דף הבית > Uncategorized > המלחמה על ציביון המושבה
הפגנה תכנית מתאר גדרה

המלחמה על ציביון המושבה

המאבק על הצביון של גדרה כמושבה הגיע השבוע לנקודת רתיחה, השבוע התקיימה הפגנה סוערת נגד תכנית המתאר ובניית מגדלים.

עו”ד סהר פינטו, יו”ר סיעת הגדרתים, הזהיר מפני הצפיפות, הפקקים ואובדן הצביון של גדרה כמושבה. מנגד, ראש המועצה גמליאל סרב לדון בישיבת המועצה בעמדה הרשמית שתוצג לוועדת תכנון והבנייה המחוזית.

אחרי שכ- 700 תושבי גדרה חתמו על עצומה נגד תכנית המתאר המאבק עלה שלב. עשרות תושבים יצאו להפגין מול בניין הספרייה נגד תכנית המתאר במתכונתה הנוכחית שכוללת בניית מגדלים, הגדלת הצפיפות עד 30% ומעבר חד של גדרה ממושבה לעיר בת 43,000 תושבים.

הטענה המרכזית של המפגינים היא שהתכנית תגרום לאובדן מוחלט של הצביון של גדרה כמושבה, לצפיפות גדולה ולפקקים. בין השלטים שנראו בהפגנה היו לדוגמה: “ללא מחשבה הלכה המושבה”, “לא למגדלים”, “הצפיפות תהרוג אותנו” ועוד. סהר פינטו יו”ר הגדרתים הצטרף למפגינים והסביר את חשיבות המאבק: “תכנית המתאר בתכונתה הנוכחית כוללת אישור לבניית מגדלים בני 9-11 קומות, הגדלת הצפיפות וכל זאת ללא תכנת לחיבור של גדרה לכביש 7. משמעות העניין הוא בסופו של דבר תופעת מגדליזציה בגדרה וכמובן פקקים שמהם נסבול כולנו. מדובר באובדן מוחלט של צביון המושבה שעליו שמרה גדרה 134 שנים”.

פינטו דרש לקיים דיון של חברי המועצה בנושא כדי לגבש את עמדה רשמית שתוצג לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. ראש המועצה גמליאל סירב וכך לא הוגשה עמדת המועצה הרשמית לוועדת תכנון ובנייה המחוזית ונסללה הדרך לאישור תכנית המתאר ובניית המגדלים.

ביציאה מישיבת המועצה הסוערת אמר לנו סהר פינטו, יו”ר הגדרתים: ” אני אלחם בכל דרך חוקית כדי לשמור על צביונה של גדרה כמושבה. היום הוכיח גמליאל שאין לו גבולות. מסיבותיו שלו הוא מוכן למכור את הערכים של היישוב. הוא מוכן לבנות כאן מגדלים ולספר לנו שהוא מתנגד להפיכת גדרה לעיר, הוא מוכן לתכנית שאין בה שום פתרון תחבורתי, להצטלם יחד עם ראשי מועצה שכנים ולהצהיר הצהרות ריקות. האיום על צביון המושבה של גדרה ממשי. תוצאות הבחירות הקרובות יקבעו לאן פניה של המושבה. גדרה בראשותי, תשמור על צביון של מושבה עם בנייה נמוכה ואופי קהילתי”

זכויות יוצרים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

למרות הקסדה

פועל נפצע קשה לאחר שברזל נפל על ראשו וחדר את קסדת הבטיחות באתר הבניה של …

שינוי גודל גופנים