דף הבית > תרבות > הבירה זורמת כמים

הבירה זורמת כמים

פסטיבל בירה במרחק נגיעה לתושבי גדרה

היו ימים שחג השבועות היה, עבור הילדים, חג המים. חלק מהילדים של אז יתקבצו ביום חמישי הקרוב ברחבת העירייה של יבנה לפסטיבל הבירה הראשון באזור. לא ברור אם בחירת העיתוי קשורה לחג השבועות אבל ככל הנראה הבירה בפסטיבל צפויה לזרום כמים.

מעל 200 שנה של פסטיבלי בירה

במקומות רבים בעולם שתיית בירה היא כבר מזמן תרבות בפני עצמה. בבאוורייה שבגרמניה נחגג פסטיבל הבירה הראשון בשנת 1810, מאז בכל שנה נחגג האוקטוברפסט סביב מאות מותגי הבירה ועם כמויות בלתי נתפסות של תיירים, חוגגים וכוסות בירה.

בארץ, תרבות הבירה נמצאת הרבה מאחור. עם זאת, בשנים האחרונות החלו עוד ועוד משוגעים לדבר להכין בירה ביתית ואנשים רבים החלו להיחשף לטרנד, לטעום ולפתח הבנה ואבחנה בין סוגי הבירות השונות.

סליחה, אולי אתה יודע איפה אפשר לשבת לכוס בירה בגדרה?

אולי תתפלאו לשמוע אבל גם בגדרה קיימות מבשלות בירה ביתיות מקומיות אבל הן מספקות בירה בעיקר לשימוש עצמי של מבשלי הבירה בהיקף של כמה עשרות בקבוקים בשנה ופחות נמכרות לציבור הרחב.

הפאב הותיק ‘עלמה’ ששילב בין בירה להופעות מוזיקה מקוריות ברחוב הבילויים אמנם נסגר אבל מי שרוצה לשתות בירה יכול למצוא מגוון מסוים במספר בארים מצומצם במושבה. מי שמחפש מגוון משמעותי נדרש להרחיק לרחובות, אשדוד או תל אביב.

בתל אביב התקיימה לפני פחות מחודשיים תערוכת בירה מרשימה. עשרות מותגי בירה הוצגו בחלל היוקרתי של היכל התרבות לציון פתיחת עונת הבירה של קיץ 2019. מרבית המותגים שהוצגו היו מותגי בירה חדשים אשר, כמו בכל שנה, מתווספים למאות המותגים הקיימים. בתל אביב בירה זה כבר מזמן לא רק מכבי.

פסטיבל הבירה האזורי הראשון

מסתבר שביבנה, ראו כי טוב ואימצו את הרעיון. ברחבת העירייה בשדרות דואני בעיר, יתקיים ביוזמת העירייה ביום חמישי השבוע, ה ,6/6 פסטיבל הבירה הראשון של יבנה. יבנה מזמינה גם את תושבי הסביבה להנות ממבחר רחב של בירות ממבשלות בירה בארץ ובעולם אשר יוצעו לצד דוכני מזון ואוכל משובח על רקע הופעות ומוזיקה טובה. להקת ג’יין בורדו ולהקת אוברטון יעלו על הבמה במהלך הפסטיבל כדי להרים את האוירה.

ההזמנה לפסטיבל הבירה ביבנה

בנתיים, עד שגם לגדרה תגיע תרבות הבירה, עיריית יבנה מזמינה את תושבי גדרה להצטרף לחוגגים. מזכירים למבלים ש’אם שותים, לא נוהגים!’, את החזרה לגדרה עשו בתחבורה ציבורית או עם נהג שהגיע לפסטיבל רק בשביל המוזיקה והאוירה.

בדוק גם...

המשמר הצעיר

תלמידי כיתה יוד מבית הספר האזורי קיבלו את תעודת המתנדב במסגרת המעורבות החברתית, תלמידים משכבת …

שינוי גודל גופנים