דף הבית > חי מהשטח > החרפה במאבק התושבים לשמירה על הסטטוס קוו במרחב הציבורי במושבה

החרפה במאבק התושבים לשמירה על הסטטוס קוו במרחב הציבורי במושבה

עצומה ציבורית לגיוס תמיכה בשמירה על הסטטוס קו בגדרה יוצאת לדרך

מאז פרסום באתר כיכר השבת אשר חשף כי: “בעיר גדרה תוקם – לראשונה – ישיבה גדולה, ליטאית, בה ימסור הגאון רבי דוד פיינשטיין שיעורים ב’קדשים’. שם הישיבה ‘אהל יעקב’.” לא נרגעות הרוחות במושבה. אחרי תחילת פעילותה של הישיבה ברחוב גמליאל – המקום ננעל, הישיבה עברה דירה ותושבים רבים מוטרדים שמא תהליכים של שינוי יסודי במרחב הציבורי שנראו כבר ביישובים רבים יפקדו גם את גדרה בשנים הקרובות.

המועצה שותקת, התושבים לוקחים יוזמה

על רקע שתיקתה המתמשכת של המועצה המקומית בנושא, התארגנה קבוצת תושבים אשר עד כה ריכזו את פעילותם בקבוצת פייסבוק תחת השם ‘חייה ותן לחיות – שומרים על הססטוס קוו’. הקבוצה המוטרדת מחוסר הפעולה של מועצת גדרה בנושא החליטה השבוע לצאת מהמרחב הדיגיטלי ולהעביר הילוך במאבק ל”שמירה על הסטטוס קוו”.

בשעות האחרונות החלו חברי הקבוצה לחלק פלאיירים בבתי התושבים בהם הם קוראים לתושבים “אין לנו בית אחר, הצטרפו למאבק לשמירה על הסטטוס קוו.”.

הפלאייר שחולק לבתי התושבים

עצומה ציבורית לשמירה על הסטטוס קוו

כפי שנודע ל’גדרה היום’, מחר צפויה הקבוצה לפרסם גם עצומה ציבורית אשר קוראת לכל התושבים אשר מבקשים לשמור על הסטטוס קוו בגדרה בכל הקשור לאיזון שבין האוכלוסיות החילוניות, דתיות וחרדיות ביישוב ובאופי המרחב הציבורי במושבה, להצטרף אליהם למאבק.

כפי הנראה הקבוצה מתכוונת לצבור כוח ציבורי בעזרתו מתכוונים לחייב את נבחרי הציבור בגדרה לפעול ולהפסיק מתן אישורי שימוש במבני ציבור לישיבות בהם לומדים אברכים שאינם בני גדרה ולעצור תכניות לסגירת רחובות בשבתות ולשינוי המרחב הציבורי הגדרתי.

בתיבות הדואר. הלילה.

השאלה בסוגיה הרגישה נותרת בשלב זה פתוחה. האם את אופי המרחב הציבורי בגדרה יקבע הרב קנייבסקי, מנהיגם של החרדים הליטאים, האם יהיו אלה נבחרי הציבור בגדרה או שמא יהא זה ציבור התושבים אשר פעילותו בנושא תהא זו שתכריע את אופי המושבה.

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

נר בין דורי נווה אורנים

סטודנטים מדליקים עם הקשישים

הסטודנטים מכפר הסטודנטים בגדרה בחרו להדליק את הנר הראשון בצוותא עם קשישי נווה אורנים, נר …

שינוי גודל גופנים