. חברי הקבוצות בשכבה הבוגרת התייצבו באגרונן גדרה, מטע התותים המאפשר, בימים כתיקונם, קטיף תותים עצמי, וסייעו בקטיף.

המארחים זכו לידיים עובדות ונמרצות וחברי הקן זכו מצידם בתותים טעימים, באווירה כיפית ובסביבה שאפשרה מפגש נדיר בימים אלו בין החברים.

עם כפפות ומסיכה. קטיף תותים בעידן הקורונה

לא רק תותים

בשבועות האחרונים עובדים החניכים הבוגרים בקן בהתאמת הפעילות לקבוצות בעידן הקורונה שבמהלכו עיקר הפעילות מבוצעת ברשת. למרות הקשיים בקן ממשיכים בפעילות והמדריכים מפגינים יצירתיות בהפעלתה, מפעילות בנושא העלייה לתל חיל שכבת ט’, במקום הטיול שתוכנן, ועד פעילות משחקית המשלבת תוכנות שונות הקיימות ונגישות לילדים, אתר”מיקמק”, “סקראבל” ועוד.

עושים זום על…הכל. חברי הקן בפעולה
(תמונות: באדיבות הנוער העובד והלומד גדרה)

בדוק גם...

המליאה מתכנסת

מועצת גדרה מתכנסת בדחיפות לדיון בהצעות להתמודדות עם בעיות בתאגיד המים ביום ראשון הקרוב תכונס …

שינוי גודל גופנים