דף הבית > חינוך > האם חוזרים ללימודים?

האם חוזרים ללימודים?

מהומה ומבוכה במערכת החינוך. ועדת החינוך של הכנסת פסלה את התקנות לפיהן יעברו כיתות ה’-י’ ללימוד מרחוק במהלך הסגר

בדקה ה-90, ועדת החינוך שהתכנסה הבוקר פסלה את התקנות שפרסמה הממשלה לגבי האיסור ללימוד פרונטלי של שכבות הלימוד ה’ עד י’ שאמורות היו להיכנס לתוקף מחר בבוקר. לא ברור האם הלימודים ימשיכו בכל היישובים בלי קשר למדד הרמזור או רק ביישובים ירוקים וצהובים.

בתום ישיבה סוערת של ועדת החינוך של הכנסת בראשותו של חבר הכנסת רם שפע, החליטה הועדה לפסול את התקנות שפרסמה הממשלה באשר לשכבות הלימוד ה’ עד י’.

על פי החלטות הממשלה שכבות לימוד אלו תוכננו לעבור ללימוד מרחוק לאורך הסגר השלישי שיחל הערב באופן שיותיר בבתי הספר את שכבות הלימוד הנמוכות יותר בהם לא מוכרת הדבקה משמעותית ואת השכבות יא’- יב’ אשר עצירת לימודיהן מוערכת בפגיעה פדגוגית משמעותית נוכח הפגיעה במוכנות התלמידים למבחני הבגרות.

אז יהיו או לא יהיו לימודים מחר בבתי הספר? נאלץ להמתין להחלטות סופיות בעניין בהמשך

מי ה’בעל בית’ כאן?

עם זאת, ולא לראשונה, הכנסת החליטה לפסול את החלטות הממשלה.

על רקע טענות מצד ארגוני ההורים שטענו כי הפגיעה בתלמידים בהפסקת הלימודים גדולה משמעותית מהתרומה של המשך לימודיהם בבתי הספר לתחלואה ועל רקע חוות דעת של מומחים שונים אשר טענו כי תרומת בתי הספר לתחלואה שולית החליטה הועדה בהצבעת רוב לפסול את תקנות הממשלה בנושא.

החזרה ללימודים מלאים אינה פשוטה כלל ועיקר נוכח ההתנגדות של ארגוני המורים אשר דורשים ‘חיסון תחילה’ ומצביעים על סיכון בריאותי קריטי למורים אם יימשכו הלימודים בבתי הספר כאשר רמות התחלואה כה גבוהות.

לימודים בכיתות ה’ ומעלה רק ביישובים ירוקים וצהובים. מתוך אתר משרד הבריאות

מה הצבע אצלנו בכלל?

בתוך כך לא ברור האם החזרה ללימודים מלאים בבתי הספר תתבצע בכל היישובים או רק ביישובים ירוקים וצהובים.

בהתאם לתקנות משרד הבריאות שהיו בתוקף עד לימים האחרונים, לימודים בבתי ספר מתאפשרים רק ביישובים ירוקים וצהובים וזאת הרבה לפני רצף ההחלטות האחרון סביב הסגר השלישי.

נכון להבוקר הצבע הרשמי של גדרה במדד הרמזור הוא ירוק בהתאם למצב התחלואה שהיה כאן לפני קרוב לשבועיים כאשר הוחלט על צבע הערים באחרונה. עם זאת רמת התחלואה תואמת במהלך השבוע האחרון את רמות התחלואה ביישובים כתומים. כך שגם אם יובהר באילו יישובים יחזרו הלימודים לא ברור מהו הצבע של גדרה בסולם הרמזור העדכני.

כתומה. גדרף הרמזור של גדרה נכון לנתוני התחלואה הבוקר. לאיזה צבע נתעורר מחר?

החלטה מקצועית או פוליטית?

להחלטות כמובן שיש השלכות פוליטיות מיידיות ולא רק בריאותיות/חינוכיות. מצד אחד החלטת הכנסת תומכת ישירות את קמפיין הליכוד שהולך ומבסס את טענת חוסר היכולת למשול בממשלה פריטטית וכנסת לעומתית ומצד שני מבסס את קמפיין ‘כחול לבן’ ו’התקווה החדשה’ אשר צפוי כי יטענו כי חברי הכנסת מטעמם הם היו שומרי הסף הבלעדיים של הצבור בפני ההחלטות השגויות והפוליטיות של הממשלה.

מחד יהיו שיטענו שהממשלה הנבחרת היא הריבון ולא ניתן להמשיך בשיטה המאפשרת לגורמים פוליטיים בכנסת לפסול את החלטותיה. מאידך יהיו שיטענו כי בחינת החלטות הממשלה, אישורן או פסילתן, היא אחד מהתפקידים החשובים ביותר של כנסת ישראל שנועדה לייצג את הציבור כולו על כל צרכיו וגווניו ולא להותיר את ההחלטות במדינה לקואליציה המתנהלת משיקולים פוליטיים פחות מאוזנים.

נאלץ להמתין

עד למועד פרסום כתבה זו טרם פרסמה המועצה המקומית גדרה או אגף החינוך הבהרה לציבור המורים, ההורים והתלמידים ביישוב באשר ללימודים מחר בבוקר.

נמשיך לעדכן

 

 


בדוק גם...

דו”ח הפרות הקורונה

דו”ח היקף האכיפה של הפרות הקורונה ברחבי המדינה מגלה כמה דו”חות חולקו וכמה שולמו גם …

שינוי גודל גופנים