דף הבית > חינוך > הגיע הכי קרוב לפסגה

הגיע הכי קרוב לפסגה

דודי הרשקו, מורה לאזרחות בתיכון רמון, התמודד בגמר ‘המורה של המדינה’

היום תערך מסיבת הסיום של עוד מחזור המסיים את לימודיו בתיכון רמון במושבה. מסיבת סיום אשר סוגרת את סדרת מופעי הסיום של בתי הספר התיכוניים במושבה. בין המסיימים הערב את תיכון רמון יהיו תלמידים אשר היו בין הממליצים על דודי הרשקו לתחרות ‘המורה של המדינה’.

15 מורים מכל המדינה

ביום חמישי האחרון התקיים הגמר של התחרות אשר הפכה כבר למוסד בפני עצמו. תחרות במימון מפעל הפיס וידיעות אחרונות המתקיימת מזה 11 שנים ברציפות. לתחרות נרשמו מורים רבים מרחבי הארץ ולגמר עלו 15 בלבד, בינהם דודי הרשקו מהתיכון הגדרתי.

אל קו הסיום, בקטגוריית ‘המורה המבטיח’, אמנם הקדימה את הרשקו המורה הגר ארבל מגני תקווה, שתיסע לשנת השתלמות יוקרתית בחו”ל במקומו, אך עצם ההגעה לגמר הקנתה להרשקו עצמו, לתיכון רמון ולגדרה כולה כבוד גדול.

נאום מרגש של הנשיא ריבלין

האירוע עצמו, אשר הוא מעמד שיא מרגש לכל המשתתפים בכל שנה, היה מרגש במיוחד השנה עת עלה לנאום על הבמה נשיא המדינה בהופעתו הפומבית הראשונה לאחר פטירת אשתו נחמה ריבלין ז”ל.

בנאומו התייחס הנשיא גם לכניסתה של המדינה למערכת בחירות נוספת ובעיקר העביר מסר של אחדות בין ‘השבטים’. “אני רוצה ללמד אתכם שיעור נוסף, שיעור בשותפות. החברה שלנו התברכה במגוון של שבטים, יש מורים ערבים, חרדים, דתיים, חילונים, בפריפריה, בעיר, בצפון, בדרום. כל אחד מביא את הרוח שלו, רוח של לימוד וגדילה, צמיחה ויצירה, רוח של חינוך וחניכה. בואו כולנו יחד ניצור מצב בו שבטים ילמדו יחד, לא כל הזמן, אבל מדי פעם, תלמדו אותם שריבוי ושוני הם חוזק ולא חולשה”.

“בשבילנו הוא מספר 1”

בבוקר התחרות שלח להרשקו ראש המועצה ברכת הצלחה “גדרה כולה מחזיקה לך אצבעות” ולאחר הגמר שהסתיים בתוצאה המעט מאכזבת זכה למחמאות גם מהנהגת ההורים היישובית: “בשבילנו, הורי גדרה אתה המורה של המדינה”.

תיכון רמון, אשר הגיע בנציגות מכובדת לעודד את דודי בגמר התחרות: “בשבילנו הוא מספר 1!  המורה דודי שהוגש על ידי תלמידיו כמועמד ל’מורה של המדינה’ אולי לא זכה על הבמה, אבל אנחנו לגמרי זכינו בו ביום יום!”

בתמונה מגמר התחרות, הרשקו יושב הכי קרוב ומימין לנשיא המדינה

 

 


בדוק גם...

המפה מתעדכנת

מפת נקודות החשיפה לחולי קורונה ברחבי גדרה ממשיכה להעתדכן הנקודות החדשות שעלו על המפה הערב: …

שינוי גודל גופנים