דף הבית > קורונה > האם העקומה הושטחה?

האם העקומה הושטחה?

628 חולים חדשים אותרו במהלך היממה האחרונה, פחות מהתחזית לפי קצב התחלואה בתחילת השבוע שעבר

4247 חולים בקורונה על פי פרסום משרד הבריאות נרשמו עד הערב במאבק בקורונה, זאת לצד 15 נפטרים.

היום נרשם מספר שיא של חולים חדשים שאותרו במהלך יממה אחת בישראל – 628. עם זאת המספר הכולל הגיע ל-4247, כ-1000 חולים פחות מהמספר שהוערך לפני כשבוע לפי קצב ההדבקה שנרשם עד לפני מספר ימים.

לצד מספר השיא של הנדבקים החדשים נרשם גם מספר שיא של מחלימים – 43 נוספו לרשימה אופטימית זו אשר צפויה להעלות בקצב הולך וגובר בימים הקרובים.

4247 חולים. קצב עלייה קבוע בימים האחרונים, מתון ביחס לקצב שהכרנו לפני כשבוע.

קצב נמוך מהתחזית

קצב עליית התחלואה הוא הפרמטר המעניין ביותר את מובילי המאבק בנגיף והאטת קצה התחלואה הוא סממן מעודד במלחמה בקורונה. האטת הקצב ככל הנראה משויכת לצעדי המנע שהחלו להינקט בישראל באינטנסיביות לפני כשבועיים ויותר וייתכן שהיא הסיבה לעיכוב בסגר המלא עליו ממליצים במשרד הבריאות בימים האחרונים.

על פי התחזית שפרסמנו בשבוע שעבר עלול המספר היה להגיע היום (ה-29 למרץ) לכ 5300 חולים. בפועל פחות כ-1000 חולים מאומתים. האם הושטחה העקומה?

עצירה בהדבקה בגדרה?

גם בגדרה קצב התחלואה בבלימה. אחרי שבשבוע שעבר נרשמה עליה של פי 5 בתוך יומיים, נרשמה עלייה של 3 חולים בלבד במהלך ה-3 ימים האחרונים. עם זאת, ייתכן והעצירה היא זמנית בלבד מאחר והיום טרם התקבלו נתוני משרד הבריאות לגבי חולים חדשים תושבי גדרה והמניין 27 חולים נכון לסיכום הבדיקות שערך אתמול.

פחות מבודדים במושבה

גם בתמונת מצב המבודדים נרשמה ירידה במספר התושבים המדווחים על בידוד, זאת למרות שגם ראש המועצה, אשר הודיע אתמול על כניסה לבידוד בעצמו, נכלל במתווספים למספרים אלו.

ירידה במספר המבודדים. עצירה (?) במספר החולים. גדרה – תמונת מצב זמנית

 

 

בדוק גם...

תפילה כחול לבן

תנועת אורי גדרה תקיים תפילת ערבית חגיגית בבית הכנסת שבתיכון רות בשכונת גולדה לכבוד יום …

שינוי גודל גופנים