דף הבית > קורונה > גננות בחזית הקורונה

גננות בחזית הקורונה

לאור ההחלטה להחזיר את שגרת פעילות הגנים החל ביום ראשון, משרד הבריאות יצא במבצע ‘מגן גננות’ מבצע לבדיקות קורונה במהלך סוף השבוע

כפי שכבר התרגלנו במהלך ניהול המשבר, ההחלטות החשובות באמת מתקבלות ברגע האחרון.

כך קרה גם ביום חמישי אחר הצהריים עת החליט קבינט הקורונה לאשר חזרת גני הילדים לגילאים 0-6 לפעילות ללא קפסולות החל מיון ראשון הקרוב.

הגננות נותרו ללא זמן להיערכות ועם הרבה סימני שאלה.

על אחד מסימני השאלה מנסה משרד הבריאות לענות בכך שפתח במבצע ‘מגן גננות’. מבצע מהיר לאפשור בדיקות קורונה לצוותי הגנים במהלך סוף השבוע במטרה לצמצם את המקרים בהם מיד עם החזרה לגן יחזרו ילדים להיחשף לגננות שנדבקו בנגיף ללא ידיעתן.

על מנת שלא ינוצלו הבדיקות למי שאינו מיועד לחזרה לפעילות בגני הילדים הגננות נדרשות להגיע לבדיקה עם מסמכים המוכחים את היותן גהנות.

בהודעה שפרסם המשרד עדכן:

“אחד המרכיבים המרכזיים עליהם סוכם להגברת החזרה הבטוחה לפעילות בגני הילדים הינו “מגן גננות” – מבצע מהיר לביצוע בדיקות קורונה מקיפות עבור צוותי החינוך (גננות וסייעות) טרם פתיחת הגנים. מטרת מהלך זה היא לוודא כי פתיחת הגנים תעשה עם מרכיב זהירות מקסימלי, תוך יצירת ביטחון ואמון בחזרה ללימודים בקרב הציבור.

על מנת לבצע את מהלך “מגן גננות” באופן המהיר והאפקטיבי ביותר, יהיה מסלול בדיקה מהיר מול קופות החולים ובסיוע פיקוד העורף. גננות וסייעות יוכלו לגשת לאחד מאתרי הבדיקות הסמוכים למקום מגוריהן ללא צורך בהפניית רופא. בנוסף, יוצבו עמדות דגימה משלימות של פיקוד העורף בישובים ואזורים הדורשים תיגבור.

לבדיקה יש להגיע עם הודעה שקיבלת ( במסרון או בדואר אלקטרוני) ועם תלוש משכורת אחרון. אם לא קיבלת הודעה אפשר להגיע עם תלוש משכורת בלבד, או כל מסמך בו מצוין תחום עיסוקך.

אנו קוראים לך לבצע את הבדיקה על מנת להבטיח חזרה בטוחה ללימודים, לשמירה על בריאותך ובריאותם של הילדים והצוותים החינוכיים.”

גם במודיעין. מתחם דרייב אין לבדיקות קורונה. הבוקר במודיעין

מוקדי הבדיקות באזורנו

המבצע שנערך בכל רחבי הארץ נערך גם במוקדי בדיקה באזורנו.

מתחם הבדיקות של פקע”ר הקרוב אלינו ממוקם באשדוד במתכונת בדיקת דרייב אין ברחוב דרך ארץ 1 באשדוד ויפתח היום, יום שישי בין השעות 10:00-14:00 ומחר, שבת בי השעות 10:00-18:00.

פרט למתחמי בדיקות אלו מפעילות קופות החולים השונות מתחמי דיגום נוספים. כל הפרטים בקובץ המצורף בקישור.

 

 

 

 

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

קירשנר מדבר

הרשות להעלאת מחירי הירקות והפירות

כתבת חדשות 13 חושפת את הכוחות שמאחורי המאבק המשפטי לסגירת משק קירשנר אמש שודרה כתבת …

שינוי גודל גופנים