דף הבית > פוליטיקה > גם תומכים מגדרה בהפגנת התמיכה בראש הממשלה ברחבת המוזיאון

גם תומכים מגדרה בהפגנת התמיכה בראש הממשלה ברחבת המוזיאון

כ-6000 איש השתתפו אמש בהפגנת תמיכה בראש הממשלה בטענות ל’הפיכה שלטונית’

הסערה סביב כתב האישום החמור כנגד ראש הממשלה לא מראה סימנים של רגיעה. התסיסה בליכוד ממשיכה בעת שלהפגנת התמיכה בראש הממשלה אמש הגיעו משורות חברי הסיעה רק השרה רגב, חבר הכנסת זוהר וחבר הכנסת קרעי. הציבור תומך נתניהו, כולל תושבים מגדרה, התייצב ברבת המוזיאון.

הכעס והתסכול הופנו בהפגנה, בהתאם לרוח נאומיו וציוציו של נתניהו עצמו, כנגד גורמי אכיפת החוק וכנגד התקשורת. חלק מהנואמים על במת ההפגנה האשימו את היועמ”ש ואת פרקליט המדינה בשחיתות וצוות תקשורת של כאן 11 הותקף בקריאות “שמאלנים, תמותו”.

הגדילה לעשות השרה מירי רגב אשר הכריזה מעל הבמה כי “שלטון החוק אינו מעל הכל”, אמירה הנוגעת בלב ליבה של המחלוקת סביב כתבי האישום נגד ראש הממשלה.

“שלטון החוק אינו מעל הכל”. השרה מירי רגב

שרת התרבות והספורט מירי רגב נואמת במשכן הנשיא שבירושלים, באירוע לציון יום הלשון העברית.
The minister of culture and sport Miri Regev speaks at the presidential residence in Jerusalem, in an event marking the Hebrew Language Day.

15,000 איש נדחסו לרחבה המאכלסת 4000?

כבכל הפגנה הקרב העיקרי הוא על המיתוג או על הנרטיב. בעוד תומכי נתניהו מציגים את ההפגנה כהפגנת אהבה ותמיכה בראש הממשלה הנרדף, מציגים גורמים המחזיקים בעמדות מנוגדות את אותו מפגן הכוח כהתקפה חסרת אחריות על מוסדות שלטון החוק. גם לגבי היקף ההפגנה אין כמובן הסכמה בין הצדדים. בעוד תומכי נתניהו מתגאים בהיקף של 15,000 איש, מזכירים מצד שני את הביקורת של גורמי הקמפיין של נתניהו על הפגנות קודמות שנערכו במקום אשר נערכו ברחבת המוזיאון. יועצו של ראש הממשלה, יונתן אוריך, כתב רק לפני כחצי שנה: “בוודאי תהיתם למה יאיר לפיד ואיימן עודה מרימים הפגנה דווקא במוזיאון תל אביב? תשובה: נכנסים שם 4,000 איש במקסימום”.

גם הקרב על הובלת הליכוד לא פסח על ההפגנה אמש. השם גדעון סער הוזכר בהפגנה לצד שמות גורמי אכיפת החוק וגורמי התקשורת. כולם כאחד בעיני הקהל הם חלק מקמפיין ה’הפיכה השלטונית’ המתוזמר כנגד ראש הממשלה אשר לא ניתן לנצחו בכלים דמוקרטיים לטענתם ולכן פונים המנסים להפילו לכלים בלתי דמוקרטים.

מצעד התירוצים

בניגוד לשרה רגב שהתייצבה ונאמה מעל במת ההפגנה, שורה ארוכה של בכירי ליכוד, אשר הורגלנו לראותם מתייצבים לימינו של ראש הממשלה בתמיכה בלתי מסוייגת, נעדרו מההפגנה. השר יובל שטייניץ הודיע כי בתפקידו הוא אינו נוהג להשתתף בהפגנות, השרה גילה גמליאל ציינה כי יש לה “התחייבויות קודמות”, השר גלעד ארדן נמצא בנסיעה פרטית בבריטניה, השר אמיר אוחנה נכח בכנס הפרקליטים באילת, השר ישראל כץ טען כי “לא התבקש להגיע” ואחרים לא השיבו לשאלות בנושא.

לצד המתרצים הולכים ומתרבים הקולות בליכוד הקוראים לקיום בחירות לראשות המפלגה. חבר הכנסת סער, המתמודד המוביל מול נתניהו הבהיר עת עמדותיו גם אחרי ההפגנה אמש ואמר: “אני מתמודד כדי להציל את המדינה, רה”מ לא יקים מממשלה”.

 

 

 

“אף אחד לא יכול להנהיג את ישראל כמו ביבי”

מי שכן הגיעה להפגנה לא נראה שנמצא בדילמה כלשהיא סביב האישומים הקשים כנגד ראש הממשלה. להפגנה הגיעו אישי תרבות וציבור בולטים בימין כמו הזמר אריאל זילבר, הזמר יואב אליאסי (‘הצל’) ונוספים. אחת המפגינות אמרה: “באתי מרחוק לתל אביב כי אני אוהבת את ביבי ואני מאמינה שהוא צודק. אני מאמינה בחפותו, עושים עליו עליהום, גם הפרקליטות וגם התקשורת. צריך שתהיה אמת כי אף אחד לא יכול להנהיג את ישראל כמו ביבי”.

בתוך כך נותרו שבועיים בדיוק לתום 21 הימים בהם ניתן להטיל את משימת הרכבת הממשלה על חבר כנסת הזוכה לתמיכת 61 חברי כנסת. ב 11/12, אם לא יימצא פתרון שכזה, תוכרז בישראל תחילתה של מערכת בחירות שלישית בתוך שנה אחת.

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

כשמיכאל פגש את יובי

נפגשים בבית הנשיא

מיכאל בן שיטרית ויובי תשומה כ”ץ נפגשו בבית הנשיא בערב לכבוד פורום 929, פורום לימוד …

שינוי גודל גופנים