דף הבית > קהילה > האם נמצא קרקע לבית כנסת רפורמי בגדרה

האם נמצא קרקע לבית כנסת רפורמי בגדרה

התנועה הרפורמית ממשיכה במאמציה להקמת בית כנסת רפורמי במושבה. גדרה היום בכתבת מעקב

עד היום, למרות שפועלת ביישוב קהילה רפורמית מזה שנים רבות שפעילותה מאוגדת תחת קהילת יוב”ל, טרם הוקם בית כנסת אשר יענה לצרכי הקהילה.

כפי שפרסמנו לפני מספר חודשים עתרה הקהילה לבית המשפט כנגד המועצה המקומית בטענה שלמרות המענה המקיף לזרם היהדות המרכזי, לא מצאה המועצה לנכון להיענות לבקשתה להקצאת קרקע עבור בית כנסת שייתן מענה לצרכי הקהילה הרפורמית במושבה.

משכו את העתירה

היום אנחנו מפרסמים שהדיון בעתירה בוטל. התנועה משכה את העתירה לאחר שחלה התקדמות בנושא מול המועצה אשר הואילה לרשום את בקשתה של הקהילה להקצאת קרקע לבית הכנסת באזור גדרה המזרחית.

על פי פרסום של המועצה מהשבוע שעבר הגישה “התנועה הרפורמית – יהדות מתקדמת בישראל” בקשה להקצאת קרקע בהיקף 600 מ”ר להקמת בית כנסת בחלקה 100 בגוש 80051.

בית כנסת על שטח של 600 מ”ר

מעיון בפרסום עולה שאלה מעניינת לגבי אופן החלוקה של השטח האמור. האם יוקצה במלואו לטובת בית הכנסת הרפורמי, יוקצה במלואו לטובת בקשתה של עמותת ‘שועלי שמשון’ המבקשת הקים במקום בית כנסת אורתודוקסי או שמא יחולק השטח להקמת שני בתי כנסת שיחקו את המגרש יחדיו.

לתושביה העתידיים של גדרה המזרחית ולתושבי המושבה בכלל נותר להמתין ולראות האם יוגשו התנגדויות לתכניות האמורות ומי מהן תאושר לביצוע.

 

בדוק גם...

נופלים מחוץ לסטטיסטיקה

יותר ויותר מקרים טראגיים מתועדים של חולים אשר מגיעים מאוחר מידי לטיפול מציל חיים בבית …

שינוי גודל גופנים