דף הבית > חינוך > הגן בגדרה – ירוק
בדיקות במקום בידודים כיתה ירוקה

הגן בגדרה – ירוק

הממשלה קיבלה החלטה המרחיבה את מתווה הכיתה הירוקה גם ליישובים צהובים וגם לגני הילדים

הגן הירוק בגדרה. למרות שסטטוס הרמזור של גדרה נכון להבוקר עדיין צהוב (וצפוי לחזור לירוק בקרוב, אולי אפילו עוד היום), מתווה הכיתה הירוקה ייושם גם בגדרה.

מתווה עדכני – בדיקות במקום בידודים

על פי המתווה יחליפו רצף של בדיקות קורונה את הבידודים הנדרשים במקרים של חשיפה לתלמיד שלקה בקורונה, מקרים שכבר התרחשו פעמים רבות בגדרה.

באם יימצא תלמיד כיתה או תלמיד גן שנדבק בנגיף, יידרשו כל תלמידי הכיתה/גן לבצע בדיקת PCR כבר ביום הגילוי ולאחריה רצף של 6 בדיקות קורונה עצמיות בביתם וביום השביעי בדיקת PCR נוספת.

ככל שכל הבדיקות יורו על כך שהתלמיד לא נדבק, תמשיך הכיתה או הגן בפעילותה השגרתית לא הפסקת הפעילות לצרכי בידוד.

התלמידים יורשו אף להיפגש בשעות אחר הצהריים עם חבריהם לכיתה/גן אך לא יורשו להיפגש עם תלמידים אחרים במסגרות אחרות (חוגים/תנועות נוער) עד לתום שבוע הבדיקות האינטנסיבי.

את ערכות הבדיקה העצמית יקבלו ההורים חינם ממוסד הלימוד. לצורך כך הצטיידה המדינה וחילקה לרשויות המקומיות מיליוני ערכות בדיקה.

חזרה לבית הספר

חוזרים לבית הספר גם אם יימצא חולה בכיתה. מתווה הכיתה הירוקה

פשרה בצבע צהוב

את ההחלטה בעניין קיבל אתמול ראש הממשלה בנט. ההחלטה התקבלה כפשרה בין המתווה הקיים היום שבו ההנחיות תקפות רק לכיתות לימוד בבתי הספר ורק ביישובים ירוקים, לבין דרישתם של שרי החינוך והבריאות להרחיב את המתווה לכלל היישובים בארץ.

את דרישת משרד החינוך והבריאות ביססו השרים על ממצאי הפיילוט שבוצע עד כה שהצביע על הצלחת המתווה בכיתות הירוקות עד כה, הצלחה שהצביעה על הדבקות מעטות מאוד בכיתות למרות שאותרו בהם חולים.

המתווה צפוי להיכנס לתוקף ביום ראשון הקרוב אך עם זאת ברשויות שבהן יצליחו להיערך מוקדם יותר צפוי עדכון של הרשות המקומית להורים כי המתווה מתחיל ביישום כבר השבוע. לא ברור מתי יתחיל המתווה בגדרה.

עד כה לא השתתפה גדרה בפיילוט מאחר וסטטוס המושבה היה צהוב לאורך כל ימי יישומו.

על סף ירוק

בתוך כך ממשיך מצב תחלואת הקורונה לדעוך בגדרה כפי שניכר בכל המדינה בשבועות האחרונים.

מספר החולים הפעילים בגדרה ירד ועומד נכון לאתמול בערב על 64 תושבים בלבד.

ציון הרמזור ירד ועומד על 4.7 (כאשר ירד מתחת לציון 4.5 תחזור המושבה להיות מושבה ירוקה)

מספר המבודדים המוכתב גם בשל אי יישום המתווה הכיתה הירוקה עד כה עומד דווקא על מספר גבוה יחסית למספר החולים – 329 מבודדים, יותר מחמישה מבודדים לכל חולה מאומת. מספר זה צפוי לרדת בחדות עם יישום המתווה האמור.

 

 

זכויות יוצרים
גדרה היום עיתונות חופשית

בדוק גם...

שוק האיכרים

שוק האיכרים

ביום שישי הקרוב – שוק איכרים ביער המאכל שוק האיכרים. ביום שישי הקרוב, יפתח שוק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים