דף הבית > חינוך > הישגים מרשימים למחזור מסיימי בגרות תשע”ח

הישגים מרשימים למחזור מסיימי בגרות תשע”ח

כל הנתונים מתוך דו”ח השקיפות של משרד החינוך לשנת הלימודים תשע”ח שהתפרסם בשבוע האחרון. איך נראה בית הספר שלך?

כמו בכל שנה מפרסם משרד החינוך את ‘התמונה החינוכית’ של כל בתי הספר במדינה. למדנו את הדו”ח של מוסדות החינוך בגדרה. דו”ח מצב.

הישגים מרשימים

6455 תלמידים בסה”כ למדו בשנת הלימודים תשע”ח בבתי הספר בגדרה לצד 1524 ילדים בגני הילדים, 3.2% יותר מאשר בשנה קודמת. כ-5/6 מהלומדים התחנכו במוסדות חינוך מהמגזר הממלכתי והשאר במגזר הדתי והחרדי.

מרבית תלמידי גדרה לומדים במוסדות החינוך ברשות, אם כי מספר לא מבוטל מהם יוצא ללמוד במוסדות ביישובי הסביבה. גם לתוך גדרה מגיעים תלמידים מבחוץ, מרביתם תלמידי החינוך הדתי ועיקרם תלמידות אולפנא בהר”ן אשר מתבלטת במספר התלמידות המצטיינות הלומדות במסגרתה.

מאז העברת שלושת בתי הספר התיכוניים המרכזיים בגדרה לניהולה של רשת דרכא הישגי התלמידים נמצאים בעלייה ובשנים האחרונות שומרים על יציבות מרשימה. 95.8% מתלמידי השכבה שסיימה את הבגרויות בקיץ 2018 קיבלו זכאות לתעודת בגרות, אולפנא בהר”ן, אשר תלמידותיה הן תושבות חוץ בעיקרן, מובילה באחוז הבגרויות המצטיינות.

95.8% זכאות. הישגי תלמידי התיכונים בגדרה בחלוקה למוסד הלימוד

צפוף פה, צפוף!

ההצלחה במבחן הבגרות נרשמת למרות שהצפיפות בכיתות ממשיכה להיות גבוהה משמעותית מהממוצע האזורי והרבה מעבר לממוצע הארצי. למרות שהצפיפות קטנה בשנה האחרונה, 30.1 תלמידים בכיתה בממוצע (33.8 בחטיבות הביניים וכ-29 ביסודי ובתיכוניים) הם הרבה מעבר לצפיפות הכיתות הארצית.

גם בהיקף השילוב של תלמידי חינוך מיוחד הלומדים במוסדות חינוך רגילים נרשמה עלייה – 3.9% לעומת 3.5% בשנה קודמת.

עוד הרבה מה לשפר. ממוצע הצפיפות בכיתות

63% בעלי לקויות למידה

נתון מעניין נרשם בהיקף התלמידים המאובחנים כבעלי לקויות למידה. 63% מתלמידי כיתה י”ב ברשות, מאובחנים כבעלי לקויות למידה וקיבלו התאמות לבחינות הבגרות. נתון זה מעיד בעיקר על הקלות בה מחולקות אותן התאמות כמעט לכל תלמיד המבקש לקבלן.

הנתונים המשקפים שנת עבודה מאומצת של סגלי החינוך וההוראה, הן בבתי הספר והן של מערך המורים הפרטיים הלא מעטים המחזקים את תלמידי גדרה בהישגיהם. כך או כך התוצאות מרשימות והביאו את ראש המועצה לפרסם תודות לסגלי ההוראה ולברך את התלמידים על הישגיהם “ברכות לתלמידים ולבוגרים על הישג משמעותי זה, גאווה גדולה לכולנו לראות את הצלחת ילדינו שנה אחר שנה.”

 

 

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

עליה במאושפזי הקורונה

בבית החולים קפלן מודאגים מהעלייה העקבית בהיקף חולי הקורונה המאושפזים במחלקה הייעודית מאושפזי קורונה בקפלן …

שינוי גודל גופנים