דף הבית > פוליטיקה > הנגיף גילה את גמליאל

הנגיף גילה את גמליאל

בעקבות פרשת טבריה, תחקיר ידיעות אחרונות חושף עדויות מטרידות ביותר על התנהלות השרה גמליאל. הפעילה עובדי מדינה בקמפיין הבחירות של ראש מועצת גדרה

שיטת גמליאל נחשפה במהלך סוף השבוע בתחקיר מקיף של מגזין ‘7 ימים’ של ידיעות אחרונות. לצד ביקורת נוקבת על התנהלות השרה בתפקידה הקודם כשרה לשוויון חברתי ובתפקידה הנוכחי בשרה להגנת הסביבה, עולות בכתבה מספר עדויות מטרידות לא פחות בזווית מקומית.

הפעילה עובדי מדינה לטובת הקמפיין הפוליטי המקומי של אחיה

לצד עדויות מטרידות ביותר על התנהלות השרה שעיקר עסוקה, כך על פי התחקיר של עמיחי אתאלי ויעל גלעדי, בגריפת הון פוליטי מתפקידיה השונים ובהסתרת פעילותה על ידי תיעוד פגישות פיקטיביות ביומניה, חושף התחקיר עדויות מטרידות ביותר על מעורבותה בקמפיין הבחירות של אחיה, ראש מועצת גדרה.

“גילה הסתובבה פה במהלך הבחירות המקומיות וגם העובדים שלה. הם מיפו תושבים המצביעים למתמודדים המתחרים, התקשרו אליהם והציעו מפגש עם השרה”.

אם לא יואל, אז הצביעי סהר רווח

בהקלטה שהגיעה לידי ‘7 ימים’ נשמעת שיחה בין עובד לשכת השרה אסף שטרית לד’ תושבת גדרה שבה הוא מציג את עצמו כעוזר של השרה גמליאל. ד’, שהביעה תמיכה בסהר פינטו לראשות המועצה המקומית בפוסטים שהעלתה ברשת החברתית, ממהרת להזכיר לו שכבר שוחחה עם השרה. “הסכמתי לקבל את השיחה והוא חיבר ביננו. זו הייתה שיחה של רבע שעה שבה היא ניסתה לשכנע אותי לבחור באחיה. הפתיע אותי מאוד לקבל שיחה כזאת, הרי אנחנו בבחירות מקומיות. אחרי שבוע התקשרו אלי שוב. כנראה שכחו לסמן וי ליד השם שלי.”

איך התנהלה השיחה הראשונה איתה?

בראיון לתחקיר ידיעות אחרונות נזכרת ד’:

“הייתי קצת צינית בהתחלה. אמרתי לה ‘וואו, איזה כבוד, השרה מתקשרת אליי עם כל מה שיש לה על הראש’. היא ענתה בשיא הרצינות שהיא מקדישה לזה זמן, התחילה להסביר לי שיואל מועמד ראוי ומלכלכים עליו, שהיא גדלה בגדרה ואחיה קידם את היישוב. היא הבטיחה לי שתטפל בתלונה שהייתה לי על ספורט ביישוב והציעה לי לבחור במועמד השלישי ולא בזה שרציתי.”

“נו, בסוף הצבעת עבור אחיה?”

“לא.”

מתגוררת בצפון תל אביב, מתפללת בטבריה ומפעילה את עובדי משרד השרה כדי להתערב בבחירות המקומיות בגדרה. השרה גמליאל (צילום מתוך ‘7 ימים’)

“קמפיין מרושע”, “בעלי ההון שהתרגלו להתעשר על חשבון הציבור עומדים מאחוריו”

מטעם השרה לא נמסרה התייחסות עניינית לעובדות המובאות בתחקיר אלא התחייסות שעיקרה “הטענות מופרכות. העיתון מנסה להמשיך את הקמפיין המרושע נגדה גם לאחר שהתברר שאמת דיברה“.

“אין ספק כי המהפכות שהשרה מובילה במשרד להגנת הסביבה בימים אלה לטובת הציבור הרחב כואבות מאוד לבעלי הון ולבעלי אינטרסים צרים, שהתרגלו להתעשר על חשבון הציבור. השינויים המבניים והרפורמות שהשרה מבצעת מיטיבים עם הציבור והסביבה ופוגעים בבעלי אינטרסים המעוניינים לשמר את המצב הקיים. אותם בעלי אינטרס ופקידים שכשלו בתפקידם העלו בפני העיתון טענות מופרכות במטרה לערוך דה-לגיטימציה.”

“המהפכות שהשרה מובילה במשרד להגנת הסביבה”. לא יאומן כי יזוהם. רכב השרה להגנת הסביבה הוא בדרגת הזיהום הגבוהה ביותר.

“לא הפרתי”

הכתבה התפרסמה במקביל לראיון שנתנה גמליאל מוקדם יותר השבוע לערוץ 13. בראיון עומתה עם ההחלטה שלה להפר את כללי הסגר ולהעביר את יום הכיפורים בטבריה בניגוד להחלטת הממשלה שהציבה מחסומי משטרתיים על הצירים הראשיים בדיוק כדי למנוע מפגשים של המשפחה המורחבת. מבחינת גמליאל, אשר התראיינה לערוץ 13 מחצר ביתה שבצפון תל אביב, לא מדובר כלל בהפרת התקנות אלא בסך הכל בשימוש בסעיף המאפשר לאזרחים לעבור דירה במהלך תקופת הסגר ממקום קבוע אחד למקום קבוע אחר. השרה טוענת בסך הכל לטעות בשיקול הדעת שכן היא נוהגת לבלות את החגים וסופי השבוע בבית הורי בעלה כדבר שבשגרה.

(כלל התמונות בכתבה – מתוך כתבת ‘7 ימים’ שהתפרסמה אתמול 23.10.20, צילומים: תומריקו, אבי מועלם, שאול גולן)

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

כשמיכאל פגש את יובי

נפגשים בבית הנשיא

מיכאל בן שיטרית ויובי תשומה כ”ץ נפגשו בבית הנשיא בערב לכבוד פורום 929, פורום לימוד …

שינוי גודל גופנים