דף הבית > חי מהשטח > גמליאל נגד איראן

גמליאל נגד איראן

השרה גמליאל מנסה להסיט את דעת הקהל ממחדל הזפת בטענות לטרור אקולוגי

איראן הצליחה להערים על צה”ל, משרד הביטחון, המוסד, המשרד לעניינים אסטרטגיים, אגף המודיעין ועל כל מערכת המודיעין הישראלית, אבל לא הצליחה להערים על חוקרי המשרד להגנת הסביבה שהצליחו לזהות את ספינת טרור הזפת אשר מוצגת לראווה החל מאז אתמול בערב ברצף ראיונות לתקשורת של השרה להגנת הסביבה.

השרה גילה גמליאל, אחותו של ראש המועצה גמליאל ומנכ”ל משרדה דוד יהלומי, גזברו בתפקידו הקודם של ראש המועצה גמליאל, מנסים להסיט את חיצי הביקורת כנגד המשרד להגנת הסביבה שנתפס כמי שלא נערך באופן מספק להגנת הסביבה החופית מאסון הזפת.

מאז אתמול רצף ראיונות בכל כלי התקשרות בהם מנסה המשרד להגנת הסביבה להסיט את השיח מהגנת הסביבה לתקיפת הספינה שפיזרה את הזפת בים התיכון.

השרה גמליאל חשפה במסיבת עיתונאים אמש כי המכלית שזיהמה את חופי ישראל היא “מכלית נפט גולמי בשם אמרלד בבעלות ובהפעלה לובית, שנשאה מטען באופן פיראטי מכיוון איראן לסוריה”. לטענתה, “איראן מפעילה טרור לא רק על ידי ניסיון התחמשות בנשק גרעיני או על ידי ניסיון התבססות בגבולותינו. איראן מפעילה טרור גם על ידי פגיעה בסביבה”.

חוסר העדויות וחוסר העובדות לא מבלבלות את השרה. “אני קובעת חד משמעית”. השרה גמליאל הערב בראיון לחדשות 12

אגף המודיעין של המשרד להגנת הסביבה

השרה אף חשפה שצוות המכלית ניסה להסוות את הימצאותה באזור.

“מניתוחי תמונות לוויין והרצת מודלים שביצעו חוקרי המשרד להגנת הסביבה, צוות המכון לחקר ימים ואגמים וצוות חברת Windward הישראלית עולה כי האונייה הבריחה נפט גולמי מאיראן לסוריה. המכלית יצאה מאזור איראן כשהיא ‘חשוכה’, ללא מערכת מיקום אוטומטי. לפני תעלת סואץ היא הדליקה את המכשירים, עברה את התעלה באזור מצרים, ולפני כניסה למים הכלכליים של ישראל כיבתה שוב את המערכת”.

שחיל הים ימצא פתרון

בראיון שקיים הערב מנכ”ל המשרד, דוד יהלומי, ומבלי לתאם זאת עם מפקד חיל הים טען כי ‘אינו מבין בביטחון’ אך הבהיר כי הוא מצפה שמשרד הביטחון ימצא את הפתרון למניעת פוטנציאל פיזור זפת של ספינות היוצאות מאיראן ועוברות במים הטריטוריאלים של ישראל.

כאשר עומת המנכ”ל עם האשמות השווא בטרור אקולוגי טען כי אין שום הבדל בין תאונה בה נשפכה זפת לים לבין אירוע מכוון “לבעלי החיים זה לא משנה, מבחינתם זה טרור”.

“יש אנשים שלא מסתכלים מחוץ לקופסא”. השרה להגנת הסביבה או לעניינים אסטרטגיים? גמליאל בהכרזת משרד הגנת הסביבה, אתמול בערב

מערכת הביטחון לא מצאה עדויות לטרור

היום, על רקע קביעות המשרד להגנת הסביבה החלה בדיקה במשרד הביטחון בנושא. עד הערב התברר כי אין שום מידע תומך אשר יכול לתמוך את קביעת המשרד להגנת הסביבה.

למרות זאת השרה גמליאל התעקשה בראיון גם הערב באופן נחרץ כי האירוע הוא אירוע טרור סביבתי איראני:

“אני קובעת, מדובר כאן בפיגוע סביבתי. זה טרור סביבתי חמור שנעשה על ידי האיראנים. בצורה חד משמעית מדובר בטרור איראני סביבתי שפגע ב 15 צבים שמתו, בחופים שנפגעו. קיבלנו כאן אות אזהרה.”

כראייה להיות האירוע אירוע טרור חשפה השרה את המסקנות שהסיקו במשרדה מניתוח מבנה הספינה, גילה של הספינה ומשך הזמן שבו לא הפליגה באזורנו. על פי עדותה האירוע חייב להיות אירוע של מעורבות יד אדם מאחר ו”אני אוהבת ללמוד ולמדתי שבמכליות מסוג זה יש תחתית כפולה”.

האם הצהרות לוחמניות על טרור איראני הן לצרכי בחירות?

לסיכום דבריה הערב קשר השרה בין חוסר היכולת של כל גורמי הביטחון לזהות את מה שהצליחה לזהות בחקירת האירוע:

“יש אנשים שלא מסתכלים מחוץ לקופסא אל מול הסכנות המתבקשות. בין נתניהו ובין לפיד כל כך ברור שבמאבק הזה..”

איראני או לא איראני, בזדון או לא בזדון. האסון האקולוגי חמור בכל מקרה

 

 

 

 

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

נר בין דורי נווה אורנים

סטודנטים מדליקים עם הקשישים

הסטודנטים מכפר הסטודנטים בגדרה בחרו להדליק את הנר הראשון בצוותא עם קשישי נווה אורנים, נר …

שינוי גודל גופנים