דף הבית > חינוך > המתווה החדש

המתווה החדש

שורה של הקלות נוספות במערכת החינוך החל ממחר בבוקר, כולל הפעלת ‘מגן חינוך’

משרד החינוך פרסם ביום שישי האחרון שורה של הקלות נוספות במתווה ההפעלה של המערכת. בתוך כך, תוקנו התקנות הנוגעות להפעלת מערכת החינוך

הורי תלמידי בתי הספר בגדרה קיבלו ויקבלו עדכונים לגבי מתכונת הפעלת בתי הספר בימים הקרובים בהתאם למתווה המעודכן (המי יודע כמה) שפרסם משרד החינוך ביום שישי האחרון.

ההקלות במתווה המעודכן ביחס לזה שהיה תקף לפני כן כוללות:

  • ביטול חובת מילוי הצהרת בריאות יומית לכלל מערכת החינוך
  • מעבר מלמידה בקפסולות (קבוצות) ללמידה בהרכב של כיתות מלאות בכיתה ד’. בנוסף, מעבר מלמידה בקפסולות ללמידה בכיתות מלאות בכיתות יא’-יב’, אשר שיעור ההתחסנות והמחלימים של התלמידים בשכבות גיל אלו הוא יותר מ-65%. (עד עתה נדרש שיעור של 90% ומעלה בעלי תו ירוק מחוסנים ומחלימים).

חצר בית ספר רימונים

מרחיבים את הלימודים. חצר בית ספר יסודי בגדרה

“מגן חינוך”

כמו כן, מעבר מלמידה בקפסולות ללמידה בכיתות מלאות בכיתות ז’-י’, שבבית ספרם מתקיים “מגן חינוך”. עד כה תכנית זו הופעלה ברשויות שסווגו כתומות, בהתאם לתכנית הרמזור. במסגרת התכנית מתבצעות בדיקות קורונה בתוך מוסדות החינוך והיא מותנית בהסכמת ההורים לביצוע בדיקות אלו (בשיעור של 75% של הכיתות האמורות גם יחד).

נוסף לכך, בכלל כיתות ז’-י’ התלמידים יוכלו ללמוד תוך מעבר בין 4  קבוצות או כיתות קבועות. (עד כה התאפשר מעבר בין 2  קבוצות בלבד).

  • נוכחות של עד 100 משתתפים בטקסי מערכת החינוך לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה המתקיימים בשטח פתוח. (עד כה ניתן היה לקיים טקסים במערכת החינוך בהרכב של עד 50 משתתפים בשטח פתוח).
  • שילוב של תלמידים מקפסולות שונות בשיעורי חינוך גופני ובשיעורים מעשיים בשטח פתוח. כמו כן, שילוב של תלמידים מקפסולות שונות במסגרת שיעורים המיועדים לתלמידים מחוננים, המתבצעים בשטח פתוח.
  • הסרת המגבלה על ערבוב קבוצות של כיתות א’ עד ג’ בצהרונים, כך שניתן לשלב יחד 3 קבוצות קבועות לכל היותר, ועד 28 ילדים.
  • לימוד שיעורי שחייה לכיתות הרלוונטיות בבריכות בשעות בהן הבריכה אינה פתוחה לציבור המתרחצים. כמו כן, קיום פעילות ספורט במבנה סגור או בשטח פתוח במסגרת נבחרת הספורט או מועדון הספורט הבית ספרי. האימונים והמשחקים יתבצעו תוך שילוב תלמידים מקבוצות קבועות שונות.

על מנת לאפשר למוסדות החינוך זמן הערכות לשינויים, ניתן לבצע את ההתאמות הנדרשות עד ליום ראשון, ה-18 באפריל 2021 ו’ באייר התשפ”א.

עקבו אחר העדכונים

בדוק גם...

יירוטים בשמי גדרה

חיסול ממוקד – פטריות עשן בשמי גדרה

התקיפות נמשכות, מטחי רקטות נוספים לעבר האזור לאחר סיכול ממוקד נרחב ברצועת עזה לקראת השעה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים