דף הבית > חי מהשטח > המאבק בפלישה לקרקעות גדרה נושא פירות

המאבק בפלישה לקרקעות גדרה נושא פירות

בעקבות התערבות בית המשפט – הריסת מבנים וצווי פינוי למבנים בקרקעות אליהם פלשו בעלי קרקע סמוכה בצפון גדרה החקלאית

על פי פרסום באתר rotter בוצעה אתמול, יום ראשון 25/10, הריסת מבנים על פי צו שופט באדמות חקלאיות בצפון גדרה בסמוך למשק קירשנר.

מחט בערימת שחת

ההחלטה השיפוטית מגיעה לאחר מאבק ממושך שמובילה בעיקר עמותת רגבים ו‘השומר החדש’. על פי הדיווח באתר הפיקוח הארצי הרס השתלטות לא חוקית של משפחה עזתית ובמקביל קיבל תושב נוסף צו פינוי משטח בהיקף 80 דונם אליו פלש.

בתוך כך תושבים המעורים בשטח לא זיהו עד כה פעילות מיוחדת באזור השבוע ונראה כי ממשיכה הבנייה בשטחים אחרים. “ההריסה הזו, היא בגדר מחט בערימת שחת.”

את הצווים השיפוטיים בנושא נתן בית המשפט בלוד כבר ביוני 2018 כאשר דן בעתירה של תנועת רגבים והחליט לזרז את הגשת כתבי האישום בפרשת רשת המקבצים הבלתי חוקיים שהוקמו באזור גדרה, רחובות, ובסמוך לבסיס תל נוף.

מחט בערימת שחת. האם צוי הפינוי וההריסה ירתיעו את הפולשים מהפלישה הבאה?

קרקע שנרכשה במקור על ידי החלוצים מתקופת הביל”ויים

בעתירה שהגישה תנועת רגבים פורט כי לאורך השנים האחרונות התרחשה תופעה זו, הודות להתנהלות שיטתית שהחלה ברכישה חלקית של קרקע באופן חוקי, ונמשכה בהשתלטות אגרסיבית על קרקעות פרטיות סמוכות השייכות לחקלאים יהודיים, שרובן נרכשו בראשית המאה ה-20.

בדיווח קודם בערוץ 7 דווח כי בחלק מעיסקאות הנדלן במקום גם בוצעו העלמות מס של מאות אלפי שקלים, וכי מתחת לחממות החקלאיות המוקמות בשטח, מסתתרים שימושים בלתי חקלאיים בעליל: מבני מגורים, קולטים סולאריים לאספקת חשמל, צלחות לווין, פאב מאולתר ואפילו בריכות שחיה.

נרכשו במקור על ידי הביל”ויים. מבנים על אדמות החקלאיות בצפון גדרה. לפני שבועות אחדים

נמשיך לעקוב,


בדוק גם...

הדיגום השבועי

גם השבוע ייפרס מתחם בדיקות הקורונה היישובי באותו המקום ובאותה השעה זה כבר הפך לשגרה. …

שינוי גודל גופנים