דף הבית > קורונה > ארועי חשיפה לקורונה באזור המושבה > המאבק בקורונה – תמונת מצב מקומית

המאבק בקורונה – תמונת מצב מקומית

המספרים העולים, מקומות החשיפה המתעדכנים ומוקדי ההתפרצות במושבה. המאבק בקורונה – תמונת מצב זמנית

על פי המספרים שפרסם היום משרד הבריאות המספרים ממשיכים לעלות בקצב דומה לימים האחרונים. בכל יום המספרים עולים בכשליש ביחס להיקף החולים ביממה הקודמת.

ממשיך לעלות בקצב ממוצע של עלייה בשליש ביחס ליום קודם בכל יום. מספר הנדבקים נכון להיום 23/3

מעל 11,000

אם המספרים ימשיכו לעלות באותו הקצב הממוצע שחוינו עד כה, והצפי שבמהלך השבוע הקרוב נמשיך למנות את מי שנדבק עוד לפני שהוחמרו צעדי הסגר וכלם הקצב צפוי להיות דומה לפחות עד סוף החודש, אנו עלולים למנות מעל 11,000 חולים עד סוף החודש.

לקחנו את ממוצע שיעור העלייה היומי בשבועיים האחרונים והרצנו אותו קדימה עד ל1/4. אלה הם התוצאות המדאיגות. השמעו להוראות!!

במושבה לא מעדכנים

בגדרה ממשיכים לפרסם את היקף המבודדים המקבלים סיוע מהקהילה במהלך בידודם. נכון להבוקר פרסמה המועצה כי היקף המבודדים עומד על 258, עלייה של שניים בלבד ביחס למספר שפורסם אתמול.

מאידך נותר מספר הנבדקים על 5 בלבד ומספר הנמצאים בבירור – 4. זאת למרות שהנמצאים בבירור כבר יומיים ויותר בבירור ולמרות שבתקשורת האחראית פורסם דבר הידבקותם של 6 מהחוסים במעון עלה מוריה בגדרה אשר יחד עם המטפלת שעבדה במקום מעלים את מספר החולים או הנדבקים בגדרה ל-12.

בתוך כך התברר כי אחד החולים שאת דבר מחלתו פרסמנו כאן אתמול נדבק במהלך שהייתו בבית האבות גנים במושבה. שתי מחלקות שלמות נכנסו לבידוד בעת שהחולה הועבר לאשפוז. לא ברור האם נמצאים דיירים נוספים בבית האבות בהליך בירור.

גם באופיס דיפו

לגבי נקודות החשיפה לחולי קורונה מאומתים ממשיכים להתפרסם עוד ועוד כלים אוטומטיים כדי להצליח ולברר האם נחשפתם לחולה מאומת. אתמול פרסמנו כאן את הפיתוח החדש של משרד הבריאות שהשיק את אפליקציית מגן.

באתר משרד הבריאות ממשיכים הנתונים להתעדכן אך באיטיות רבה ולא מתאימה לחשיבות הנתונים לציבור. מתוך נתוני המשרד דלינו הערב נקודת חשיפה נוספת באזורנו. שוב חשיפה בחנות בצומת ביל”ו – הפעם בחנות אופיס דיפו.

בהתאם להבנה שהחנויות, גם אלו במרכזי הקניות הפתוחים דוגמת צומת ביל”ו, הפכו להיות מוקדי ההדבקה, הכיוון הוא סגירת החנויות ומרכזי הקניות הללו.

גם באופיס דיפו. איסוף כלל המידע על נקודות חשיפה באזורנו לשימושכם

 

בדוק גם...

שאשא ביטון בגדרה

חברת הכנסת ויו”ר ועדת הקורונה הגיעה היום לביקור בגדרה, פגשה בעלי עסקים ואת פעילי תקווה …

שינוי גודל גופנים