דף הבית > פוליטיקה > דו”ח בסון

דו”ח בסון

למעלה משלושה שבועות ממתין עמי בסון, המשנה לראש המועצה וממונה מוקד 106 לשעבר, להציג את הדו”ח שחיבר בנושא התייעלות וניהול עצמי בשבעה בתי ספר יסודיים בגדרה. בישיבת ההנהלה שלשום התנהל ויכוח סוער עם ראש המועצה סביב הנושא שכלל חילופי האשמות חמורים.

מוזמנים להצטרף בקליק לקבוצה ולהיות תמיד הראשונים לדעת!

הפרויקט האחרון אותו בדק חבר המועצה עמי בסון משלב שני תחומי עניין בהם הוא בקיא, ניהול תקלות באמצעות המוקד העירוני ושיפור תהליכי עבודה, תחום בו עסק שנים רבות. תמצית הפרויקט אותו ביקש להציג היא בחינת השיטה שהחלה לפני כארבע שנים כאשר עברו בתי הספר לניהול עצמי של תקלות שוטפות. לצורך כך ביצע חקירה מעמיקה הכוללת ראיונות, חישובים והמלצות לייעול. במסגרת הפרויקט ראיין את כל הגורמים בשרשרת התהליך וקיבל שיתוף פעולה ותמיכה מלאה מצוותי בתי הספר ואגף החינוך. לאור הממצאים ממליץ בסון לרכז ולנהל את התחום באמצעות נוהל עבודה אחיד בסיוע המוקד העירוני. הפתרון המוצע יוזיל עלויות, יקצר זמני טיפול ויפחית העומס מצוות ניהול בית הספר.

זה אינו הפרויקט הראשון אותו יוזם בסון, לפני מספר חודשים הביא לחיסכון של עשרות אלפי שקלים כאשר ניהל מו”מ עם הבנקים וחברות ניהול תיקי ההשקעות של כספי המועצה ובכך והפחית את עמלות הניהול.

חיסכון נוסף אותו מנסה בסון לקדם הוא בתחום פינוי האשפה, בבדיקתו מצא כי מחיר עלויות פינוי האשפה גבוה מהמקובל בתחום וניתן לחסוך מעל לשני מיליון ₪ בשנה באמצעות יציאה מחודשת למכרז.

עמי בסון חבר בסיעתו של ראש המועצה אך במהלך הקדנציה הצטרף לאופוזיציה על רקע אי הסכמות עקרוניים. בפברואר האחרון חזר לקואליציה לאחר הבנות מחודשות והבטחה למינוי ממונה מוקד 106 ומשנה לראש המועצה. נראה כי גם לאחר ההסכמות יחסיהם של השניים עלו על שירטון ולא שבו למסלולם. בסון טוען כי את המינוי קיבל רק כשלושה חודשים לאחר אישור המועצה ועוכב בקבלת משתמש למערכת ניהול המוקד בתואנות שונות במטרה להקשות את צעדיו. אף על פי כן, הגיע כל יום לעבודתו במועצה בכדי לקדם את השירות לתושב בהתנדבות וללא שכר.

בישיבת המועצה האחרונה אושרו קרוב למיליון ₪ נוספים לתקציב השנתי שכלל בין היתר קליטת שלושה סטודנטים למוקד ללא ידיעתו של בסון בשכר שנתי של 150 אלף ₪. בשל כך, החזיר בסון את המינוי כממונה המוקד לראש המועצה ובהצבעה על התקציב האמור לא נטל חלק.

כאמור, מספר שבועות לאחר סיום הפרויקט לא הוצגו ממצאיו בפני פורום רשמי. בסון קיווה כי בישיבת ההנהלה יוכל לדון בנושא לאחר ובפעם האחרונה בה קבע פגישה בנידון עם ראש המועצה שלא הגיע ואף לא טרח להודיע על ביטולה.

למערכת “גדרה היום” אמר בסון כי ביום חמישי האחרון, כאשר בושש הזימון הנהוג לישיבת ההנהלה להגיע, פנה למנכ”ל המועצה שבדק ואמר כי מדובר כנראה בתקלה טכנית ומסר לו את סדר היום אך את המידע המצוי בנספחים אמר כי יקבל רק במהלך הישיבה.

עוד הוסיף, כי כבר בפתח הישיבה האשים אותו ראש המועצה כי חברי ההנהלה חושבים שהוא בוגד והוטח בו כי הוא גם רמאי ושקרן. בסון לא נשאר חייב והשיב באותה מטבע לשון ואף הזמין את גמליאל לבדיקת פוליגרף בכדי להוכיח מי דובר אמת.

בסון שבוי בדילמה קואליציונית, מחד, אופן ההתנהלות מקשה על בניית האמון ומאידך מעוניין להמשיך ולשרת את הציבור. למרות הקריאות שהושמעו לעברו להתפטר אומר בסון כי יעשה זאת רק בעיתוי הנכון כאשר טובת הציבור מעל הכל.

מוזמנים להצטרף בקליק לקבוצה ולהיות תמיד הראשונים לדעת!


בדוק גם...

2 חולים נוספים בגדרה

לקראת שבת – משרד הבריאות מפרסם את דבר הדבקותם של שני חולים נוספים במושבה הנגיף …

שינוי גודל גופנים