ההקפאה

מסתמן שגם בגדרה יבוטל הטייס האוטומטי ולא תועלה הארנונה בשנת 2021

בכל שנה מפרסם משרד הפנים את גובה המדד לפיו מורשית כל רשות מקומית את הארנונה, גובה מדד אשר מכונה בפי ראשי רשויות רבים ‘הטיס האוטומטי’ בכוונה לטעת בציבור את התחושה של חוסר שליטה על העלאת הארנונה. לשנת 2021 גובה הטיס האוטומטי שאושר על ידי שר הפנים הוא 1.1%.

כזכור, בשנת 2020 בחרה גדרה להעלות את הארנונה בגובה 4% מעבר לגובה עליית המדד שעלה לשנת 2020 ב2.58%.

נותן דוגמא לשאר ראשי הרשויות. דנילוביץ’

אם בבאר שבע אפשר…

בשבועות האחרונים מפרסמות עוד ועוד רשויות את החלטתן לאור משבר הקורונה שלא להעלות את הארנונה אפילו לא בגובה עליית המדדים, צעד שיש לו השלכות נרחבות על תקציבי הרשויות אך מתבקש לדברי ראשי רשויות רבים בשל המשבר הכלכלי העמוק שהביא איתו נגיף הקורונה.

השבוע הצטרפה עיריית באר שבע לרשויות שהחליטו שלא להעלות את הארנונה כלל, בינהן גם עיריית רעננה ועיריית רמת גן.

רוביק דנילוביץ’, ראש עיריית באר שבע הבהיר לחברי מועצת באר שבע כי”בשעה קשה למשק, אחוזי האבטלה הגבוהים ובתי העסק שלא חזרו לפעילות סדירה, חייבים לגלות רגישות ולא להעלות את הארנונה, גם לא את העלייה הקבועה, המתחייבת כמו בכל שנה. אנו צריכים להוות דוגמה ולהצטמצם נוכח רוח התקופה”.

בדרך לגדרה? הצעת סיעת הגדרתים בנושא

ההקפאה בדרך גם לגדרה

גם בגדרה, הונחה זה מכבר הצעה לסדר של סיעת הגדרתים להקפיא את שיעור הארנונה.

בשונה משנים הקודמות נראה שלהצעה להקפיא את שיעור הארנונה יש סיכוי גבוה לאישור אחרי שהמועצה צברה יתרות תקציביות, גם על ידי גביית הארנונה השנה לאחר הקפצת שיעור הארנונה וגם בשל צמצום הוצאות משמעותי בתקופת הקורונה.

על פי החלטותיה האחרונות של המועצה, דוגמת ההחלטה להעניק שכר מלא לסגן שני לראש המועצה וההחלטה להשקיע דווקא בעת הזו עשרות מיליוני שקלים מתקציב המועצה בבניית קאנטרי קלאב, נראה שלמועצה יש עודפי תקציב שאפשר ויקלו לקבל את ההחלטה להקפיא את הארנונה לשנה הבאה.

נעקוב ונעדכן.


בדוק גם...

יום עיון בנושא סוכרת התקיים במאוחדת מחוז דרום

מחלקת ריפוי בעיסוק במחוז דרום במאוחדת קיימה יום עיון בנושא סוכרת בהשתתפות נציגות של מרפאות …

שינוי גודל גופנים