דף הבית > קורונה > האם יבדקו הילדים?

האם יבדקו הילדים?

30 הילדים, בעלי הצרכים המיוחדים, אשר נחשפו למטפלת במעון מוריה פוזרו למשפחותיהם. האם תקדים המדינה בדיקות לתסמינים ותאשר בדיקות קורונה לילדים?

אתמול לקראת ערב נודע כי 30 החוסים במעון ‘עלה מוריה’ גדרה נחשפו למטפלת שעבדה במקום וזוהתה כנושאת את נגיף הקורונה.

משפחותיהם של החוסים אשר נזעקו ליקירהם לאור המקרה נדהמו לגלות שהמדינה לא מאשרת בדיקות קורונה לדיירי המעון למרות הפוטנציאל הגבוה של הדבקות ולמרות המערכת החיסונית החלשה של חלק מהחוסים. אין מספיק ערכות בדיקה “בדיקות רק למי שמגלה תסמיני מחלה”.

משפחות החוסים יצאו בקריאה לציבור לגלות תמיכה בדרישתם לקיים בדיקות מקדימות ליקירהם בשל הנסיבות המיוחדות של המקרה.

“אין דבר יותר הגיוני מלעשות לכל הדיירים בדיקות”

ל. אחות לאחד החוסים במקום פרסמה פוסט ובו קריאה לציבור לגלות תמיכה מול הרשויות בדרישת המשפחות לבדיקות:

“אחי הבכור, נמצא במעון “עלה מוריה” בגדרה. הדיירים שנמצאים שם הם בעלי שיתוק מוחין, ונכויות קשות ביותר. הם סיעודיים לחלוטין, וזקוקים לעזרה בהכל.
מי שלא שמע, אז אחת המטפלות שנמצאת עם הדיירים 24/7 מקלחת אותם ומחליפה להם אומתה עם קורונה.
המעון,

“גאה בלוחמים שעושים עבודתם ביסודיות ובמקצועיות” עושה מאמצים רבים וכל שביכולתו כדי למנוע התפשטות וכך גם אסון גדול!
מה הבעיה? הבעיה היא, שהריאות של אח שלי לדוגמא מתפקדות רק כ30 אחוזים. זה אומר, שבמידה ויתחילו אצלו תסמינים, או אצל כל דייר אחר, זה יהיה מאוחר מדיי.
זאת משום שמערכת החיסון של הדיירים שם, כ-30 ילדים מדהימים, חלשה באופן טבעי.
אין זמן לחכות!
כרגע, התשובה ממשרד הבריאות היא שבדיקות קורונה יעשו אך ורק לדייר עם תסמינים ואף ציינו מהמשרד שישנו מחסור חמור בבדיקות בארץ.
הילדים האלו אינם ילדים רגילים, הם מיוחדים ומדהימים ותלויים לגמרי בנו שנדאג להם.
בדיקות קורנות לכלל דייריי המעון יכולים להציל את אח שלי ולהציל רבים אחרים!! אין דבר הגיוני יותר מלעשות בדיקות קורונה לדיירים חסרי הישע שהיו במגע עם המטפלת.
אנא עזרו לנו לייצג את אילו שלא מסוגלים לדבר בשם עצמם ולהשיג דבר כל כך מתבקש – בדיקות.”

“דרושים מטפלים”

בתוך כך פרסם המעון קריאה לתושבים המוכנים להתגייס בשכר  לסייע לצוות הסיעוד במקום אשר מוגבל היכולת הטיפול בשל דרישות הבידוד:

“במרכז לנכים קשים של “עלה” בגדרה חלק ניכר מהצוות בבידוד בגלל אשת צוות שחלתה. המקום מחוטא והמטופלים אינם חולים. אך בגלל שחלק מהצוות בבידוד חסר צוות סיעודי והמטופלים במצוקה אמיתית.
דרושים אנשים שמכונים להתגייס לעזור לצוות הסיעוד. שכר: 80 שח לשעה.
מי שמעוניין בבקשה ליצור איתי קשר עוד הערב:
0547801423 נועה”

“גאה בלוחמים שעושים עבודתם ביסודיות ובמקצועיות”

בחיטוי המקום השתתפו 40 לוחמי חטיבת החילוץ של פיקוד העורף אשר הגיעו למקום לאחר שהספיקו לתרגל השבוע מתאר דומה כהכנה להתפרצויות מסוג זה שיידרו התערבות וסיוע של צה”ל.

מפקד גדוד “שחר”, סגן-אלוף עידן פרקין אשר פיקד על מבצע החיטוי “השבוע השתתפו הלוחמים בתרגיל שייעודו להגיש עזרה לציבור במקרי חירום, והנה כבר זמן קצר לאחר מכן נדרשו לתפעל אירוע כזה בזמן אמת. כ-40 לוחמים הגיעו להוסטל וארגנו מחדש את המבנה על מנת שיאפשר לבודד בו את האזרחים וביצעו פעולות חיטוי באופן יעיל ותוך שימת לב לרגישות הנדרשת בעבודה עם אוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים. אני גאה בלוחמים שעושים את עבודתם ביסודיות ובמקצועיות. פיקוד העורף ערוך לסייע בכל זמן ובכל מקום ככל שיידרש לכך”.

“קורא לכולם לקחת את המגיפה ברצינות”

ראש המועצה, אשר נראה מודאג מאוד מההתפתחויות במושבה, פרסם סרטון ממקום האירוע האחרון בו הוא מפציר בכל עובדי המעון ומבקריו ובכל באי בית חב”ד בסוף השבוע האחרון שעלולים להיות נשאי הנגיף בשל החשיפה למטפלת ולמתפללים להיכנס לבידוד עצמי. “זה לא צחוק ולא משחק, שומרים על הסבא והסבתא, שומרים על הילדים שלנו. קורא לכולם לקחת את המגיפה הזו ברצינות.”

2 מקרי חשיפה בגדרה, עשרות מבודדים נוספים

בתוך כך עלה מספר המקרים בהם נחשף ציבור תושבים בגדרה לחולי קורונה מאומתים לשני מקרים, שניהם מקרים מורכבים מאוד בשל החשיפה הנרחבת. הראשון היה לפני שבוע בדיוק בבית חב”ד במהלך תפילות שישי ושבת בהם השתתפו עשרות מחברי הקהילה והשני הוא המקרה במעון ‘עלה מוריה’. מספר המבודדים הרשמי בגדרה הוא 224 בשלב זה, בפועל ככל הנראה קיימים בגדרה מבודדים רבים נוספים שלא דיווחו לרשויות על הבידוד העצמי שכפו על עצמם. מספר המבודדים צפוי לעלות.

חשיפה במהלך התפילה. בית חב”ד ברחוב יסמין, אתמול.

 

בדוק גם...

שאשא ביטון בגדרה

חברת הכנסת ויו”ר ועדת הקורונה הגיעה היום לביקור בגדרה, פגשה בעלי עסקים ואת פעילי תקווה …

שינוי גודל גופנים