דף הבית > תשתיות > המונה שהביא למינוי

המונה שהביא למינוי

מחריף המאבק בתאגידי המים. השר לניהול משאבי המים מינה את ראש עיריית רמת גן, שאמה הכהן, לעמוד בראש ועדה שתבדוק את טענות הציבור בתחום המים לרבות טענות רבות לחיובי היתר. האם גדרה תצטרף לרשויות שיקיימו בדיקה עצמאית למוני המים?

טענות הציבור כנגד תאגידי המים הולכות ונערמות. ביישובים רבים, ובהם גם גדרה, מתארגנות קבוצות תושבים לאיחוד כוחות במאבק הציבורי כנגד השירות הירוד ומחירי המים המאמירים.

גם בעיריית רמת גן לא נשארו בשקט נוכח הטענות הרבות ולמרות שגם ברמת גן התאגיד העירוני, מי רמת גן, נמצא בבעלות העיריה, החליטו ראש העירייה על בדיקה עצמאית למוני המים על ידי התקנת מונה שני על קווי המים ב-500 בתים ברחבי העיר.

ברשות המים, מסיבות השמורות איתם, לא חיכו לתוצאות הבדיקה ברמת גן והנחו את התאגיד המקומי שלא לשתף פעולה עם הבדיקה.

“קראתי בתדהמה”

היום פרסם השר לניהול משאבי המים הודעה לפיה הוא שוחח עם יו”ר הרשות והנחה אותו למשוך את המכתב ששלח לשאמה הכהן.

“קראתי בתדהמה את המכתב ששלחה רשות המים לעיריית רמת גן. היה ראוי שמכתב כזה לא היה נשלח. אור השמש הוא המחטא הטוב ביותר, מי שעושה הכל בצורה תקינה אין לו מה לחשוש מבדיקה חיצונית ומשקיפות ציבורית. לכן, שוחחתי הבוקר עם ראש רשות המים, מר גיורא שחם, והנחתי אותו לחזור בו מהמכתב ולא להפריע לשיתוף הפעולה בין התאגיד המים מי רמת גן לעיריית רמת גן.
כמו כן, בעקבות המקרה הזה והתלונות הרבות שקיבלתי מהרגע שבו נכנסתי לתפקיד מהציבור ומראשי הרשויות על שביעות רצון נמוכה בחלק מתאגידי המים קיבלתי החלטה להקים ועדה ציבורית לשיפור רמת השירות בתאגידי המים.”

כיו”ר הועדה ישמש כרמל שאמה הכהן בעצמו. לא פורסמה עד כה רשימת חברי הועדה.

הבין שיש בעיה, החליט לפעול ולא הקשיב לטענות התאגיד. יו”ר הועדה שמינה השר אלקין. ראש עיריית רמת גן שאמה הכהן (קרדיט: לע”מ, משה מילנר)

“הבאנו חיסכון אדיר בכסף לציבור”

ברשות המים מצידם טוענים עדיין להצטיינות בשירות המים לתושבי המדינה:

“רשות המים היא הגוף שהביא לשיקום ושדרוג שירותי המים, אחרי עשרות שנים של הזנחה בהן שלטו העיריות במשק המים המקומי תוך בזבוז אדיר של כספי ציבור. מאז הקמת התאגידים, נחסכו כספים רבים לטובת התושבים. היום תשלומי המים שמגיעים לתאגידים משמשים אך ורק עבור טיפול ושדרוג תשתיות המים וניהול משק המים העירוני וכך גם נמנע בזבוז אדיר של דליפות ונזילות מים בזכות שדרוג התשתיות, שמשמעותו חיסכון אדיר בכסף לציבור.”

“לקח שנים להתרגל בקבלת השירות”. מכתבה של מועצת גדרה מתחילת השנה המתנגד להתנתקות מהתאגיד

בגדרה – נאבקים למען התאגיד ושולחים מכתבים נגדו

בגדרה, על רקע גל התרעומת הציבורית בנושא, החליט ראש המועצה לפרסם מכתב לתאגיד המים, מכתב שנשלח חודשים ספורים לאחר שניסה טרפד ראש המועצה מהלך שאמור היה לשחרר את גדרה משירותיו של תאגיד המים ת.מ.ר ולהעביר את גדרה לשירות תאגיד מים אחר.

בגדרה לא מוכנים לשתוק. כתבת ‘גדרה היום’ על התאגדות התושבים בנושא

הציבור לא מוכן לשתוק

תושבי גדרה לא מסתפקים בכך והתארגנו במאבק ציבורי בנושא.

לקבוצת הפייסבוק שנפתחה לצורך כך הצטרפו קרוב ל 1000 תושבים בפרק זמן של ימים בודדים. השבוע אך מתוכננת פגישה של מובילי המאבק לשם סיכום הצעדים הציבוריים והמשפטיים בהם יחלטו לנקוט.

נמשיך לעקוב,

 


בדוק גם...

שוב כתומה

עלייה נוספת ברמות התחלואה ביישוב, הרמזור של גדרה עלה חזרה לרמת תחלואה כתומה למרות מבצע …

שינוי גודל גופנים