דף הבית > חי מהשטח > הישיבה עברה דירה

הישיבה עברה דירה

הישיבה החרדית ליטאית בגדרה ממשיכה לפעול, העתיקה מיקומה למקלט ציבורי

הרוחות בגדרה טרם נרגעו לאחר הפרסום על כוונת גורמים בקהילה החרדית ליטאית להרחיב את פעילותה של ישיבת ‘אהל יעקב’ אשר פעלה עד לפני כשבוע במבנה ציבורי ברחוב גמליאל.

בעקבות הפרסום הבהיר ראש המועצה בפרסומי דיגיטל, עיתונות מודפסת ואף בישיבת המועצה שנערכה בשבוע שעבר כי לא הכיר את העניין וכי הורה על החלפת המנעולים במבנה הציבורי, “ליטא לא תהיה”. עם זאת עצם הפרסום על החלפת המנעולים הבהיר מעל כל ספק כי הישיבה אכן פעלה במקום.

“קיבלנו את המפתח מהבעל בית”

היום מסתבר שהחלפת המנעולים לא הצליחה לשים סוף לפרשה. תלמידי הישיבה לא נותרו ללא מקום לימודים ולא עזבו את גדרה. במקום המבנה הציבורי ברחוב גמליאל, עברו האברכים ללמוד במקלט ציבורי בצומת הרחובות קק”ל ודרך ארץ במרכז המושבה. “סילקו אותנו מרחוב גמליאל אבל כאן קיבלנו כאן את המפתח מהבעל בית”.

בישיבה לומדים כעשרה אברכים צעירים מיישוביים חרדיים מכל רחבי הארץ אשר מתגוררים בגדרה לאורך ימות השבוע ולומדים במקלט האמור מבוקר ועד ליל.

ישיבה במקלט ציבורי

המקלט הציבורי משמש כבית כנסת שכונתי בשם “איש מצליח” מזה שנים ארוכות ונמצא בסמיכות גדולה לביתו של חבר המועצה ציון ידעי. ככל הנראה המקלט התת קרקעי, אשר נבנה לפני עשרות שנים, נדרש להמשיך ולשמש כאזור מוגן לשימוש השכנים המתגוררים בבתים ישנים ללא ממ”דים בעת חירום כפי שמשמשים מקלטים רבים נוספים בכל רחבי השכונות הותיקות במושבה.

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

נר בין דורי נווה אורנים

סטודנטים מדליקים עם הקשישים

הסטודנטים מכפר הסטודנטים בגדרה בחרו להדליק את הנר הראשון בצוותא עם קשישי נווה אורנים, נר …

שינוי גודל גופנים