דף הבית > חינוך > האם בית הספר נסגר לשווא?

האם בית הספר נסגר לשווא?

הסגירה בשל הנגיף, המחדלים שהוסתרו, הטענות הקשות של ההורים והפתיחה המחודשת של בית הספר למרות שלא הסתיימה תקופת הבידוד. בית הספר הביל”ויים בסערה

הישיבה הלילית של הממשלה הסתיימה ללא הכרעה האם ביום ראשון תיכנס לתוקף החלטת ועדת השרים לסגור לחלוטין את בתי הספר של החופש הגדול.

אם תותר פתיחת בתי הספר באופן כללי, צפוי להיפתח גם בית הספר הבילויים בגדרה, זאת למרות שבשבוע שעבר הוחלט על סגירתו בשל תלמיד שאותר כחולה בקורונה ולמרות שטרם חלפה תקופת הבידוד הנדרשת.

נסגר, נפתח, נסגר

הפתיחה המחודשת לאחר שבית הספר היה סגור במהלך השבוע האחרון צפויה תודות להשלמתה של חקירה אפידמיולוגית שבוצעה על ידי משרד הבריאות ואשר גילתה שהסגירה הגורפת של בית הספר היתה סגירה לשווא.

במכתב של ראש המועצה מהבוקר למנהלת בית הספר של החופש הגדול בביל”ויים, הגברת הילה קוך, בתה של מנהלת אגף החינוך במועצה ענת קוך, עדכן ראש המועצה על האישור בפתיחה המחודשת.

רק כיתות ג’ נחשפו. כל השאר נכנסו לבידוד לשבוע לשווא. מכתבו של ראש המועצה מהבוקר

מכתב זועם של הנהגת הההורים

הבשורה החיובית לכאורה הצליחה להרתיח עוד יותר את הורי התלמידים בבית הספר שכבר שבוע מושבתים מעבודה בשל הבידוד שנכפה על הילדים והמשפחות.

במכתב שפרסם אתמול יו”ר הנהגת ההורים של בית הספר בתיאום עם הנהגת ההורים היישובית מעלה שורה של טענות קשות כנגד ההתנהלות של צוות בית הספר, אגף החינוך והנהגת היישוב.

“כאשר בדקנו עם היקרים לנו מכל הילדים שלנו, גילינו פערים עצומים בין מה שנדרש לבין מה שקרה בפועל ובין טענותיכם למציאות. ילדים כאמור לא משקרים הם אומרים את הדברים מנקודת המבט שלהם הכי שקוף שיש בלי מחסומים ובלי פרשנויות.”

במכתב מעלה לכאורה הנהגת ההורים עדויות שסותרות את מסקנות החקירה האפידמיולוגית ולפיהן היה ערבוב בין התלמידים של שכבות הגיל השונות בניגוד להנחיות ובניגוד להחלטה שניתן להחזיר את התלמידים לפעילות למעט שכבה ג’ שבה אותר התלמיד החולה.

“טעינו שהפקדנו בידכם את הילדים”. מתוך המכתב הזועם של יו”ר הנהגת ההורים

ההורים ניצבים בפני החלטה קשה

עם התמשכות משבר הקורונה והשלכותיו הבריאותיות, חברתיות וכלכליות, נראה שהעצבים חשופים וכל שגיאה או מחדל צפויים לביקורת הולכת וגוברת, הרבה מעבר למה שהיו מציפים בימים כתיקונם.

להורי התלמידים בבית הספר נותר לעקוב מקרוב אחר ההנחיות ולקבל החלטה האם לקבל את הבשורה המקילה על תום הבידוד המיותר או לקבל את טענות הילדים והנהגת ההורים על הערבוב בין קבוצות הלימוד ולהשלים בהתאמה את תקופת הבידוד.

נוסח המכתב המלא של הנהגת ההורים בבית הספר – בקישור.


בדוק גם...

הקומונה של גדרה

מחזור נוסף, 17 במספר, של קומונת הצופים בגדרה מסיים בימים אלו את המשמרת שלו ומתפזר …

שינוי גודל גופנים