דף הבית > קורונה > הנבדקת

הנבדקת

למרות שבמהלך השבועות האחרונים התגלתה חולה אחת בלבד בגדרה, ממשיכה גדרה להוביל בטבלת הנבדקות. ראשונה במדינה במגזר היישובים היהודיים-חילוניים

כבר בתחילת המשבר התברר כי בגדרה אחוז גבוה של אזרחים שביצעו את בדיקת הקורונה. ייתכן שזו היא הסיבה העיקרית לכך שתושבי גדרה הצליחו לנתק את שרשראות ההדבקה ולהגיע למצב שבו כיום יש ביישוב שני חולים בלבד.

עם זאת, מנתונים שמפרסם משרד הבריאות בסוף השבוע הופתענו לגלות שגדרה, למרות שהתחלואה התמתנה בשטחה זה מכבר, ממשיכה להוביל באחוז הנבדקים במדינה.

ראשונה מבין היישובים החילוניים. נתוני בדיקות הקורונה נכון לסוף שבוע זה

ראשונה במגזר

מתוך כלל היישובים גדרה ממוקמת במקום העשירי עם 12.6% מהתושבים שנבדקו. מעליה ברשימה יישובים 6 יישובים מהמגזר הערבי ו-3 יישובים חרדיים/דתיים. המושבה היא היישוב היהודי חילוני המוביל במדינה באחוז הנבדקים.

נתונים אלו משקפים עלייה נרחבת במספר הנבדקים ביחס למספר הנבדקים שהיו בגדרה ב-30/4, בפעם האחרונה שמערכת גדרה היום בדקה את הנתונים, אז היו בגדרה רק 7.2% נבדקים והיא דורגה במקום ה-15 במדינה.

מקום 15. הנתונים נכון ל 30 באפריל.

ללא נדבקים נוספים

בתוך כך מתברר שהחולה המאומתת שאותרה בגדרה במהלך השבוע שעבר ככל הנראה לא הדביקה עוד תושבים. עד לסוף השבוע לא הגיעו למשרד הבריאות דיווחים על חולים נוספים, זאת למרות שהחולה המאומתת נמצאה ב-6 נקודות ציבוריות לאחר רגע הדבקותה ולפני שגלתה את דבר מחלתה.

עד כה חלו בגדרה בקורונה 56 תושבים ודיירים, 53 החלימו, 2 עדיין מתמודדים עם הנגיף ואחת נפטרה.

אז, עוד לא נבדקת?

 

בדוק גם...

בישורת האחרונה

שבועיים לבחירות לכנסת ה-24 ויומיים לפרסום תוצאות משאל הבחירות הגדול. קמפיין הבחירות בגדרה מתעורר מעט …

שינוי גודל גופנים