דף הבית > צרכנות > גדרה מתחדשת

גדרה מתחדשת

הטלטלות בשוק הקמעונאות מגיעות לגדרה. לקראת סוף החודש מחסני השוק פותחת סניף במזרח גדרה במקום סניף הקו אופ שנסגר. האם תושבי גדרה צפויים להרוויח מהתחזקות התחרות?

מחסני השוק היא רשת מזון ותיקה בפריסה ארצית שמונה 67 סניפים, והיא נמצאת בבעלות משותפת המתחלקת באופן שווה בין משפחת נעמן מבאר-שבע לבין משפחת כהן מנתיבות.

עכבר המושבה באנר

שתי המשפחות התחברו לראשונה לטובת פעילות משותפת ב-1995, עת התפנה סופרמרקט למכירה בעיר באר-שבע, שהפך לימים לסניף הראשון של הרשת. בהמשך התרחבה הרשת לערים נוספות, בהן אופקים ודימונה, וגם הרחיבה את נוכחותה לסניפים נוספים בבאר-שבע. כיום כבר מפעילה הרשת סניפים בכל רחבי הארץ.

בתחילת השנה שעברה התנהל, במספר רב של גלגולים וערכאות, הליך משפטי במסגרתו התנהלה תחרות בין ענקיות הקמעונאות בשוק הישראלי, בינהן רשת ‘שיווק השקמה’ של רמי לוי ורשת ויקטורי של איל רביד, תושב גדרה.

אחרי סאגה מתמשכת הכריז בפברואר האחרון בית המשפט המחוזי בירושלים כי הוא מאשר למחסני השוק לרכוש את רשת קו אופ הקורסת בתמורה לכ-130 מיליון שקל.

מבין המתמודדות, מחסני השוק הייתה הרשת היחידה שהצליחה לרכוש את אמונם של העובדים כשחתמה עימם על הסכם קיבוצי וזאת בניגוד לרשתות המתחרות, ביניהן רמי לוי וויקטורי, שבחרו שלא לחתום על הסכם שכזה.

האם ינצחו את רשת הניצחון. הסניף החדש של מחסני השוק במרכז גוזלן

מבחר הרשתות בגדרה:

בגדרה פועלים 4 סניפים של רשתות קמעונאות. בצפון המושבה פועל סופר קליק, רשת אזורית קטנה הכוללת 3 סניפים בסך הכל: גדרה, יבנה ונס ציונה. במרכז המושבה פועל סניף ויקטורי, הותיק והגדול בין הרשתות בגדרה, הסניף המקומי של רשת הענק ויקטורי הכוללת כיום כבר 56 סניפים. במזרח המושבה פועלים שני סניפים: הסניף החדש והקטן יחסית של רשת הסל שלי במרכז הקניות בליליוס והסניף האמור של רשת קו אופ שנרכש באחרונה במסגרת רכישת הרשת על ידי רשת מחסני השוק.

המאבקים של הרשתות השונות על הכיס של הצרכנים צפויים להטיב עם התחרות בגדרה ואולי להביא להוזלה כללית של המחירים בסניפים השונים. עיתונים שונים מקיימים, בעיקר לפני החגים מדידות השוואתיות של סל קניות לחג. לפני חג הפסח האחרון כיכבו בראש הרשימה שתי הרשתות שיהיו זמינות החל מהשבועות הקרובים לתושבי המושבה: רשת ויקטורי ורשת מחסני השוק.

תוצאת תמונה עבור ויקטורי

התחרות גוברת. לוגו רשת ויקטורי הותיקה

קרב ירקות

בתחום הירקות והפירות גדרה נהנית ממבחר רחב עוד יותר. לצד רשתות השיווק, אשר מציעות כולן גם מחלקת ירקות מגוונת, נפתחה באחרונה חנות ירקות ‘משק המושבה’ ובפאתי גדרה פועל גם משק קירשנר הותיק המציע ירקות בשיווק ישיר מהחקלאי, משק הנמצא במחלוקת משפטית עם המועצה המקומית.

כך או כך, התחרות הצפויה לגבור בשוק הקמעונאות המקומי צפוי להטיב עם המחירים של המוצרים של מדפי המושבה.

קרב ירקות? קישור לכתבה על המאבק המשפטי של משק קירשנר נגד מועצת גדרה

 

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

הפסקה יזומה

הפסקת חשמל מתוכננת

שוב הספקת חשמל מתוכננת, הפעם באזור השכונה הותיקה, שכונת גבעת העיריות הפסקת חשמל יזומה נוספת …

שינוי גודל גופנים