דף הבית > חי מהשטח > הארנונה ממשיכה לעלות

הארנונה ממשיכה לעלות

שיעור הארנונה בגדרה צפוי לעלות בשנת 2020 בגובה 2.58%

על פי תקנות המיסים שר הפנים הוא האחראי על קביעת שיעור הארנונה מקסימלי המותרת בגבייה על ידי הרשות המקומית. מועצת גדרה, הנמצאת בגרעון הולך וגדל, צפויה להעלות גם לקראת שנת 2020 את הארנונה בשיעור המקסימלי המותר.

גובה העלייה המותר מאושר אמנם על ידי שר הפנים, אבל גובה העלייה בפועל בכל רשות ורשות נקבע על ידי ראש הרשות המקומית. בחלק ניכר מהרשויות במדינה, אשר מצליחות לייצר מקורות הכנסה נוספים ולא להישען רק על מיסי התושבים, בוחרת הרשות להעלות את הארנונה בשיעור נמוך ביחס לשיעור המרבי המותר.

שיעור העלייה משתנה משנה לשנה ועומד לשנת 2020 על היקף של 2.58% הצמוד לשינוי השנתי בממד המחירים לצרכן ובשינוי השנתי במדד השכר הציבורי. השינוי נמדד בין גובה המדדים במאי 2018 לגובה המדדים ב 2019.

פירוט מרכיבי עליית הארנונה על פי אתר משרד הפנים

אם רוצה הרשות המקומית לחרוג מהעלאה זו ולהעלות את שיעור הארנונה אף יותר היא מחויבת באישור חריג של שר הפנים. אישור כזה התבקש וניתן לגדרה פעמיים לאורך העשור האחרון והביא את סך העלייה של הארנונה לאורך העשור האחרון לשיעור שיא של יותר מ 30%.

כזכור בגדרה, נמצאה הדרך להעלות את הארנונה בפועל עוד יותר דרך שינוי שיטת מדידת השטח המחויב בארנונה. כך, הוחלט לפני מספר שנים, למרות מחאות הציבור והאופוזיציה, לגבות תעריף זהה ומקסימלי גם על שטחי שירות, פרגולות ומחסנים. חוק הפרגולות אשר עשה הקלה מסוימת במצב זה הקל אך במעט לבעלי פרגולות מקורות בקירוי שקוף והנסמכות על לא יותר משני קירות הבית.

ההקלה יחידה בתחום נרשמה בשנה שעברה לחיילי מילואים פעילים בלבד לאחר שהצעה בנושא אושרה במליאת המועצה.

העלאת מס זו התפרסמה לציבור אתמול, בצמוד לקבלת ההחלטה במועצה על תיקוף מחירי הקייטנות אשר רבים במושבה רואים בהם העלאת מס נוספת.

בדוק גם...

ולהלן התוצאות

שבועיים בדיוק לבחירות – תוצאות המשאל בקרב הבוחרים בגדרה מתפרסמות לאורך השבוע האחרון הצבעתם, קוראי …

שינוי גודל גופנים