דף הבית > קורונה > דילמת חתן כלה

דילמת חתן כלה

עוד ועוד אירועי חשיפה מדווחים בגני אירועים ובאולמות השמחות באזור. האחרון שבהם – שלשום. הממשלה החליטה לרדד את האירועים למרות השלכות הכלכליות הקשות על המשק וההשלכות על הזוגות המתחתנים

הנגיף עוד כאן ואחת ההשלכות הקשות שלו מתבטאת בקושי הרב להחזיר לשגרה את אולמות האירועים ולקיים את השמחות המשפחתיות כנהוג.

במהלך השבוע האחרון התגלו אירועי חשיפה לחולי קורונה במספר הולך וגדל של אולמות אירועים בארץ כולל בגן האירועים ‘הרמוניה בגן’ הסמוך למחלף גדרה ובאולם ‘נסיה’ הפופלרי בצומת ראם הסמוך.

רולטת חתן כלה. אולם האירועים נסיה בצומת ראם בו התרחש אירוע חשיפה לקורונה לפני כשבוע

אירועי חשיפה באולמות השמחות באזורנו:

  • הרמוניה בגן: 28/6, 21:00-23:30
  • נסיה: 23/6, 21:30-23:30

הקושי הרב באירועים מסוג זה הוא הפוטנציאל הדבקה הנרחב וההשבתה לבידוד של מאות אנשים הנדרשים לשהות בבידוד מניעתי שמא נדבקו מחולה יחיד שהשתתף באירוע המוני ושמח, בדרך כלל ללא הקפדה על אמצעי מיגון וריחוק חברתי מאחר והאירועים כוללים גם ארוחה וריקודים.

הלילה החליטה בהתאמה הממשלה לשוב ולהגביל את האירועים, בשורה המתקבלת באופן קשה בקרב בעלי האולמות ואולי אף קשה מכך בקרב הזוגות שדחו את שמחתם בשל הגל הראשון ומתבשרים ששוב לא יוכלו לקיים אירוע כפי שתכננו.

דילמת חתן כלה

ככל שהולך ומתמשך המשבר בענף סיכון חדש מתרחב בעיני הזוגות המתחתנים והוא הסיכון הכלכלי להזמין אירוע מאולם הנמצא בקשיים כלכליים תוך הבנה שיש אפשרות משמעותית לביטול האירוע ללא כל החזר כספי מבעלי האולם.

אירועי ההדבקה ואי הודאות הגדולה על היקף המשתתפים המותר באירועים בעתיד הקרוב מציב שוב ושוב את הזוגות המתחתנים בדילמה בלתי אפשרית – האם לקבוע או לא לקבוע אירוע מחדש בעידן הקורונה.

עד 100 משתתפים באולם אירועים סגור. שר הבריאות אדלשטיין

צמצום משתתפים הדרגתי

על פי החלטת הממשלה – עד 9 ביולי, יתאפשרו גם חתונות עם עד 250 משתתפים, תוך שהציבור ובעלי האולמות נקראים לקיימן עד כמה שניתן במרחבים פתוחים. עם זאת, מתאריך זה ועד 31 ביולי ניתן יהיה לקיים חתונות עד 250 משתתפים רק במרחב פתוח, אך לא יותר ממאה משתתפים ו-50% מהתפוסה בחלל סגור.


בדוק גם...

בודדים, אבל פחות

נוער אינטראקט השתתף במבצע איסוף מזון עבור חיילים בודדים בשיתוף ‘יחד’ למען החייל ‘יחד’ למען …

שינוי גודל גופנים