דף הבית > קורונה > הנגיף עוד כאן

הנגיף עוד כאן

חולה ומבודד נוספים בגדרה ביממה האחרונה

למרות מגמת הירידה הברורה ולמרות שביממה האחרונה אותרו רק 15 חולים חדשים בכל המדינה, אחד מהם הוא תושב גדרה או דייר באחד ממוסדותיה.

על פי דיווח פיקוד העורף מספר החולים הפעילים בגדרה עלה מאתמול מ-8 ל-9 חולים ומספר המבודדים שכבר הספיק להתאפס לפני ימים אחדים חזר להראות על מבודד יחיד.

בניגוד לכיוון התנועה. הפרסום על היקף החולים והמובודדים היום ואתמול בגדרה

חולה נוסף, מבודד נוסף

לא ידוע האם שני המקרים קשורים והאם המבודד בא במגע עם החולה המאומת אך ברור כי הנגיף עדיין כאן ולא ניתן לחזור ולהתנהל כבשגרה מוחלטת.

נבדקי ‘מאוחדת’ שליליים לקורונה

בתוך כך ערכה קופת חולים מאוחדת בגדרה בדיקת קורונה בניידת הדיגום שהוצבה במושבה בשבוע שעבר והבשורות מעודדות: כל הבדיקות שנערכו למבוטחי מאוחדת בקורוואן המיוחד, הינן שליליות, קרי: הנבדקים אינם נשאי הנגיף.

קופת החולים מאוחדת מדווחת כי עשרות מתושבי גדרה המבוטחים במאוחדת הגיעו לבדיקות לדיגום קורונה, זאת כחלק מהמאמצים למנוע את התפשטות המגיפה בקהילה. כידוע, אבחנת המחלה נעשית באמצעות בדיקה מעבדתית המתבצעת מדגימה של הפרשות מדרכי הנשימה אותה עוברים לקוחות מאוחדת החשודים לחשיפה בנגיף ומפתחים סימנים קליניים כדוגמת חום, שיעול, קושי בנשימה או חולשה.

את הפעילות שהתקיימה במושבה ליוו יוכי מאיר, מנהלת מרחב אשדוד במחוז דרום במאוחדת; מנהלת מרפאת מאוחדת בגדרה מיכל עמיר מנשה; איציק חיימוביץ, מקדם שעת חירום מחוזי  והדוגמת סבטלנה סויצקי אשר הייתה ממוגנת מכף רגל ועד ראש. הבדיקות כאמור לעיל, יצאו שליליות והמשמעות הינה שהנבדקים אינם נושאים את הנגיף.

לדברי יוכי מאיר, מנהלת מרחב אשדוד במחוז דרום במאוחדת, “עם העברת חלק מאחריות על ביצוע בדיקות לגילוי נגיף הקורונה לקופות החולים, מחוז דרום במאוחדת החל בביצוע הבדיקות והוקמו מספר מתקני בדיקה עם ניידת הקורוואן לבדיקת הנגיף, המאפשרת גמישות וקירוב מתקן בדיקה נייד הקרוב למקום מגוריהם. מאוחדת תמשיך לבצע פעולות, ככל שנתבקש, בכדי לאתר חולי קורונה ולטפלם בהתאם”.

יצאו שליליים. במהלך בדיקת הניידת של מאוחדת בגדרה בשבוע שעבר. (צילום: דוברות מאוחדת)

בוטל החג

בהתאמה למצב הדרוך בו אנו נמצאים, הוחלט על ביטול חגיגות ל”ג בעומר ופורסם איסור גורף על הדלקת מדורות בשטחים ציבוריים ופרטיים כאחד בליל החג ולאורך כל השבוע.

הקפידו על ההנחיות והתקנות!

 

בדוק גם...

יירוטים בשמי גדרה

חיסול ממוקד – פטריות עשן בשמי גדרה

התקיפות נמשכות, מטחי רקטות נוספים לעבר האזור לאחר סיכול ממוקד נרחב ברצועת עזה לקראת השעה …

שינוי גודל גופנים